Jump to content

Buji Ömrü Hakkında

fb1907
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evet bujilerin tipine ve kalitesine göre değişir. Sanırım bujiyi çıkartıp bakınca daha net belli olur. Benim en son taktırdığım ki 4 u sanırım 100 YTL idi, 100.000 gider demişlerdi yanlış hatırlamıyorsam..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanırım illaki bujilere baktırmak için yetkili servise gitmeme gerek yok normal bir motor ustası anlar sanrım buji iyimi kötümü baktıyaım bakalım durumları nasıl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

inşallah bulurlar burdaki servisi çok gözüm tutmuyor iyide olsa sırf para için değişsin diye bilirler yorumlarınız için teşekkürler sağolun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

40 bin bakımda Levent usta senin bujiler 100.binlik değişimine gerek yok dedi.özel bir ismide vardı ama unuttum..yaşlılık işte  :D

iridyummu dedi crom vanadiummu :geyik:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

BUGÜN BUJİLERİ VE POLEN FİLTRESİNİ DEĞİŞTİRDİM.HAVA FİLTRESİNİ BULAMADIM ZONGULDAKTA.Bujiler ngk iridyum 120 tl polen filtresi 25 tl işçilik 20 tl toplam 165 tl.hava filtresi komple beyaz kağattan olanı var bendeki siyah plastik çerçeveli beyazı kullanan var mı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Dün aracımın 20000 bakımını yaptırdım. bujiler iridyum imiş, 60000'de değiştiririz dediler. tanesinin fiyatı 60 TL. imiş. ilk çalıştırmada motor silkeliyor, bakımdan sonra düzelir diye bekliyordum, ama düzelmedi (lpg.li). ustaya sordum, sibopların etrafında kurum oluştuğundan yapar, çeyrek depo benzin ile benzin katkısı kullan dedi. würth'ün katkısına 55 TL. dediler. şimdi internetten baktım 24 tl:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün aracımın 20000 bakımını yaptırdım. bujiler iridyum imiş, 60000'de değiştiririz dediler. tanesinin fiyatı 60 TL. imiş. ilk çalıştırmada motor silkeliyor, bakımdan sonra düzelir diye bekliyordum, ama düzelmedi (lpg.li). ustaya sordum, sibopların etrafında kurum oluştuğundan yapar, çeyrek depo benzin ile benzin katkısı kullan dedi. würth'ün katkısına 55 TL. dediler. şimdi internetten baktım 24 tl:)

Yanlış anlamadıysam; ilk çalıştırma benzinde oluyor ve benzinde silkeliyor değil mi?

Daha sonra bu silkeleme olmuyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış anlamadıysam; ilk çalıştırma benzinde oluyor ve benzinde silkeliyor değil mi?

Daha sonra bu silkeleme olmuyor mu?

ilk çalıştırmada oluyor da, daha önceleri, motor çalışıyor mu diye göstergeye bakarken, şimdi çalıştığını hissedebiliyorum ???

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani aracınızın motor gürültüsü artmış olabilirmi ? bence aşırı duyarlılık belki biraz psikolojik olarak dikkat kesilmekten öle gelmiştir size umarım önemli bir sorun yoktur , isterseniz deneyiniz benzindede eğer motor sesi gene duymuyosanız belki lpg de bir sorun vardır ama ilk çalıştırmayı enjeksiyonlu motorlar zaten benzinde yapar silkeleme de o aralıkta olduğuna göre benzinden lpg ye geçiş sırasında bir problem ver demektir eğer yakıtlar karışıyosa bu durum olabilir lpg montajınız yapan servise ugramanzı öneriyorum ki henüz aracınız sıfır ayarında herhangi bir aksamın problem çıkarması muhtemel değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani aracınızın motor gürültüsü artmış olabilirmi ? bence aşırı duyarlılık belki biraz psikolojik olarak dikkat kesilmekten öle gelmiştir size umarım önemli bir sorun yoktur , isterseniz deneyiniz benzindede eğer motor sesi gene duymuyosanız belki lpg de bir sorun vardır ama ilk çalıştırmayı enjeksiyonlu motorlar zaten benzinde yapar silkeleme de o aralıkta olduğuna göre benzinden lpg ye geçiş sırasında bir problem ver demektir eğer yakıtlar karışıyosa bu durum olabilir lpg montajınız yapan servise ugramanzı öneriyorum ki henüz aracınız sıfır ayarında herhangi bir aksamın problem çıkarması muhtemel değil.

Hata bende aslında. Lpg'yi iyi bir ustaya taktırdım, ama adamların mazda'da tecrübesi yoktu. Olan oldu işte, dediğiniz gibi de olabilir, yani kullanım gereği de ses artmış olabilir de, batıyor işte:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Büyük ihtimalle Kedi ya da Ergenekon'dur!

Hata bende aslında. Lpg'yi iyi bir ustaya taktırdım, ama adamların mazda'da tecrübesi yoktu. Olan oldu işte, dediğiniz gibi de olabilir, yani kullanım gereği de ses artmış olabilir de, batıyor işte:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ergenekondan ben de şüpheleniyorum abi. sadece motor değil, geçen arabanın kenarına motosiklet düşürtmüşler, yine birisi kaputun üstüne çentik atmış. komplo bütün bunlar abi, komplo:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu biraz dağılmışken arada sorayım kaynasın, "dülgeroğlu" Cx-5 Test sürüşü yapabildinizmi ? :)

Mazda 3'ümü hala çok seviyorum :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullandım, kullandım İlhan Bey. Çok kısa bir sürüş oldu (1, 1.5 km.gibi). Direksiyonu çok hafif, hızı hiç hissettirmiyor  ve ivmelenmesi çok iyi. en etkileyici gelen şeyler bunlar oldu.

Ama, ben koltuğa oturur oturmaz, o araca aşık olmam lazım; mazda 3'te olduğu gibi. yani sorarsanız, cx-5 alır mısın diye, mazda 3'ten sonra almam abi. mazda 6'ya koşa koşa giderim ama cx-5 almam:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...