Jump to content

Mazda 323 Kalorifer Sorunu Hakkında

semir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamün Aleyküm

Herkese Saygılar Sevgiler

Benim Canavarın Kaloriferi sağ ve sol üfleme yerlerinden sıcakta iken cok cok az üflüyor soğuk  ayarda ise aynı ortadakiler gibi üflüyor.

Kalorifer Sistemini tamamen temizledim. Ön deki hava alma yeri ni vs her yeri temizlendi.

Sizlerin aracındada bu şekildemidir.

Değil ise Bilgisi olan paylaşır ise sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer 323 cüler de bi kontrol etsinlerde :) bakalım kapakları tam açıp kapıyor belli ama başka bir sebeb olabilir de ama normal gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Arkadaşlar şu ılık üfleme probemini bende yaşamaya başladım, kalörifer eskisi kadar sıcak ve iyi  üflemiyor, zaten bizim araçlarda polen filtresi yok bir yaprak bile, bakıyosunuz havalandırma ızgarasından arabanın içine giriyor ,

Anlamadığım bir mevzu var; polan filtresi olmasa bile bu dışarıdan gelen pisliği tutacak bir ekipman olmalı, aksi halde üfleme kalitesi düşmez, yani sadece ılık üfler, sanki benim arabanın üflemeside zayıf gibi, problemi çözmek istiyorum, lakin şu an , peteğin yenisini alacak veya söktürecek şişletecek bütçem yok, bu makinayla temizleme mevzusu dikkatimi çekti , konuda bir arkadaş makinayla temizlettiğini yazmış , acaba antalyada bu temizleme makinası olan tamirci tanıyormusunuz, önerileriniz nelerdir, gerçi ben servistende soracam bu mevzuyu ama bakalım artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim mazda canavar gibi üflüyordu çok memnundum....sıcaklığa gelince hatayda hava sıcaklığı öyle - derecelere düşmüyor en fazala 3 derece oda kısa sürüyor onun için ıstma sıkıntı olmuyordu fakat soğuk memleketlerde yeterli olmaya bilir ...

post-2327-0-14510200-1421320171_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hararet %75 gözüküyor fotoda , böle olmaması gerek, tam ortada durmalıydı.

orjinali bozuk olduğu için sağ altta -anahtarlığın- hizasında bmc tarzı bitane daha hararet göstergesi var .... düzgün çalışan oydu :2funny: ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

Merhaba böyle bir konu olduğu için tekrar konu açmadan yazmak istedim.

Geçen yıl sorunsuz çalışan kalorifer bu sene hiç ısıtmıyor. Fan çalışıyor ama buz gibi üfürüyor. Bu arada yazın iki kez lpg regülatör(beyin) tamir amacıyla sökülmüştü. Acaba hava falan yapmış olabilir mi kalorifer sistemiyle lpg sisteminin ilgisi var mıdır ? :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 minutes ago, glx.35 said:

Merhaba böyle bir konu olduğu için tekrar konu açmadan yazmak istedim.

Geçen yıl sorunsuz çalışan kalorifer bu sene hiç ısıtmıyor. Fan çalışıyor ama buz gibi üfürüyor. Bu arada yazın iki kez lpg regülatör(beyin) tamir amacıyla sökülmüştü. Acaba hava falan yapmış olabilir mi kalorifer sistemiyle lpg sisteminin ilgisi var mıdır ? :-[

aracın motorunu soğutan / kaloriferi ısıtan / lpg regülatörüne giden su ortaktır.  

yani kolorifer sistemi ile lpg sisteminin doğrudan ilgisi vardır. 

antifiriz koymadıysanız yazdan beri kireç yapmış tıkanmış olabilir.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, zealot :

aracın motorunu soğutan / kaloriferi ısıtan / lpg regülatörüne giden su ortaktır.  

yani kolorifer sistemi ile lpg sisteminin doğrudan ilgisi vardır. 

antifiriz koymadıysanız yazdan beri kireç yapmış tıkanmış olabilir.  

Cevap için teşekkürler. Antifirizi geçen kış koydum ancak su eksilmesi olmadığından bu sene koymadım sanırım gerek yoktur bu durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba konu biraz eski ama bende dün torpido sökülüp kalorifer peteğini şişlettirdim radyatörüm klima peteğim hepsi temizlendi ancak hiç bir değişiklik olmadı.biraz hızlı gidince kaloriferi sıcak konumda açınca bi sıcak öflüyor ama ne zaman dursam tekrar soğuyor.temizlik önceside aynıydı şimdide aynı.malum kış gelmedin yaptırmak istedim ısta bayramdan sonra tekrar ilgilenecek.nedendir dersiniz.?geçen sene maddi olarak müsait deildim kışın arabada donuyordum şimdi şükür müsait oldum ama malesef sonuç dediğim gibi.ne olabilir sizce..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar merhaba konu eski ama benim torpido söküldü kalorifer peteğim şişlendi radyatör şişlendi su ile alakalı ne varsa komple temizlendi ancak kalorifer hala sıcak vermiyor kafayı yemek ve arabadan soğumak üzereyim.ne yapacağımı bilmiyorum Allah rızası için bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.araba biraz hızlanınca içeri ılık bi hava geliyor ama durduğumda tekrar soğuğa dönüyor.lütfen yardım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba sayın zoptrik araç su eksiltmiyor istanbulun en yoğun trafiğinde hararet ortada ve yükselme olmuyor termostad arızalı olunca bildiğim kadarıyla yolda hız alınca aşağı inmesi gerekmez mi?.su pompasını da söküp baktılar kanatları sağlam deyip geri taktılar ama şöyle bi durum var kışın yan sanayi takmıştı usta bana sormadan masraf fazla olmasın diye.

not:bu sıcaklarda uzun bir rampa çıkarsam hafif hararet yukarı çıkıyor rampa bitince normale dönüyor bu da acaba kanatlar sağlam bile olsa yan sanayi olduğu için sorusu aklıma geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...