Jump to content

Mazda 3 Airbag Işığı Yandı?

TARIK
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Airbag ışığım bazen yanıyor bazen sönüyor servise gittim. Bilgisayara bağladı 2 tane hata çıktı beni görmesin diye hemen sildiler. Tekrar yaptılar yine iki tane hata çıktı. Tam hatırlamıyorum ama ön havayastığı sensöz kablo sorunu gibi bişi yazıyordu birinci hatada. İkincidede ön havayastığı kablo sorunu gibi bişi yazıyordu. Servis zaten birşeyden anlamıyor. Onları şikayet edeceğim yerde bulamadım. Acaba ne yapmam lazım. Başka bir normal ustaya gittim bilgisayar bağladı ondada hiç okuyamadı airbagı bağlanamıyor hatası verdi :( Lütfen yardım edin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendede geçen hafta airbag ışığı yandı, Sinan Usta açtı kaputu bağlantı kablosunu çıkardı ucunu temizledi geri taktı şimdi bi problem yok hızlı suya girersende yapabilirmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis neden sen görmeyesin diye siler ki hataları ? Yapılacak tek şey arızaya göre aksiyon almak. Muhtemelen ya kablo ya da sensör arızasıdır. Aracın garanti kapsamında mı ?

Edit: Aracın 2004 modelmiş . Demekki garanti dışında..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler. Arabadan anladıklarıda sayılmaz. Hep servise gittim aracım  70.000 km geldi daha iyi bakarlar diye şimdi araştırıyorum servisde bakım ücreti 300 ü geçmiyor ben en az 300 veriyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkdasım ben sana soylim genelde aırbag ısıgının yanma sorununu=) eger ehliyet kemerını kendın takmayıp da koltugun arkasından baglarsan otmesın dıe kemerın tokasının ıcınde aırbag pimi var o pim zora gelıncee ole ekranda aırbag lambası yanıor.. umarım bu dedıgım seylerı yapmıosundur .D:D cunku o kemer tokasının yenısı 350 ytl haberın olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
Guest izmitlii

bir adam önünde balon gibi bir simge var o yandı bugün çalışltırdığımda.

arıza ışığı yandığında lpgden diyorlardı peki bu neden.

o kadar sewerek aldım bu arabayı ama böyle göstergede habire bişeyler yanacaksa canım sıkılır. ben orda benzin ışığı yanmasın diye o kadar uğraşırken kakltı bir de bu yandı.

var mı çözümü nedir bu işin aslı. he diyince servise de gidilmiyo bi dünya yol git gel 150 km. offf ya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor arıza ışığı yanması arabanın değil senin suçun :) LPG taktırınca bunların olması ihtimalini arttırıyorsun.

Airbag ışığına gelince ihtimallerden biri sensör arızası ikincisi ise airbag arızası. Bunu kesinleştirmek için tek yol hata kodunu görmek sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest izmitlii

hmmmm olabilir bi arkadaş binmiş epey iri yapılı en geri kadar ittiydi koltuğu ondan olablir. gerçi ben yan taraftaki airbag on off anahtarını çevirdim sonra eski haline gelince bir daha yanmadı ama yarın ilk iş soketleri kontrol edicem

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hmmmm olabilir bi arkadaş binmiş epey iri yapılı en geri kadar ittiydi koltuğu ondan olablir. gerçi ben yan taraftaki airbag on off anahtarını çevirdim sonra eski haline gelince bir daha yanmadı ama yarın ilk iş soketleri kontrol edicem

teşekkürler

Genellikle koltuk altı soketlerden kaynaklanıyor.Bendede bağzen oluyor.Biraz oynayınca düzeliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

tekrardan merhaba. bu ışık tekrardan yandı. acaba cuma bursadan geçerken gittiğim servise uğrasam ilgilenirler mi? ya da servis ücreti falan alınırmı? hani 3000 km önce geldim bakım yaptırdım falan desem bakarlar mı. yok yine bi dünya işçilik falan isterler mi?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tekrardan merhaba. bu ışık tekrardan yandı. acaba cuma bursadan geçerken gittiğim servise uğrasam ilgilenirler mi? ya da servis ücreti falan alınırmı? hani 3000 km önce geldim bakım yaptırdım falan desem bakarlar mı. yok yine bi dünya işçilik falan isterler mi?

