Jump to content

Kaput İzolasyon (90-94)

kırmızı_323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba ustalar. bildiğiniz gibi benim 93 model mazda 323 sedan aracım var. resimdede belirticem gerçi ama ben motor koruyucu arıyorum. motor koruyucu derken bu motor kaputunu açınca motor kaputunun tam altında halıflex gibi bir koruma oluyor (ismini bilmediğim için tarif ediyorum) kaputun hemen ters yüzünde kaputa yapışık oluyor yanmıyan ve ses yalıtımı sağlayan bir malzemeden yapıyolar sanırsam ben o parçadan arıyorum nerde bulabilirim bide bu parçanın adı nedir resimde de belirttim kırmızı ile çizdiğim yere koyulan koruma. lütfen yardım.

post-1743-141695273859_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tuzla da var ondan :D biz yatlarda motor dairesini kaplıyoruz onla. ısı ve ses yalıtımı sağlıyo ayrıca yangın durumunda da alevlerin yayılmasını engelliyo. hatta içeri bi de otomatik CO2 tüpü takarsan. yangın anında patlayıp anında söndürüyo :D

cam yünü, taş yünü gibi farklı malzemelerden olanları ve tek tarafı yapışkanlı rulo halinde plaka halinde vs gibi çeşitleri var. alacağın yerde yardımcı olurlar ne istediğine göre..

bi de web sitesi vereyim.

http://www.tekpirmarine.com/rockwool.htm

burda aradığın ürün vardır kanımca. ama dikkatli ol böyle yerlerden alma. tekne piyasası çok pahalıdır. burda ürünün adını markasını kodunu vs öğren git başka yerden al bence :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kırmızı senin arabandamı yok yoksa bunların orj.demi yok senin aracın fotokopisi bende var ama koruyucu bende de yok hiç de sorun etmiyorum bir artısı varsa bende takarım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla orjinallerinde var. bende taktırmak istiyorum. nebileyim en azından kaputu açınca daha güzel bir görüntü olur hem yangın hemde ses izalasyonu yapar diye düşünüyorum. zaten tofaşların falan bulabilsem kesicem biçicem güzelce uydurucam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende kaputa ve bagajın içine izolasyon ve kaplama yapmayı düşünüyorum.

bunun için izoreçine, yada karbon fiber tarzı şeyler yapılabilir belki.

burda önemli olan kullanacağın malzemenin ısıya dayanıklı  olması

aşağıdaki linkte reno 19 a değişik bişiler yapmışlar, belki bi fikir verir.

http://renault9-11kulubu.forumotion.com/proje-merkezi-f11/kaput-ici-izolasyon-artyk-daha-simetrik-yeni-hali-t3305.htm

burdada ayrıntılı bi yazı var

http://renault9-11kulubu.forumotion.com/proje-merkezi-f11/ses-izolasyonu-t17-25.htm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 yıl sonra ...

merhaba arkadaşlar 90-95 modeller arasıdaki 323 sedanlarda kaputun altında ses yalıtımı için muhafaza varmı orjinalinde ben bir kaç resimde ön kaputta gördüm orjinalinde varmısdır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

arkadaşlar böle bir malzeme galiba orjinallarde yok malesef yaptıranlarda sonradan yaptırıyor ama güzel bişey burada, yapabilcek kimse olduğunu sanmıyorum zaten ustasını bulursanız yazın toplu sipariş verelim montesine gelince kaputa dikkat edin sekman delikleri var daha öncede bahsi geçmişti böle bir konu hatırlıyorum incelemiştim  güzelce kesip biçim oralara uygun sekmanlar bulursak çokta kullanışlı olur bence  ama malzemeyi temin etmek gerek tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi peki bu kaput izalasyonu arabanın motoruna yada başka bişeyine sıkıntı açar mı?yani hararet falan yapar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok ya öle bir sorun yaratmaz sadece kaputu kaldırıdığında şu cam suyu hortumları falan gözükmez motor sesi azalır kaputtaki titreme sesi azalır daha estetik vede hoş bir görüntü olur  yani motorun ısınmasıyla alakası yok motoru radyatördeki su soğutur vede fan. resimdekine dikkat edin özenle kesilmiş vede sekmanlarla monte edilmiş.

post-5789-141695286218_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...