Jump to content

Practicanın yayları kestirsem olurmu

41NEJAT
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest mustafa_g

:krrsz:arabamı çok az düşürmek istiyorum. yaylarımı kkestirsem yoksa  amörtisör çanaklarındanmı ayarlatsam ne dersiniz

namiştayn amortisörde (İstanbul Maslak sanayi sitesinde) amortisörleri sertleştirtip çanaklardan düşürtebilirsin. izmit'te cantürk kardeşler de yapıyor ama oraya en son gittiğimde Murat ustayı dövmemek için kendimi zor tuttum. sağ koltuğun altında halen taşıyorum bozdukları Z-Rot kolunu :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kestirince görüntü muhteşem oluyor ancaaaaak.hafif dalgalı yolda zıplamak tümseklerde top gibi sekmek istersen konfor önemli değil dersen pek bir sıkıntı yok ama benim gibi yayları kestirip daha sonra ben arabanın altını sürtmek istemiyorum ve konfor arıyorum dersende sakın bulaşma  bu olaya.

Bana göre en mantıklı olay spor yay al takımı 350 ytl vogland  hem en saglıklı yöntem hemde tümseklerde daha saglıklı bir çözüm sunuyor.eger spor yaydan sıkılırsanda eski orjinal yaylarını taktırırsın.NOT:orjinal yaylar parcacılarda bulunmuyor ancak çıkmacılarda var onların gecen seneki fiyatı uzun pazarlık sonucunda 240 ytl ye almıstım tekrar ustaya para ödemiştim yaklasık 80 ytl falandı sanırım.  İşin özü  orjinal yayı kestir diyenlere kulak asma .Resimler aracın yayları kesildigi zamandaki görüntüleridir. Practica ile ilgili başka sorularınız var ise yardımcı olmaya hazırım.

post-422-14169527379_thumb.jpg

post-422-141695273792_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 11 ay sonra ...

valla bendede practıca var bırak kestırmeyı daha fazla nasıl yumusak hala getırırım diye ugrasıyorum  ama bi turlu olmadı en son 323 sedan yayları taktım yine memnun değilim araba esnemiyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Guest fragrance

selamlar

arabayı aldığımda helezonların kesildiğini bilmiyordum. her geçtiğim çukurda altı sürtüyordu ve yükselttirmek için sanayiye götürdüğümde öğrendim helezonların kesildiğini. yükselttirdim artık sorun yok derken arabanın esnemesi sıfırlandı tabiii:) şimdi de amortisör ve yayları değiştirmem gerekiyor. top gibi hoplayıp zıplıyorum  sürüş hiç rahat değil. en ufak bir kasiste bile araba hiçbir şekilde esnemiyor. arkadaşlar sakın yayları kestirmeyin... bu arada amortisör ve helezon için baktığım sitelerden sonuç alamadım. nereden bulabilirim acaba bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

selamlar

arabayı aldığımda helezonların kesildiğini bilmiyordum. her geçtiğim çukurda altı sürtüyordu ve yükselttirmek için sanayiye götürdüğümde öğrendim helezonların kesildiğini. yükselttirdim artık sorun yok derken arabanın esnemesi sıfırlandı tabiii:) şimdi de amortisör ve yayları değiştirmem gerekiyor. top gibi hoplayıp zıplıyorum  sürüş hiç rahat değil. en ufak bir kasiste bile araba hiçbir şekilde esnemiyor. arkadaşlar sakın yayları kestirmeyin... bu arada amortisör ve helezon için baktığım sitelerden sonuç alamadım. nereden bulabilirim acaba bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

0-212-2915569 savas patan, bir çok marka için orjinal ve spor yay getiriyor, madem yeni yay alıcaksınız almışken spor yay alın derim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

5-6 gün önce kestirdim memnunum :D sanırım 2008 den sora bidaha tr ye practica için yay getiren firma kalmadı , bildiğiniz biyerde practica için spor yay satan varsa numarasını veya dükkanın adını rica edebilir miyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

benimkilerde aldığımda kesikti,konfor sıfır ama virajlara gokart araçları gibi girebiliyorum,çok zorladımsada dünüşlerde aracı kaydırmayı başaramadım:-)))) yere vatoz gibi yapışıyor ama o da bi yere kadar insan konfor arıyor bi yerden sonra,şimdi gidip kyb leri alsam bu kezde jip gibi olcak araba,en iyisi heralde spor helezyon amartisör kiti:-))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...