Jump to content

Mazda3 ve Mazda6 için subap magnezyumdan oldugundan LPG taktırmayın uyarısı

farmacc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.Siteye yeni üye oldum.Bana ve sitemize hayırlı olsun.mazda3 üme LPG taktırmayı düşünürken yaptığım araştırmada işi en iyi bildiğini düşündüğüm usta mazda3 ve mazda6 ya LPG takmadığını,bu araçların diğerlerinden farklı olarak magnezyumdan üretilen motor parçalarının olduğunu ve bu parçaların LPG ile aşınmaya uğrayıp uzun vadede büyük sorun yarattığını söyledi.İddiası özellikle subapların eridiğiydi ki para kazanabilecekken takmaması ve bana 'İsterseniz ithalatçıyı arayıp soralım'demesi inandırıcılığını arttırıyor.Bir fikri ya da bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

7

• Gökhan

5

• farmacc

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Bizim forumda yok herhalde ama Mazda3 e LPG taktırıp problem yaşamayan insanlar var. Bu problem ne kadar sürede oluşuyormuş birşey söylendimi sana Gürol ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.tunali.com.tr/lpg7.htm  İlgili firmanın adresi bu.Serdar bey konu hakkında bilgi sahibi.Buradaki sistemi farklı ve iyi göründüğü için taktırmayı düşünmüştüm hatta istanbuldan geleceğimi söylememe rağmen takmayız başka yere de taktırmayın dediler.Tabi motor parçalarının neden üretildiği ya da bunun lpg de bir sorun çıkarıp çıkarmayacağını bulmak zor.İngilizcem yetmedi japoncamda yok:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam İbrahimde (Sevimli06) vardı galiba lpg.Ona böyle bir şey söylendi mi acaba.İyi oldu bu konu bende ileride lpg taktırmayı düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şöyle bişeyde olabilir bu ticarette bi hiledir eğer takamıyosan müşteri başka yere taktırmasın diyede bu yola başvurmuş olabilirler

değişik versiyonlarıda vardır mesela stoğunda olmayan mala ucuz fiyat verirsin gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ihtimallerin hepsi aklıma geldi ama incelemek lazım sonuçta.Açıkcası ticari bi hile olma ihtimalini düşük buluyorum ama yanlış da olabilir söyledileri.Servisin de bildiğini sanmam ama uğrayıp sorcam yine de.Bildikleri bi kaynak varsa oradan araştırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ya arkadaşlar alırken bu aracın yakıt tüketiminden haberdar deilmiydiniz neden aracı tüplü şahinlere benzetmeye çalışıyosunuz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya arkadaşlar alırken bu aracın yakıt tüketiminden haberdar deilmiydiniz neden aracı tüplü şahinlere benzetmeye çalışıyosunuz :D

İmzaaaa

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda servisi de lpg taktirsammi sorusuna aman abi yapma..subaplari bozarsin astari yuzunden pahaliya gelir demisti..

Neden diye sormamistim demek alasim yuzundenmis.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda servisi de lpg taktirsammi sorusuna aman abi yapma..subaplari bozarsin astari yuzunden pahaliya gelir demisti..

Neden diye sormamistim demek alasim yuzundenmis.

Zaten düşünmüyordum ama bu söylediklerin de iyi oldu.. Arka koltukta eşim ve oğlum varken hemen arkalarına patlamaya hazır bir tüp koymaya zaten hiç niyetim olmadı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalova'da Biri benim tombaktan diğeri de Mustafanın 323'ten iki tane tüplü araba var ikiside sübaplardan sorunlu. Takır tukur çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalova'da Biri benim tombaktan diğeri de Mustafanın 323'ten iki tane tüplü araba var ikiside sübaplardan sorunlu. Takır tukur çalışıyor.

Yani sadece Mazda3 ve Mazda6 larda değil eski modellerde de var bu problem..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla servisin soyledigi, 323 626 larda bir sorun olmadigi ama 3 ve 6 serisinde yaklasik 1-2 sene icerisinde sorunlarin basladigi yonunde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hele 626nın durumu dahada vahim. Sabırla bekliyorum, hurdaya çıksada yedek parça garanti olsa diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

KArdeş siteden bu konuyla ilgili yapılan bir yorum Serdar bey ikilemde kalmış sanırım..Alıntı yaptım buyrun

Bahsettiğiniz firmaya bende yaklaşık 6 ay önce gittim.Lpg taktırmak için.Yaklaşık 1 saat beni Serdar bey ikna etmeye çalıştı.Kendi sistemlerinin farklı olduğunu anlatmaya çalıştı.Hatta kendisinin 2200motor spor hondasını gösterdi.Ona da takmış ve Antalyaya gidip geldiğini,performansının çok iyi olduğunu felan bahsetti.

Şunuda söylediğini hatırlıyorum :Kendi arabası ile M3 lerin motorunun aynı benzer olduğunu...

Fakat hiç bir zaman motor veya sübaplar zarar görür,aman taktırma demedi.tek söylediği bizim sistem çok iyi,bizim sistem şöyle felan.

Tabi ben taktırmadım,çünkü pahalıydı vede kararsızdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...