Guest behzat

Cam Otomatiği Sorunu Hakkında

Bu konuda 45 ileti var

323 havalar soğumaya başlayınca camlar sürücü hariç zor kalkıyor motorlarımı değiştirecez yoksa başka çözümü varmı Tecrübeli arkadaşlar ne tavsiye edersiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk önce cam fitillerini temizleyip silikon sprey sıkılp bakılması gerekir. bu işlem sonucu eski halini alacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lastikler zamanla esnekliğini kaybeder. Abininde bahsettiği gibi bakım teknikleri de vardır bu tür kısımlar için

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Allah razı olsun  sizin gibi arkadaşlarla bu mazdalar yolda kalmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

silikon sprey sanayidemi satılıyor  hırdavatçıdamı  spreyi fitilleremi sıkacaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben aracımı ilk aldığımda arka camları çalışmıyordu elektrikçim bunların motorlarının belli dönemde sökülüp yağlanarak tekrar takılması gerektiğini söyledi benimkinin bakım yaptı oldukça iyi çalışıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

silikon sprey sanayidemi satılıyor  hırdavatçıdamı  spreyi fitilleremi sıkacaz.

fitillerin arasına sıkacaksın. yani camın sürttüğü yüzeye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o geçici bir çözümdür ama iş görür.Fitilleri söküp temizlerseniz veya yenilerseniz(ki biraz tuzlu) sorun kalmaz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşım bende aynı sorunla karşılaştım kaportacıya gittim kapı döşemesini söktü camı ve cam motorunu komple söktü dışarı çıkardı güzelce temizledi tahminim benzinle temizledi sonra kızağın yürüdüğü aksamı gres yağı ile yağladı şu an şıkır şıkır çalışıyor maliyet 20 ytl

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benimde camlar soğuktan zorlanmaya başladı üstelik bugün birde yağmurda takılı kaldı sorun çıkartıyor .elektrikci baktı ama anlamadı şu spreyden nerde bulabiliriz ? teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tüm yedek parçacılarda bulabilirsin diye düşünüyorum. Plastik aksam için silikon sprey ama takılmanın sebebi o lastiklerin sertliği olabilir mi acaba gerçekten ? Cam motoru ve aksamlarında bir sıkıntı olmasın ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eski 323lerde cam mekanizmasının temel mantığı (tabiri caizse) çelik tele geçirilmiş boncukların bağlı olduğu makara ile tesbih çekmesi gibidir.  sert plastikten yapılmış makaranın üzerinde boncukların girebileceği şekilde küçük oyuklar vardır. kullanıma bağlı olarak oyuklar zamanla genişler ve kenarları deforme olur. işte bu durumda motor tarafından makara döndürüldüğü halde boncuk yuvasına tam oturmaz ve makara sıyırmaya başlar. aşınmanın ilk başladığı zamanlarda ise normalde çalışan mekanizma biraz zorlanma gördüğünde sıyırmaya başlayabilir.

3 sene kadar önce o makaranın yan sanayisini Konya'da üretip dağıtımını yapan bir adam vardı. yerine göre 3-5 milyona satılıyordu parça. ancak dikkat edilmesi gereken konu, makarayı almadan önce iyice bir inceleyin. çünkü hepsi nizami şekilde değiller, yeni diye aldığınız parça da problemli çıkabilir ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de oluyor zaman zaman camsil sıkıyorum problemli fitillere ve cama düzeliyo...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben 4 kapı içinide söküp motorları ve aksamı temizleyip yağlayıp takmıştım sorun halloldu spreye vereceğin paraya bu işlemi uygulattır derim:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

www.hepsiburada.com dan silikon sprey aldım uyguladım şimdi bayağı iyi kalkıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı problem aldığım araçtada var yağmurlu havada yapıyormuş bunu tam bende konu açmak üzereydim'ki iyi denk geldi bunların dışında bir önerisi olan arkadaş varmı ( yağmurda olduğu için soruyorum )

Tolga

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bu hafta 91 model 323 HB aldım 4 camıda çok zor kalkıp iniyor , açıkcası kullanamıyorum, bir arkadaş fitillerdendir dedi, acaba önerebileceğiniz birşey varmı ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1- cam mekanizmasını söktürüp yağlat.

2- cam fitillerinin iç kısmına ince yağ sür.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.