teşekkürler

Airbag ışığı genellikle soketlerin tam oturmamasından kaynaklanıyor fakat sizinki muhtemelen öyle değil gibi görünüyor.Muhtemelen airbag'lerin bulunduğu beyinde bir düşük akım gitme arızası var.Hatanın tespiti okadar çabuk olmayabilir.Belki arabayı servis'e bırakma durumu olabilir.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hmmm, bunu anlamaları ne kadar sürer peki, sonuçta izmite gidecem yolumun üstü olduğu için uğrayacağım da ondan sorayım dedim

Tamiri ne kadar sürer bilmem.Arıza tespiti kolay.Arabayı bilgisayara bağlıcaklar.Sonra arıza kodlarına göre hangi airbag'de ne tür arıza var onu tespit edicekler.Sonra onun çözümü için uğraşacaklar.

Not:Airbag arıza ışığı yanınca tüm Airbag'lerde arıza var anlamına gelmiyor.Mesela bilgisayara bağlanınca sadece yolcu tarafındaki Airbag^de arıza olabilir.Muhtemelen oda airbag'den beyne giden akımda bir sorun anlamına geliyor.Allah korusun kaza esnasında sadece o airbag açılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
M. Soner Yıldırım

konu üzerinden 1 yıl geçmiş ama arkadaş keşke sorunu çözülünce de bilgi verseymiş. Aynı sorun bende de var. Sabah yanmayan ışık 1 2 km sonra yanmaya başlıyor. Sorunsuz denen mazda dan aldığım sorunlrdan dolayı soğumaya başladım yine toyota ya mı dönsem diyorum artık. Yok yol bilgisayarı çalışmaz yok abs çalışmaz yok airbag ışığı yanar. Araba bir de her bakımını yetkili serviste yaptırmış bir de öyle olmasa ne olurdu bilmem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu airbag ışığı genelde yukarıda yazdığı gibi koltuğu hızlı geri çekmekten yapıyor ve yine yukarıda okuduysanız tüm airbag lerin arıza yaptığı anlamına gelmez. En yakın servise gidip bilgisayara bağlatıp hata kodundan arıza kaynağını bulurlar dert etmenizi gerektiren birşey yok, sanırım daha önce sizin lpg ile ilgili de sorununuz olmuştu diye hatırlıyorum. Büyük birşey olduğunu sanmıyorum servise gidin yardımcı olurlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

M. Soner Yıldırım

Cevabın için teşekkürler. LPG sorunum olmamıştı aslında çok memnunum lpg den. Çekiş sorunu vardı o da bakımdan sonra düzeldi ama yine de beni tatmin etmiyor. Dediğiniz gibi serviste tabiki hallolacak bir sorun ama mesele bu sorunların baş göstermemesi. Mazdayı tercih etmemdeki nedenlerden biriydi sorunsuzluk ama Toyotoda geçen 3 yıldan sonra pek tatmin edici değil şimdilik bu durumda. Servise gidecek vakti bırakın inanın arayacak zamanı yaratamıyorum iş temposundan. Bu arada geçenlerde bir de akü sorunum oldu :) Alırken yeni taktık demişlerdi serviste yani 3-4 aylık yuasa akü bir cumartesi sabahı beni yolda bıraktı. Bir arkadaşın vasıtasıyla şarz edip servise gittim akü bitmiş dediler :( 180 TL verdik durup duruken bir de aküye. İşte böyle maalesef. (Not: toyoto da 3 yıl akü değiştirmemiştim :) )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...