Jump to content

Hararet ve Devirdaimden Su Atma (97 Lantis)

Guest Ice Man
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Değerli Mazda severler,

Dün benim 97 Mazda lantisin yolda giderken harareti yükselmeye başladı.

Aracı kenara çekip kaputu açtığımda devirdaimin oralardan bir yerden yere doğru su aktığını gördüm, devir daimin üzerinde plastik kapak olduğu için tam olarak nereden kaçırdığını göremedim. Daha sonra suyun nereden geldiğini görmek için plastik kapağı söktüm ve radyatör suyunu tamamladım ve aracı çalıştırdım, fakat motor bir daha su eksiltmedi.

Benim tahminim termostat açmadı ve motor fazla ısındığı için basınç yapıp devir daimden suyu dışarı attı. Birde lantislerde devir daimde basınç emniyet valfi gibi bir şeymi var benim devirdaimin üzerinde bir delik var bunun emniyet valfi olabileceğini düşünüyorum. Buradaki bir kaç usta ile görüştüm, maalesef anlamıyorlar.  Yardım ederseniz sevinirim. :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motorda fazla basınç olduğu zaman su radyatör kapağındaki tahliye valfini açıp yedek su haznesine gider,

devirdaim üzerinden kaçırma yaptıysa ilerde tekrarlama ihtimali yüksek olur.

size tavsiyem mazdadan anlayan bir ustaya aracınızı göstermek olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motorda fazla basınç olduğu zaman su radyatör kapağındaki tahliye valfini açıp yedek su haznesine gider,

devirdaim üzerinden kaçırma yaptıysa ilerde tekrarlama ihtimali yüksek olur.

size tavsiyem mazdadan anlayan bir ustaya aracınızı göstermek olur.

ama abi diyorki termostat açmamış radyatör yokyani işin içinde devirdaim de basınç emniyet valfi gibi bişey olduğunu sanmıyrm olabilirde ama mazdann işi belli olmaz :) ekzantrik kapağı açıldığı zaman belli olur sanırım nerden su attığı iyi bi ustaya ihtiyacın var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlız şunuda belirtmek isterim... Dün hararet normalin üzerine çıkmaya başladığı anda kaputu açtım ve devirdaimin oradan çok ciddi bir şekilde su atıyordu, yani devirdaimde problem olsa şu anda çalışırken mutlaka damla damlada olsa su eksiltmesi gerekirdi, ama hiç bir şekilde su eksiltmesi yok. (Bu arada termostatıda çıkarttım.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanırım sizin aracın termostatı bozulmuş motor  ısındığı halde açmadığı için hararet yükselmiş  şuan sökülü ve sorun yok diyorsanız aynı derecede açan yeni bir termostat taktırırsanız sorun tamamen çözülür gibi duruyor  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...