Jump to content

99 Model 626'ya LPG taktırdım

abdullah altınel
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

yaklaşık 2 ay önce 99 model 626 ma hayli tereddüt ettikten sonra nihayet karar verip lpg taktırdım. Yaptığım araştırmada çevremde Atiker taktırıp memnun olanların fazlalığı kararımın Atiker olmasını sağladı. Önce tavsiye üzerine bir yere gittim ve inceledim sahibi makina mühendisi genç bir ustaydı ve tüm araçlar üzerinde çok titiz bir çalışlma uyguluyordu. Randevcu alıp aracıma taktırdım. 1500 km. sonunda yeniden son ayar için gittim ve ayraımı yaptırdım. En büyük endişem çekişin düşeceği konusundaydı. Ama çekişte bariz bir fark oluşmadı. Geçen ay Selçuk - Ankara arası seyahat yaptım ve gördüm ki km. de 18 kuruş yakıyor. ayrıca zaman zaman 150-160 km sürat yaptım. 120 nin altına düşmedim. Belki 90 km sabit hızda daha da düşebilir. Şu ana kadar çok memnunum, bir sorun yaşarsam buradan paylaşırım.

Not; 200 peşin 100 taksitle "Kredi kartına"  :nazar:10 ay vade toplam 1200 Ytl. ye taktırdım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun abi. Bende 1 ay kadar önce 98 model 626 aldım ve yaklaşık 20 gün kadar önce atiker sıralı sistem gaz taktırdım. Fakat ben o kadar memnun değilim. Anladığım kadarı ile benim ustalrımda bir sorun var. 1.000.km kullanmam gerektiği söylendi ve gaz kesmeler, titremeler gibi sorunlarla 1000 km yi doldurdum. Sonra gaz ayarı yapıldı. Yine performans alamadım. Ustalar buji sorunlu dedi buji değiştirdim, sonra yine tutmadı. Buji kabloları dediler onu da değiştirdim. Yine aynı. Son olarak bobin ve kelebekleri temizlettim. Şu an ayar yaptıralı 1 gün oldu. Şu an için sorun yok umarım ileride de olmaz. Ben şehir içinde 200 ykr yakıyorum. Sizce bu normal bir değermidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun benimde işte tam olarak korkum budur, çünkü hiç vaktim yok ve böyle ıvır zıvırlar çıkarsa çok tersim pişmanlığımdan mahvolurum..

hayırlı olsun abi. Bende 1 ay kadar önce 98 model 626 aldım ve yaklaşık 20 gün kadar önce atiker sıralı sistem gaz taktırdım. Fakat ben o kadar memnun değilim. Anladığım kadarı ile benim ustalrımda bir sorun var. 1.000.km kullanmam gerektiği söylendi ve gaz kesmeler, titremeler gibi sorunlarla 1000 km yi doldurdum. Sonra gaz ayarı yapıldı. Yine performans alamadım. Ustalar buji sorunlu dedi buji değiştirdim, sonra yine tutmadı. Buji kabloları dediler onu da değiştirdim. Yine aynı. Son olarak bobin ve kelebekleri temizlettim. Şu an ayar yaptıralı 1 gün oldu. Şu an için sorun yok umarım ileride de olmaz. Ben şehir içinde 200 ykr yakıyorum. Sizce bu normal bir değermidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanada hayırlı olsun, buji kabloları lpg takıldığı gün test sırasında problem yarattı ama hemen değiştirdiler ve sonrasında çok güzel oldu. Sanırım lpg takan servislerinde çok büyük önemi var. Örneğin benim tüm ölçümler bilgisayarda yapıldıktan sonra makina mühendisi arkadaş ile birlikte normal servisin ustası olan kişi arabanın önüne bindiler ve biri dizüstü bilgisayara lpg den bağlantı yapıp test sürüşü esnasında ayarları kontrol ettiler, görüştüğüm birçok arkadaşım benim bu tanık olduğum kontrolün yapılmadığını söylediler

yani sadece sabit bilgisayarda araba hareketsiz iken kontrol ve ayarlar yapılmış. Kısacası ben servisten çok memnun kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun..gazdan zarar gelmez ama karda gelmez demedi demeyin :D az yakıyor diye çok biniyorsunuz ve ay sonunda toplam yakıt harcamanız aynı oluyor :D

Yok be Semavi benim yakıt masrafı gerçekten düştü her hafta yaklaşık 300 km civarı yapıyor ve 90 Ytl benzin parası verirken şimdi 55 Ytl civarı ödüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı uğurlu olsun abi.güle güle kullan.inşallah hiç şikayetsiz ve sorunsuz binmeye devam edersin...

ben zaten bujıleri ve bujı kabloları sorunlu olan araba gormedım lpgde... her zaman aynı seyler soylenır...buji buji kablosu akışmetre kelebek vs vs..

aynen öyle abi.benim ilk montajda da aynı şeyleri söylediler,bujiyle başladım işe meğerse gaz gelen hattın bir tanesini kıvrık takmışlar ve gaz o silindire gitmiyormuş.buji kablosunu almadan kurtarmıştım bi daha da Allaha şükür hiç problem çıkartmadı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPGde marka önermek doğru değil,zira en önemli 2 kriter LPG düşünülen aracın motor durumu(sorunsuz olup olmadığı) ve ustanın kalifiyelik derecesi...

Ben Lantisime 10 ay taksitle 1300 YTLye  Stefanelli sıralı takdırdım,usta "performansta kesinlikle kayıp yaşamazsın" demişti,bir baktım ki araba gitmiyor,"olmamış" deyince "olamaz" dedi,sonra ayarları 1600e göre yaptığını anladık,1840 cc deyince yeniden ayarladı,yine gidiyor meret...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu anda LPG firmalarının fiyatları bayağı düşmüş diyor arkadaşlar. Yalovada Atikeri 1400e, BRCyi 1500e takıyorlar. 12 ay taksitle. Ne diyorsunuz uygunmu fiyatlar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu anda LPG firmalarının fiyatları bayağı düşmüş diyor arkadaşlar. Yalovada Atikeri 1400e, BRCyi 1500e takıyorlar. 12 ay taksitle. Ne diyorsunuz uygunmu fiyatlar?

abi burada geçenlerde sormuştum atiker 1.200 demişlerdi, ama sorma inan hangi firma hatırlamıyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önce bana, "1000liraya düştü" dedi arkadaşlar. Pek LPG taraftarı olmayan ben bile, 1000liranın cazibesine kapıldım bir an.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

fiyatlar peşin diyor ama 10 taksit yapıyoruz diyor. ben telefon açıp öyle sordum, muhtemelen önlerine parayı atıp takın uleeynn denilirse 100-150 daha düşerler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...