Jump to content

Volvo S80

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

GÜVENLİKİkinci Göz Standart

Çarpışma Uyarısı,Fren Desteği ve Dinamik Denge Kontrolü gibi yenilikler yolda ne olursa olsun VOLVO S80 inizin size gerekli bilgileri,korumayı ve rahatlığı sunmasını sağlar

211953.1-lg.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

TASARIM

Yeni Özellikler.Yeni Fikirler.Yeni Çizgiler

Yeni Volvo S80 hem iç konfor hemde yenilikçi teknoloji bakımından standartları yükseltiyor,ama S80 in gerçek güzelliğinin ayrıntılarında olduğunu göreceksiniz

F_200706_June01moto_335862a.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

PERFORMANS

Performans Sağlayan Güç

İlk V8 motorundan daha da geliştirilen kullanımına kadar geçilen her kilometrede size bunu gelmiş geçmiş en dinamik Volvo S80 olduğunu söylüyor

volvov8s80engine.thumbnail.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

GÜVENLİK

Kazaları Önler,Yaralanmalardan Korur

Benzersiz IDIS ve kanıtlanmış DSTC teknolojilerimiz,yolculuğunuza gönül rahatlığıyla devam etmenizi sağlarken; S40 ın eşşiz ön yapısı ve akıllı güvenlik sistemleri,en kötü ihtimaller düşünülerek tasarlandı.

Volvo-Heico-S80-SEMA-Concept-2007-1024x768-araba-resimleri-otomobil-resmi-duvar-kagidi-kagitlari-eski-yeni-ilk-en-son-resmi-arabalar-resimler-fotosu.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

TASARIM

Zarif,küçük boyutlara sahip dışından, modern kabin ve gösterge paneline kadar S40 ın her santimetresi İskandinav tasarımının özünü oluşturuyor. Akıcı çizgiler,yenilikçi şekiller var ve hiç bir abartılı öğe içermiyor

P2006_1031.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bir ara şöyle bi sloganı vardı volvonun tabi o zaman arcları bu kadar cekici deildi tip olarak

volvo sexi degildir ama güvenlidir,güvenlik olmadan sex olmaz gibi bişe :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir ara şöyle bi sloganı vardı volvonun tabi o zaman arcları bu kadar cekici deildi tip olarak

volvo sexi degildir ama güvenlidir,güvenlik olmadan sex olmaz gibi bişe :D

Volvo akıllıymış  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 11 yıl sonra ...

araçla ilgili bilgisi olan var mı acaba?

d segment araç bakarken gözüme bu üretimden kalkmış s80 takıldı. sanırım türkiye'ye en son 2015 model gelmiş. sonrası yok. 2 paket seçeneği var. advance ve premium. advance üst donanım olarak geçiyor. fakat 2015 yılına ait türkiye broşürü bulamadığım için opsiyon paket bilgisi bulamıyorum.

bu aracın şöyle bir güzelliği var. e segment. otomatik. 1.6 dizel motor az yakıt az vergi. volvo'nun konfor ve güvenlik kalitesini saymıyorum zaten. executive diye bir konfor paketi varmış ama ikinci ellerde görmüyorum.

ve en kritik konu. şanzıman konusu. sanırım 60-70 bin km'den sonra ciddi bir şanzıman kavrama probemi varmış. bununla ilgili bilgisi olan var mı? aracın türkiye'de ne forumlarda ne de başka yerde yorum bilgi anlamında incelemesi yok gerçekten. kendi forumlarında bile 3-5 bişe yazılmış.

ayrıca iç aksam plastik metalik ve diğer unsurlarda garip kalitesizlik şikayetleri almış. su alma, kırılan yerler vs. volvo gibi bir marka nasıl bu duruma düşmüş şaşırdım açıkçası. ikinci el 2015 otomatik nispeten düşük dizel 1.6  fiyatları 140 bin liralarda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volvo marka olarak Consumer Reports 2019 siralamasinda 23. sirada yer almis (toplam 33 sira var).  33. Sirada malum Fiat var.  Consumer Reports sadece güvenlige bakmiyor.

Toplam Consumer Reports marka skoru 4 elemandan olusuyor:

• Yol testi
  • Güvenilirlik
  • Müsteri tatmini
  • Güvenlik ve çarpisma testi.

Özetle, üzerinde 22 marka varken ben Volvo önermiyorum ama tabii siz bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, AKayhan :

Volvo marka olarak Consumer Reports 2019 siralamasinda 23. sirada yer almis (toplam 33 sira var).  33. Sirada malum Fiat var.  Consumer Reports sadece güvenlige bakmiyor.

