fb1907

Ön Arka Lastik Havaları Hakkında

Bu konuda 21 ileti var

Mazda 3 lerde ön arka lastik havaları tam yük ve boş olarak kaç olmalı bilen varmı. bi arkadaş tam yükde arkalar 45 olmalı önlerde 40 diyordu bi anlayamadım ğitti çok fazla gibi geliyor bana 205 55 r16 lastikler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben normalde 32 ayarlıyorum ama 34"den fazlası da abartı olur gibi, 40-45 falan çok yüksek değerler bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 3 lerde ön arka lastik havaları tam yük ve boş olarak kaç olmalı bilen varmı. bi arkadaş tam yükde arkalar 45 olmalı önlerde 40 diyordu bi anlayamadım ğitti çok fazla gibi geliyor bana 205 55 r16 lastikler

Tam yüklü durumda önler 33 psi, arkalarda 45 psi olmalıdır.Orta yüklü durumda ön ve arkalarda 32 psi yeterlidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hepsini 32 de tutmaya çalışıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu bilgiler dışında yanlış hatırlamıyorsam,  sürücü kapısının üstünde olması gereken değerlere ait bir tablo da var .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben hep 33 piside tutmaya çalışıyorum heran araç full dolabiliyo :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben 32-31 arası yapıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

31.5 u nasıl ayarlıyorsun ? :D

ben bi method biliyorumda ayıp sölenmes buralarda :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bi method biliyorumda ayıp sölenmes buralarda :D :D

sen öğretmiştin :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben genellikle yazları 31 kışlarıda 32 yapıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla benımkı nıtrojenlı oldugu ıcın kendım basamıyrm ztn lastıkcı basıyo oda bılıyodur degerını :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

205 55 16 lastiklere araca 2 kişi biniyorsanız 32 ön ve arka. ama araca 500 kilo yük biniyorsa önler 33 arkalar 45. gerçibana bu 45 .ok fazlaymış gibi geliyor ama. 32 ideal gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.