Jump to content

Gösterge Paneli Aydınlatma Ayarı

Guest milhan60
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar, forumu biraz araştırdım ancak bulamadım daha önce bu konu hiç geçtimi o yüzden bilmiyorum.

Benim sorum şöyle, 98 model 323 familia 1.5 aracımın gösterge panelinin aydınlatma ayarı yapılabiliyormu? Ben henüz nereden ayar yapabileceğimi keşfedemedim. Geceleri daha parlak gözüksün istiyorum.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

97lerde göğüs üzerinde ısıtıcı düğmesinin yanında bi ayar anahtarı var ordan yapılıyor.98de de aynı yerdendir heralde tam bilmiyorum ama...

tekerlekli tip yukarı aşağı yuvarlanarak ayar yapıyosunuz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest milhan60

Benim arabamda işte o tekerlekli  ayar düğmesi yok maalesef. Başka bir yerde olabilir mi?

Bilen arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim. 

:hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10799598_1223322_hlvh089.JPG

Olabilecek tek yer sol havalandırmanın yani direksiyonun sol tarafındaki yerin oradır. Tüm araçlarda orada. Eğer yoksa orada aracında yok demektir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest milhan60

Teşekkürler arkadaşlar, bende yeni arabaya binen acemi birisi değilim sonuçta. Ancak aracımda gerçekten gösterge paneli aydınlatması için bir ayar butonu yok. Bu durum bana çok garip geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

eski 323 lerde (90-94) direksiyonun sol tarafında hemen.

97 familiada aynen Cihangir'in dediği yerde, arka cam rezistansı düğmesinin solundaki ikinci düğme. ortadaki düğme boşta benimkinde, belki başkasının arabasında bir işe yarıyordur.

98 modellerin torpidosuyla 97 1.8 lerinki farklı. aşağıdaki foto benim arabamın iç fotoğrafı ve gösterge panelinin üstündeki eğime dikkat edersen sağ tarafa doğru uzar, 98 lerinki ise Burak'ın koyduğu fotoğraftaki şekildedir. torpidolar farklı olsa bile Burak'ın verdiği fotoda görebildiğim kadarıyla aydınlatma düğmesi benimkiyle aynı yerde.

bunun bir tek anlamı var, senin soruna en kesin cevabı verecek olan kişi Kerem isimli arkadaşımızdır çünkü onda 98 model 1.5 familia var.

264_02_03_08_1_28_42_0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla solda biyerlerde olacaktı ama arabayı satalı çok oldu sabah ne yediimi hatırlamıyorum ki 1 sene önce sattığım arabann düğmesini hatırlamam çok zor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

valla solda biyerlerde olacaktı ama arabayı satalı çok oldu sabah ne yediimi hatırlamıyorum ki 1 sene önce sattığım arabann düğmesini hatırlamam çok zor :)

bahane yapma, ben nasıl hatırlıyorum o zaman 2 sene önce sattığım arabanın düğmesinin yerini :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest milhan60

Cevaplar ve ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.

İşte, benim aracımda direksiyonun  solundaki arka cam rezistansı olan düğme gruplarında sadece rezistans düğmesi var, diğerleri boş.

Bu şu anlama geliyor o zaman, benim arabamda klima,abs falan yok yani baz model.

Demekki baz model satın alan araç sahibinin gözlerinin çok iyi görmesi gerekli.

Gösterge panelinin ışığını artırmak isterse, önce gidip daha aksesuarlı bir araç alması gerekli......  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Burak'ın verdiği resmin ilanını buldum.

http://www.sahibinden.com/servis_bakimli_-_cizik_dahi_yok_!!WQQaXQQ10799598WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto&photo=4

burada daha büyük resim var ve galiba bunda da o düğme boş.

sonuç olarak ayar olsaydı aynı yerde olacaktı ama sizinkine koymamışlar.

ikinci sonuç olarak sizi memnun edebildiysek ne mutlu bize :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bence de 1.5 motorlularda yok. Çünkü benim practicada da yok. Direksiyonun sol tarafındaki tuş takımında sadece arka sis lambasının anahtarı var. Orta bölümdeki tuş takımında ise arka cam rezistansı var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Böyle Bi Problemim Yok. Işıl Işıl Yanıyor Benim Göstergelerim. Oyüzden Bu Konu Üzerinde Hiç yoğunlaşmadım. O Yüzden Ben Bişey Söleyemicem. Ama Bu İşi Halledebilirsen Bizide Bilgilendir. İleride Lazım Olabilir... :)

Ayrıca O Dediğiniz Ayar Düğmesi Bende de Yok... Direksiyonun Solunda Sis Lambalarının Anahtarı War O Kadar. iki Tane de Boş Yer War...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

mustafa biliyor ben aracımı arkadaşım tavsiyesi ile aldım benim aracım eski kasa klima ve abs yok Fakat arkadaşım şunu söylemişti''bu araçlarda donanım olarak eksik yok bir sonraki kasalarda bazı eksikler var''diye kimsenin aracını kötülemiyorum sakın yanlış anlamayın  geçen hafta sanayide 1,5 familia ya gaz taktırıldığını gördüm hemen araç sahibiyle görüştüm daha sonra ilk defa Mazda aldığını öğrenince forumun adresini verdim tüm ihtiyaçlarının ve istediği için yardımı buradan alabileceğini söyledim.o sırada bana mazdayı tavsiye eden arkadaş bana o aracın benim araçtan eksik yanlarını gösterdi.Aracın tavanında bende 3 adet lamba var onda tek ,gösterge ışık ayarlayıcı bende var onda yok en önemlisi bende devir gösterge saati var onda yok .aracın kasası yenilenince bazı şeyleri eksiltmişler.. :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dsc0029yv4.jpg

97 model Lantis'imde gösterge aydınlatma ışığı ayar düğmesi bu şekilde konumlandırılmış

direksiyonun sağ tarafındaki düğme :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...