gobris

Hangi yağ

Bu konuda 31 ileti var

Selamlar,

Yag degisim vaktim gelmis.

Oncleikle bizim mazda 6 lara hangi yag iyi gider 10-30 mu 0-30 mu nedir bu isin raconu :)

Sonracigima,

Castrol Edge mi magnatec mi alsam karar veremedim. Veya basa bir marka onerisi var mi.

Egde e o kadar para verilir mi gibi sualler icerisindeyim. Aydinlatin beni :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

edge'ye o kadar para vermene gerek yok diye düşünüyorum. o yağ daha çok üst sınıf ve yüksek sıkıştırmaya sahip araçlara yönelik bir yağ.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Yag degisim vaktim gelmis.

Oncleikle bizim mazda 6 lara hangi yag iyi gider 10-30 mu 0-30 mu nedir bu isin raconu :)

Sonracigima,

Castrol Edge mi magnatec mi alsam karar veremedim. Veya basa bir marka onerisi var mi.

Egde e o kadar para verilir mi gibi sualler icerisindeyim. Aydinlatin beni :)

10-30 şhell kullanıyorum cok memnunum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Castrol Magnatec  PERFORMANCE A1 5W-30  yağ işinizi görür  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En azindan meb-basayar Shell ile anlasmaliymis. Ben kendi magnatec performance'imi aldim goturdum bakim sirasinda. bakalim nasil yagmis.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

91 mazda 626 2.0 hb araca hangi yağı koymalıyım

ister 10/40 ister 20/50 ikisi de koyulabiliyor ama benim tavsiyem 20/50 den yana. marka çok da önemli değil, yağ teknolojileri nerdeyse birbirinin aynısı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

91 mazda 626 2.0 hb araca hangi yağı koymalıyım

10/40 ama 10,000 km. olmasını beklemeden 5,000 binde filan değiştirmekte fayda var :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben 92 626'ya yıllardır magnatec 10w-40 koyuyordum. Son 3 yağ değişiminden beri Edge 5w-40 koyuyorum arkadaşlar, hidrolik itici sesini kesmek için, ki kesiyor:). Ne yağ eksiltme var nede bişey çok şükür. Fiyatı da abartı değil inanın, 65'e alabilirsiniz piyasadan. 6'ya performance serisi konmaz yav , yani bende olsa kıyamazdım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya ne zaman su forumda yag sorusunu gorsem "gene mi rx8 yag konusu hortladi"diyorum :D:D:D.... iiki bu sefer oyle olmadi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

96 model 323 1.8 enjeksiyonlu arabama hangi yağı tavsiye edersiniz

10/40

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben geçen hafta sonu kendim değiştirdim yağını filtresini falan. Burada, yani Moskova da genelde orjinal Mazda marka yağ kullanıyoruz, 30 veya 40. Burada orjinal yağ tavsiye ediyorlar. Memlekette bulunmuyormu Mazda marka orjinal yağ ? :o

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ithalatı yeni başladı ...1-2 aydır servislerde satılıyor artık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla isabet olmuş. Ama fiyatı ne acep ? diğer yağlardan daha pahalıysa o zaman kötü...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok aksine 5-10 TL daha ucuz. 5 lt 75 TL demişlerdi sanırım ama emin değilim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok üstad, o zaman orda pahalı oluyor,  ben de  5 lt. aldım bizim parayla 35 TL yapıyor. Gerçi buraya göre normal, burada arabalar ucuz eğer kıyaslarsak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Burada herşeye kendi kadar vergi veriyoruz neredeyse o yüzden bu fark olması normal :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynen üstad, yerden göğe kadar haklısın  :D  Bereket donumuzu da istemiyorlar araba alırken

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.