Jump to content

Lantis Çukurlarda ve Bozuk Satıhta Gelen Ses??

canozcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

nasıl anlatıcagımı bilmiyorum ama bozuk yolda çok ses var tangur tungur plastik çarpma sesi geliyo amortisörlerden bi ses gelmiyo resmen bişeyler gevşemiş gibi

4 kapının döşemesini söktüm eksik klipsler vardı tamamladım vidalarını iyice sıktım

istepmenin kapagının altını fitillerle kapladım, bagaj kapagıyla beraber kalkan kapagında kapandıgı zaman kaportaya degen yerlerinede extradan fitil yapiştirdim. ama ses gitmedi daha nerelere bakmam gerekiyor acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazı oto yıkama tarzı yerlerde araç altı izolasyon kaplama yapıyorlar. Dışardan gelen yol sesi vs. azaltmak için kullanılıyor fakat bilmiyorum sizin şikayetçi olduğunuz sesler bunlardan mı kaynaklanıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lantislerin kronik hastalığı araç içinden ses gelmesi ben baktım başa çıkamıyorum artık duymamazlıktan geliyorum  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

on ve arkadan takır tukur ses gelıyorsa sankı bagajdaki bagalitler çarpıyor gibi muhtemelen z rotlardan geliyordur... iyi bir ustaya on takımı kontrol ettirin lifte çıkartıp arabayı...

ama otoban gibi düz yollarda tık ses yok

extradan frene basınca gacur gucur diye bises de geliyor onuda sorabilir miyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lantislerin kronik hastalığı araç içinden ses gelmesi ben baktım başa çıkamıyorum artık duymamazlıktan geliyorum  :D

ama dediginiz bence hiç mantıklı birşey degil. benim önceki aracım 89 model flashtı onda bozuk yollarda bukadar ses gelmiyordu hatta hiç gelmiyor du da diyebilirim. lantis de neden kronik hastalık olsunki bu durum:S

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

duz yolda yok sadece bozuk yolda yapıyorsa benım dedıgım ıhtımallerı daha cok kuvvetlendırıyor... kesinlikle Z rotları link ve kolları kontrol ettirin muhtemelen probleminiz çözülecektir. tanesi 15-45 ytl arası olan parçlar genellikle...aynı durum bendede vardı hallettidim..

çok teşekkür ederim birde z rotları ve link kolları ne oluyor ne işe yarıyor kısa bi bilgi verebilirmisin? malum ustalara pek güven olmuyor benimde bilgim olsun biraz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok teşekkür ederim birde z rotları ve link kolları ne oluyor ne işe yarıyor kısa bi bilgi verebilirmisin? malum ustalara pek güven olmuyor benimde bilgim olsun biraz.

Evet bizde öğrenmiş olalım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ön takım ve alt takım denilen bölümleri oluşturan parçalar. bu konuda iyi bir ustayla tüm seslerden kurtulabilirsin. yapacağın masraf da 200 lirayı bile bulmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bense bu konuda çok memnunum sadece arka pandizot ve iç dikiz aynası tıkırdıyordu hallettim sizin araçlar niye böyle ki? keşke yakınlarda olsam da bi binsenin benim lantise

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lantis'e genel olarak ön takım pek dayanmıyor yada bana :D

Yan sanayi mallar kullandığım için galiba bu konuda eskiden çok sıkıntı çektim.Birde camlar çıtasız olduğu için çok ses yapıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yokmu bu soruna bi çare sırf bu sesler yüzünden arabayı satacam okadar canımı sıkıyor.

askı rotları(z rotları ön sağ ve sol), rot başları viraj lastikleri diye parçaları degiştirttim ama seste gram azalma yok. link kolları ve diger yerlerde sorun yok dedi usta aracın içinden geliyo diyor :s koltuklardan başka ne varki aracın içinde benim bilmedigim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
Guest NewWorldd

kardeş benim bir arkadaşda var 98 model lantis tık ses yok arabada saglam bir ustaya gitmelisin bence lantislerin genel sorunların dan biri diyorlar bu ses için ama benim arkadşınkin de tık ses yok üstelik araç da 190 bin de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...