Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Arka Stopların Buhar Yapması

UFUTE
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hepinize selam arkadaşlar. Benim 2005 model Mazdamın da sağ stop lambası buharlaşma yaptı. Bu buharlaşma sonunda Japon Balığı besleyecek kadar olmasa da 1cm kadar su birikti. (3. seneden sonra contalar iptal oluyor gibi). Aynı sorun ile karşılaşıp ta sorununu nerede ve nasıl giderdiğini yazarlarsa sevinirim. Fiyat olarak da kaç Ytl. tuttuğunu bildirirseniz memnun olurum. En kötü sıkıntımız bunun gibi olsun diyelim :-)

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sırf bu yüzden arabasından mazdasından soğuyan bi arkadaşımız oldu, onda sendeki gibi bir iki parmaktanda baya bi çoktu. (laf aramızda japon arabsına japon balığı iyi oluyor :D :D :D )) aylarca stop beklemesinin yanında servisin cinslikleride cabası oldu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Henüz su toplamamışlar için her sene gerekse de gerekmese de conta değiştirmek mantıklı bi çözüm. Su toplayanlar da belki bi seferlik stopları değiştirmesi gerekebilir eğer su tahliye edilemiyosa...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

stop contalarında genel olarak bi zaaf mevcut hatta 3. seneyi bile beklemiyor benim 2 sene dolmadan su aldı ama özaydın hemen yeni stopla değiştirdi 2 gün sonra garantiden

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

2004 temmuz cıkışlı benim guzu ama ne stoplarda nede farlarda hiç karşılaşmadım bu sorunla..zaten olursa da yakarım len bu guzuyu  :2funny::egy:

benimki de 1997 doğumlu ama daha hiç böyle şey yaşamadım :D

kazıklamışlar bu 3 çüleri :D:tey::D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gene kayda değer bir mesaj yok  :( Diğer mazda3fanclup sitesinde olduğu gibi ciddi bir konu  :geyik: muhabbetine dönüyor. En iyisi haftasonu stop lambamı söküp şeffaf silikon, fön makinası vb. şeylerle derdime derman olayım bari...  :-) Allahtan elimden gelir bu tür şeyler O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gene kayda değer bir mesaj yok  :( Diğer mazda3fanclup sitesinde olduğu gibi ciddi bir konu  :geyik: muhabbetine dönüyor. En iyisi haftasonu stop lambamı söküp şeffaf silikon, fön makinası vb. şeylerle derdime derman olayım bari...  :-) Allahtan elimden gelir bu tür şeyler O0

eheh sizin en üstteki mesajı attıgınız ilk konuda (Otomobillerimiz/İşte benim Kızım: 34 HLN 41) yani konu sizin mesajınızdan sonra bölünmeden önce orda şu şekil bir mesaj olacaktı;

benim kızımın da xenon'larından birinin ampülü yanmış, şu an tek gözlü dolaşıyom.. onu değiştirtecem.. 50-60 ytl civarındaymış sadece cenmax ampül..

bir de aklınızda bulunsun, benim arka stop lambası su almaya başladı.. önce buhar ve terleme sonra da içinde şimdiye kadar yaklaşık 10'da biri kadar su doldu.. dün haldızda gösterdim de contadan kaçırıyormuş.. kronik sorunlardan biriymiş.. bu şekilde su alan stopların hepsinde conta problemi varmış.. çatlaktan falan kaynaklanmıyor yani.. conta da 5-10 ytl civarıymış.. aklınızda bulunsun :)

bu mesajda sorun da, kaynaklandığı nokta da, sorunun giderilmesinin kaca patlayacagıda yazıyordu ama siz yine aynı soruları sorup cevap istemissiniz.. sorunuzda sorunun kaynaklandıgı noktayı kendiniz de belirtmissiniz ayrıca.. geriye kaca patlayacagı kısmı yani contaların fiyatı kalmıs ki o da yazıyordu zaten.. kayda deger nasıl bir cevap bekliyorsunuz bundan baska bilemiyorum :) ortada cözülecek sorun kalmadıgına göre muhabbetin dibine vurabiliriz kanımca :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Henüz su toplamamışlar için her sene gerekse de gerekmese de conta değiştirmek mantıklı bi çözüm. Su toplayanlar da belki bi seferlik stopları değiştirmesi gerekebilir eğer su tahliye edilemiyosa...

stop contalarında genel olarak bi zaaf mevcut hatta 3. seneyi bile beklemiyor benim 2 sene dolmadan su aldı ama özaydın hemen yeni stopla değiştirdi 2 gün sonra garantiden

bu iki mesajla sorun üzerine eğilinilmiş. ayrıca İrfan'ın verdiği bölümde de bilgi var kanımca. sizin yönteminiz de fena değil, kurutma makinesiyle de periyodik olarak kurutabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ufuk Abi, yeterli cevaplar verilmiş+bu konu daha evveldende tartışılmıştı.

