Jump to content

Arka Koltuğun Altından Gelen Ses (98-03)

ankfatih
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Başlıktaki sorunu yaşayan başkası var mı? arabamın 99 model 323 sedan arabayı yeni aldım daha 2 gün oldu.ama arabanın tam altından(koltukların altından)fan sesi gibi ses geliyor arabayı çalıştırınca.gerçekten benzin otomatiğinden mi geliyor o ses?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

büyük ihtimalle ses benzin pompasından geliyor,sebebi depo içinde az benzin bulundurmak olabilir çünkü bu pompa depo içindeki benzinle soğutmasını sağlıyor.bide aracında lpg sistemi varmı? buda pompayı etkiliyor araç lpg de çalışırken benzin pompasıda devrede oluyor fakat  o orda boşa kürek çekiyor yani anlayacağın bi nebze parça yorğunluğu gibi bir şey lpg liyse aracın cvp bekliyorum tavsiyelerim olacak!!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet aracım lpg li fakat aldığım kişi benzin pompasını yeni değiştirmiş.tamircide benzin otomatiği devamlı benzin pompalıyor motora doğru dedi.sendede mi aynısı oldu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ewet eynısı bende değil önlem alınmazsa herkeste olur bu sorun!büyük ihtimalle pompayı çin malı takmışlardır sende deponda az benzin bulundurduysan sesi kaynağı kesinlikle odur.yapman gereken yeni bir pompa (bosch marka olacak) taktırıp iyi bir elektrikçi bulup aracın lpg ye  geçtiği anda benzin pompasına giden elektiriği (röle vasıtasıyla olacak bu)kestirmektir ondan sonra ister az benzin ister çok benzin koy farketmeyecek takılacak olan röle senin pompanın sigortası olacaktır!kesin çözüm tavsiye ederim sana referans bir fiyatta vereyim pompa 75-100 ytl arası -röle artı elektrikçi işçiliği 40-50 ytl arası  pompa değişim işçiliğide 30 ytl civarıdır!kolay gelsin:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

KARDEŞ BEN SANAYİDE ÇALİŞİYORUM MOBİLYACCI OLARAK.ALT KOMŞULARIMIZ OTO TAMİRCİLERİ İŞÇİLİK ALMAZLAR ZATEN. peki bunun benzin pompasından olduğuna eminmisin peki ama aldığım kişinin taktırdığı pompa bosh unda olabilir.bilmiyorum alttakilere bir sorayım şuan yaptıramam zaten hiç para kalmadı.şu parçaların fiyatını işçiliksiz yazsana sana zahmet.birde biraz daha ucuzu yok mu bu parçaların. ha birde parçaların takılması  veya yapımı zor mu?teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arızadan emin olmak için aracın lpg de çalışırken ustana söle pompanın fişini çeksin bide öle dinle ses kesilirse arıza kesin pompadan demektir!daha ucuz pompa vardır illaki 35 ytl den başlar bunlar takılmazmı takılır ama ne kadar gider bilinmez!röle ve 4 metre kablo ise en fazla 15 ytl tutar!ayrıca takması işi bilen bir adam için zor değildir 30 dakika sürmez hepsi kardeşim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pompa değişimi biraz dikkat ister özellikle senin arabanda bilgin olsun diye söledim pompa şamandıra üzerinde montajlı çünkü kaş yapayım derken göz çıkarmayın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BU ŞAMANDIRA DEİĞİN LPG NİN Kİ Mİ.eğer öyleyse zaten lpg şamadrırası çalışmıyor gaz atıyorum atıyorum hep kırmızı yanıyo.dediğin gibi olmuş heralde kötü malzeme birde kötü usta yapınca bole oldu galiba.verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

aynı araçtan bendede var cigo_bey bu benzin pompasına role takılınca benzine geçerken her hangi bi sorun olurmu yada ne bileyim dezavantajı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...