Jump to content

Fren Balataları ve Diskler (1999)

ege41
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

99 323 1.5 sedan bıraz önce servis kitapcığına baktım ,arabayı 2003 te aldım ozaman yapılan bakımda kitapcıga disk ve balataların değişmesi lazım diye yazmışlar...ama ben daha geçen 3 ay önce uzun yolla gidicem dediğimde serviste on balatalar değiştirdik (yan sanayi taktırdım 50ytl ciftti) disklerde temizlendi,mazda serviside disklerinde değişmesi lazım ama idare eder dediler....

şuan sorunum ön fren balatalarından frene bastıgımda ses geliyor ,,,,bu geçer mi ?yoksa değistirene kadar dewam edermi?

arkada balata yok disk war yanlış bilmiyorsam diskler icin marka ve fiyat nelerdir ?

acaba bunları değiştirirken ön balatalarıda değiştirmelimiyim.? yoksa idare edermi dersiniz..parçaları alsamda servise hikmet ustam gitsem ayıp mı olur ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

balatan sert balata olduğu için ses geliyordur. zamanla kesilip kesilmeyeceği belli olur zaten. arkalarda disk yok kampana var demek istedin sanırım. lastik ve kampana sökülüp disklerin durumu kontrol edilir, gerekiyorsa balatalar değişir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gıımm serviste taşlanmıs daha önce ,değiştirmek istesem diskleri hangi markayı tercih etmeliyim orjinal taktılarının markası nedir ,siz neyi önerirsiniz acaba ?

verdiginiz cevaplar icin çok teşşekür ederim ayrıca

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gıımm serviste taşlanmıs daha önce ,değiştirmek istesem diskleri hangi markayı tercih etmeliyim orjinal taktılarının markası nedir ,siz neyi önerirsiniz acaba ?

verdiginiz cevaplar icin çok teşşekür ederim ayrıca

sen servıse gıt fahrettın abıye selamımı sole o sana bı guzel bı balata takar ozan dersın albayın oglu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

öndeki fren disklerim bayağı çizilmiş durumda.

ama balatalar bayağı kalın, ömrü var.

fren diskleri tehlike arz ediyor mu, değiştirmeli miyim yoksa balataları ikame etmem yeterli mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yenilerseniz daha iyi olur, çizik derken net görmedn de bişi söylenemez, eğer pürüz şeklindeyse değişmesi iyi olur yok sadece şerit halinde ama elinizle pek bişi hissetmiyorsanız bi süre daha gider sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pürüz ne kelime çiziklerin derinliği 3-4 mm var

o zaman tavsiyem set olarak değiştirin ve imkanınız warsa birazdaha koyun üstüne orjinal balata takımını alın yan sanayi şangır şungur ses yapar can sıkar
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...