Devamlı ciddi konular konuşmamız mümkün değil.

Sözlerimi anlayışla karşılayacağına dair güvenim sonsuz sevgili abim :)

Özhan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biyerinden bi delik açsanız su tahliyesi gibi matkapla...

seninkiler o yüzdenmi kırık :D

Ben önce hiltiyle denemiştim ondan kırıldılar matkapta bişey olmuyo :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Ben önce hiltiyle denemiştim ondan kırıldılar matkapta bişey olmuyo :D

direkt camları sökseydin daha garanti olurdu.

hem de uzaktan şeffaf stop gibi dururdu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

su tahlıyesı nasıl olur kı o ıcınde kı su tahmınımce elektronık aksama zarar verırı en mantıklısı degıstırmek komple ancak cok da ortaya cıkan bı olay deıl bu bence yanı cok nadır cıkıyo sanırm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

su tahlıyesı nasıl olur kı o ıcınde kı su tahmınımce elektronık aksama zarar verırı en mantıklısı degıstırmek komple ancak cok da ortaya cıkan bı olay deıl bu bence yanı cok nadır cıkıyo sanırm

aksine olay kronik, dediğin gibi nadir bi olay olsa far yerine conta değişimiyle hallederlermiş servisten öyle söylediler
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel bir başlık olmuş, benim gibi stopta buhar sorunu yaşayıp google vs. yerlerde arayıp da bulamayan arkadaşlara kolaylık olur. Zira ben epey aradıktan sonra bu sitede (Diğer siteden buraya kaydımı gerçekleştiren Özhan arkadaşım sağolsun) Helin in yazdığı buhar kelimesinden konuyu yakalayabildim. Beklediğim cevap ise bu sorunu yaşayan Helin arkadaşımızdan başka kişilerin de olabileceği ve nerede ve hangi ustaya, kaça yaptırdığı kastedilmişti. Helin in mesajını ben de okudum, anladım ve Haldız ın İzmitte, bana yaklaşık 100 km. , özaydın Büyükçekmecede 50km. uzaklıkta yerler olduğundan diğer tecrübe sahibi kişilerin olabileceği düşüncesi ile onların yardımına başvurdum. Ben de arabayı en yakın Mazda servisine yada bilmediğim özel bir servise götürerek kaç para istiyorlarsa verip tanımadığım kişilerden yardım umabilirdim, ama sizlerin tecrübelerinden yararlanmak bana daha güvenli bir yol olarak geldi. Daha önce konunun tartışıldığı söylenen alıntılarda da Helin arkadaşın yazdığı kadar detay mevcut değil. Kaldı ki ben bu yazışmalara arama kısmından "Buhar" kelimesi ile ulaşamamıştım. Neyse lafı fazla uzatmayayım. Sorunumu çözebilmek için aynı sorun ile karşılaşıp da sorununu halleden ancak bu konuda yeterli bilgi yazıldığını düşünüp, tecrübesini paylaşmayan arkadaşlarım var ise; önümde İzmit Haldız ve Büyükçekmece Özaydın servislerinden birisine gitme seçeneklerinden başka şansım olmadıdığını anladım. Ya da kendim halledicem. Başınızı ağrıttım kusura bakmayın. Herkeze :geyik: dolu günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence konu aydınlanmışdır.Ben şahsen böyle bir problem yaşamadım.Yaşasaydım bende birşeyler yazardım.Gerçi şimdi bende ledli stoplar var.Daha yeni sayılır.

Buradan anladığımız Mazda 3 stopların kronik sorunu varmış.Bu sorunun çözümü cantaları değiştirmekten geçiyor.Öyle 50-100  km gitmeye gerek yok.En yakın servisten değiştirme imkanın var.

Geyik konusunda bir ölçü bende sana katılıyorum.Çözüme kavuşmasını umduğun bir problemin varsa ve bunu yazıp daha 3. mesaj'da geyiğe dönüyorsa bundan bende rahatsız olurum.Ancak konu çözüme kavuşunca geyiğe dönmesi çok normal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...