Jump to content

Mazda 323 BG (1989-1994)Yakıt Tüketimi

kavsut
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ortalama iki haftada bir Edirne'den Aydın'a gidip gelicem toplamda 1000 km denebilir, durum böyle olunca ekonomi benim için önemli oldu :) efendi kullanımla ki buna 90 km sabit hızla diyelim bu araç lpg de ne yakar, tahminleriniz var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 91
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• ugurince

4

• NoooFearrrr

12

• domestos

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

yaklasık 8.5 hatta 8 litreye dustuunu warsayarsak lpg de 9 litre ye gelir 100 km de ama aracın motor durumu we 90 km sabit diosn ama 90 a cıkarken gazı  nasıl kullandıın da onemlı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uzun yolda 100km. de 7 litre civarı benzin yakar.

bende mustafa abiye katılıyorum bi ara bendede fümesi vardı 323 hb in.. uzun yolda 7 litre yakar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...

selam arkadaşlar ben istanbuldan kastamonuya ordanda köyleri gezip istanbula geldim toplam 1250 km yol kattettim yaktığım gaz (lpg) 204 tl yakmışım pardon arabab 323 90 model mazda 1.5 motor ha bunu nasıl yaptım derseniz yola cıktığımda motorumun normal hale gelmesini bekledim sonra arabamın gaz ayarını arabaya zarar vermicek kadar kıstım kastamonuya vardığımda normal haline getirdim gelirkende aynı şeyi uyguladım bu şekilde yaptım ki bu arada menim arabab otomatik

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhaba Arkadaşlar benim aracım benzinli ve benzinle aldığım yolu test ettim

20 liralık benzinle yaklaşık 6,5 Lt alınıyor 35-40 km yol yapıyor oda en iyisiyle. 

Bu testi birkaç kez denedim ortalamalar hep aynı.

Çok fazla geldi bana bu değer acaba sorun ne olabilir?

1) Araç 1993 Hb - Otomatik

2) Benzin kaçağı yok koku yok çünkü

3) Egzostan çiğ benzin atma da gözlemlemedim

4) Otomatik jigle takılacaktı (Servis böyle dedi, soğuk havada çalışma sorunu için). O henüz yok etkisi olurmu.

*

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yüzde 16 lt eder. ya bir yanlışınız var. Ya çok seri-atak kullanıyorsunuz yada beslemede sorun var. 16 lt çok fazla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbuldan Ankaraya 130 civarı yakmıştı ama şehir içi kullanımında çok fena yakıyor anlamadım doğrusu. Yok öyle çok acayipte kullanmıyorum çok nadir 90 görmüştür ibre. Benim karbüratörde bir gariplik var sanırım bu kışın çalışmama sorunu için servise götürdüğümde, otomatik jigleyi sökmüşler demişlerdi serviste onu bağlatmak lazımdı ama bulamamıştık. İstanbulda Taber ustayı aramıştım elinde varmı diye çıkma oda o her modele gerekmez demişti, karbüratör ayarlamak yeterli olur demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

wankel  motor okadar yakmıyor   arkadaslar    senın 323 de bir fark var

sorun nedır dıye soracaksanız     sanzıman         aracın sanzımanı normalın ustunde   kaydırma  evet kacırma yapıyor  eger dedıgın gıbıyse     yapacagı son hız   140       ve yokuslarda  bayılır   

izinsiz yapılan reklamlar editlenir.iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...

Gunaydın Arkadaslar,

geçen hafta baba oldum ve  o kosturmacada benim 323 e sanırım biraz fazla yuklendim.

50tl lik yakıt alıyorum ve 80 km sonra yakıt bitti lambası yanmaya başlıyor.Yakıt deposuna baktım sızıntı vs goremedim sorun ne olabilir acaba fikir verebileceklerden rica.

soner

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Hocam Bendede 94 otomatik Hb 323 var gazda 285 290 kuruş civarında yakıyor bujiler hava filtresi değişti gaz ayarı karbüratör rolanti ayarı hepsi yapıldı. eksoz manifoltu patlak mış ustamın dediğine göre camı açtığımda gaz kokusu geliyor aracın altından. manifoltu yenilesek bu fazla yakma olayı farkedilir derecede düzelirmi. artık çıldıracağım. 20 lira gaz atıyorum 70 km anca dayanıyor anında bitiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...