lantis...

Xenon Taktım Performans Sıfır (Lantis)

Bu konuda 31 ileti var

arkadaşlar lantisimin farlarına h3 xenon kiti monte ettim ama inanın sarı ampuller xenonun iki katı yanıyor kit son derece kaliteli daha önce 2004 seat cordobamın sis farlarında 1 ay kullanıp sökmüştüm çok memnundum acaba neden performans alamadım acaba h3 kısamı geldi? lantisinde xenon kullanan arkaşlar bir yardımcı olursa sevinirim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mercek mi uymadı acaba.. Lantiste xenon kullananlar var size yardımcı olacaklardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abes bi soru olacak ama, Lantis'in orjinal ampulleri de H3'tü di mi? Gerçi öyle değilse uymaz vs heralde ama...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abes bi soru olacak ama, Lantis'in orjinal ampulleri de H3'tü di mi? Gerçi öyle değilse uymaz vs heralde ama...

H1 olması lağzım diye biliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Murat abinin dediği gibi hatırlıyorum bende H1 olması lazım kısalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lantisin orjinal farlarında kısa far ampülü H1  yan sanayi farlarda ise H3  oluyor

post-351-141695273991_thumb.jpg

post-351-141695273995_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

üstteki resimde 6000 k xenon  alttaki resim ise 100 wattlık beyaz yanan far ampülü

sol far ayarsız olduğundan sol taraftaki ışık hüzmesinde sorun vardı ayarlayıp düzeltildi  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lantisin orjinal farlarında kısa far ampülü H1  yan sanayi farlarda ise H3  oluyor

abi süper walla benimkileri görcen gülersin siz h1 ampul mu kullandınız

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sen xenon taktırdıktan sonra far ayarlarını yaptırdın mı sorun ondan kaynaklanabilir.

birde H1 ile H3 ampül yuvaları farklı uyum sağlamamış olabilir  ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tamamda h3 ile h1 arasında boy ve yuva olarak pek fark yok ben bi ayar  yaptırayım onlara bakalım nasıl olacak ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani fark 10 cm kablodan mı ibaret ?

ve oturma yüzeyi  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

H3 ampül

otm011516b.jpg

H1 ampül

otm011119b.jpg

tamam da xenon dan bahsediyoruz bildiğim kadarıyla h3 ve h1 in yapısı aynı gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

H3 sis far ampulü H1 far ampulü:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Wattları farklı isede az yanar bunuda göz ardı etmememek gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.