Toplam Consumer Reports marka skoru 4 elemandan olusuyor:

• Yol testi
  • Güvenilirlik
  • Müsteri tatmini
  • Güvenlik ve çarpisma testi.

Özetle, üzerinde 22 marka varken ben Volvo önermiyorum ama tabii siz bilirsiniz.

Araştırıyorum ben de zaten. Ama artık volvo eski volvo değil mi diyeceğiz yani?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, tansu87 :

Araştırıyorum ben de zaten. Ama artık volvo eski volvo değil mi diyeceğiz yani?

Consumer Reports verilerine göre Volvo güvenilirlikten kaybediyor, yani ariza istatistiklerinden.  Güvenilirlik siralamasinda Volvo toplam 28 marka arasinda 25. sirada gelmis.  Güvenilirlik açisindan Volvo'nun altinda Chrysler, Tesla ve Cadillac (26, 27, 28) yer aliyor.  Güvenilirlikte en iyi 5 marka sirayla Toyota, Subaru, Lexus, Mazda ve Hyundai olarak görünüyor.  Mazda'nin en güvenilir modeli ise Mazda 6 olarak veriliyor.  En az güvenilir modeli de CX-3 imis.  Tüm bu veriler Consumer Reports web sitesinde var.

En iyi marka siralamasinin ilk 6 markasi ise (sirayla) Subaru, Genesis, Porsche, Audi, Lexus ve Mazda olarak veriliyor.  En iyi marka daha yukaridaki mesajimda verdigim 4 kriterle belirleniyor.  Bu iki paragraftaki siralamayi harmanlarsak ortaya satin alinabilecek en iyi markalar çikiyor.  Yani (sirasiz yazacagim):

Subaru, Toyota, Lexus, Mazda, Audi, Hyundai, Porsche satin alinabilecek en iyi markalar olarak benim harmanladigim listedir.  Dikkat ederseniz Volvo burada hiç yer almiyor.  Bu 7 marka Consumer Reports degerlendirmelerinin bir derlemesidir.  Benim kendi kisisel seçimim degildir.  Adamlar bu sonuçlara ulasmak için eminim bir sürü emek harciyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, AKayhan :

Consumer Reports verilerine göre Volvo güvenilirlikten kaybediyor, yani ariza istatistiklerinden.  Güvenilirlik siralamasinda Volvo toplam 28 marka arasinda 25. sirada gelmis.  Güvenilirlik açisindan Volvo'nun altinda Chrysler, Tesla ve Cadillac (26, 27, 28) yer aliyor.  Güvenilirlikte en iyi 5 marka sirayla Toyota, Subaru, Lexus, Mazda ve Hyundai olarak görünüyor.  Mazda'nin en güvenilir modeli ise Mazda 6 olarak veriliyor.  En az güvenilir modeli de CX-3 imis.  Tüm bu veriler Consumer Reports web sitesinde var.

En iyi marka siralamasinin ilk 6 markasi ise (sirayla) Subaru, Genesis, Porsche, Audi, Lexus ve Mazda olarak veriliyor.  En iyi marka daha yukaridaki mesajimda verdigim 4 kriterle belirleniyor.  Bu iki paragraftaki siralamayi harmanlarsak ortaya satin alinabilecek en iyi markalar çikiyor.  Yani (sirasiz yazacagim):

Subaru, Toyota, Lexus, Mazda, Audi, Hyundai, Porsche satin alinabilecek en iyi markalar olarak benim harmanladigim listedir.  Dikkat ederseniz Volvo burada hiç yer almiyor.  Bu 7 marka Consumer Reports degerlendirmelerinin bir derlemesidir.  Benim kendi kisisel seçimim degildir.  Adamlar bu sonuçlara ulasmak için eminim bir sürü emek harciyorlar.

Bu kuruluş test sonuçlarını parayla mı satıyor? Ben neden bulamıyorum? Kendi sitesi dışında bazı haberlerde gördüm sadece. 

Veriler sanırım mühendisler ve istatistikçilerle birlikte sonuçlandırılmış. İnsan şaşırıyor ama sanırım gerçekler acıdır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Consumer Reports aslinda kar amaci gütmeyen bir kurulus olarak geçiyor ama web sitesindeki tüm verilere ulasabilmak için üye olmak gerekiyor.  Üyelik de senelik $30. gibi bir rakam.  TL ile hesaplarsak 160. TL civari bir rakam yapiyor.  Ben buraya senelerdir üyeyim.  USD makul iken TL olarak da makul idi ama simdi maalesef daha artti.  Ben merakli oldugum için veriyorum.

• Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...