Jump to content

Mazda RX-8 Turbosuz 1300 cc den 230 HP Nasıl Üretiyor ?

Guest sedemirkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 60
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• Uygar

6

• babatolia

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

turbo olmadan 1300 motorla 230 küsür beygiri nasıl elde edebiliyorlar vti tarzı birşeymi acaba

motorda piston yok normal motor gibi düşünme sitede rotary motorun çalışmasını gösteren şemalar mevcut bi arama yap istersen
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

turbo olmadan 1300 motorla 230 küsür beygiri nasıl elde edebiliyorlar vti tarzı birşeymi acaba

Motorun büyüklüğünün de Bal Kabağı kadar olduğunu görünce şaşırma :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sedemirkan

peki dezavantajları varmı şaşırıyorum doğrusu ne wankelmiş ya ama herkes s2000 diyor..başka bişey demiyor adam daha ne yapsın 1300cc 230hp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dezavantaj mı bilmiyorum ama bu motorun kullanımı ve bakımı farklı. Ayrıca her usta motoruna bakamaz. :) S2000 in buna göre avantaj mı bilmem ama farkı daha küçük dolayısıyla sanırım daha hafif olması. Hafif araç + daha kolay modiye_able (Her yerde modifiye parçaları satılıyor) , Bilindik 4 silindir motor sayesinde de wankel gibi özel ustalar gerektirmez.  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sedemirkan

valla geçen arkadaşıma sordum o motordan biraz anlar 1300 motorla en fazla kaç beygirlik bir araba düşünebilirsin dedim en fazla 70 dedi bende 230 beygirlik var dedim ne dedi mazda rx8 dedim oda (haaaa şu 7500 km de bir mutlaka motorcuya uğraması gereken arabamı dedi)  hönnnnkkkk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10000 deseymis daa doru olurmus, periyodik bakımlara girmek gerek tabi :) motorun hassas noktaları tabiki var ama bence o derece abartılacak bisey degil.. arabayı son derece sert kullanan 1-2 kişi tanıyorum.. yagını eks,k etmemeye özen gösteriolar o kadar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşın motordan epey anlıyormuş :D

Evet çok anlıyormuş maşallah.

Agam bu gibi düşüncede olan bir Makine(!) Mühendisi de bana aynısını demişti. Yav bırak, bu motor kalıcı olmaz demişti. Yav arkadaş bu motor 40 senedir var deyince o da hönnk demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fuarda honda standında da aynı muhabbet vardı adam typR mı rx8 mi acaba diyor honda görevlisi rx8 in motoru çok sorunlu başınız çok ağrır, zaten motor hemen bitiveriyor diyor, aynı adam bu sefer mazda standında rx8 inceliyor, aynı soru typR mı rx8 mi diyor gene görevliden tık yok!, bunun motoru çabuk bitiyormuş diyor tık yok!, yağ bakımı için nelere dikkat edilmesi gerekiyor diyor malum cevap TIK yok! bomba geliyor bunun motoru kaç cc diyor 2600cc diyor görevli Hööönnkkkkkk, nasıl yani 1300 değilmiydi bu diyor adam evet ama 2 tane 1300 motor var diyor görevli,,,, eeee vergi işi nasıl olacak o  zaman diyor adam,, TIK yok ve  TIK yok

sen burda bi taraflarını yırt mazdada mazda diye işte herşeyin bittiği an oluyor buda...  :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Bu cok ciddi bir sorun. Neden mudahil olmadin ?

olsa Mazda ona madalya mı takacak?

fuarda görevlendirip stand emanet edip maaş verdiği adamı bile seçemeyen bir firmanın arabasını kullandığım için utanıyorum şuan :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu milletin başına ne geliyosa zaten kulaktan dolma bilgilerden ve çok bilmiş arkadaşlardan  geliyor :geyik: :geyik: :D :D

-mış -muş kronik hastalığımız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha adam gitmeden müdahele ettim tabi etmezmiyim  :boks: ne!!! 2600 cc mi dedim! bu araç 1300cc dir. olurmu beyfendi dedi bana 1300 cc ama 2X1300 cc dedi, nerden kim öğretti size ama bu araç 2X650cc motordan toplamda 1300cc"dir. wankel mazdanın 40 yıldır kullandığı (en azından düşünse biraz bu yanda yazan 40.yıl özel amblemini ne diye koymuşlar) bir teknolojidir yeni geliştirilen birşey değil sorun çıkarmada sürücünün yanlış kullanması sonucu olur çünkü yağla çalışan bi özelliği vardır ve yağsız bırakırsanız motor zarar görür vs vs, adam soruyor amortisörün üstündeki demir ne diye bizim eleman mal mal bakınca adam direk bıraktı görevliyi bana döndü bende kule gergisi işte ne işe yarar falan filan derken, adamı en son bayi satış görevlilerine emanet ettim, aldımı almadımı bilmiyorum..

elemanı gerçekten şikayet etmek istedim hatta sordum herkesin işi başından aşkındı bide asıl sorunun o elemanı iyi eğitemeyen mazda da buldum.. konuyla ilgili mazdaya mail bile attım, orası daha vahimdi............. :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ilk toplantıda konuyu Toros Bey'e de iletiriz. Buna rağmen autoshow da ciddi bir RX8 satışı yapıldığını biliyorum. Demekki iyi eleman olsa daha da çok satacaklardı.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...