Jump to content

Yeni plaka hakkında sorular..

Guest eversince
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yeni aracımız için Ocak'ta işlemlere başlayacağız.

Aracın plakasını mümkünse seçmek istiyorum. İsim ve soyismimin baş harfi,

ardından da anlamlı bi rakam şeklinde olsa güzel olur diye düşünüyorum.

Ankaradayım. Plaka tahsis adlı emniyet sitesinden boştaki "ÇIKMA" plakalar

arasından rezerve edip sonra alabiliyomuşuz. Bu çıkma ne demektir acaba?

Bir de mesela istediğim bir plaka bu sitede gözükmüyorsa alma şansım yok mu

demektir? Mesela ben 06 xx yyyy şeklinde bir plakaya bakıyorum. Trafik.Gov.Tr sitesinde araç sorgulama ekranında bu plakaya ait kayıt

bulunamadı diyor. Yani bu plaka boşta mı oluyor?

Bu tür plaka tahsis sitesinde yayınlanmayan, hiç kullanılmamış bir çok plaka vardır diye düşünüyorum. Bunların arasından istediğim gibi bir plaka ansıl seçip alabilirim?

Son olarak da iş güç sebebiyle Emniyet'e gidip gelme, uzun süre orada

bekleme şansım olamayabilir. Bu durumda bu işleri yerimize birine

hallettirebilir miyiz? Mesela cüzzi bir miktara (istediğim paka çok özel bir

plaka değil zaten) bu konuda yardımcı olan birileri varmış galiba. Var mıdır

böyle birileri?

Bu plaka işleri konusunda oldukça cahilim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son sorum da APP plaka hakkında. Bu plakaların çift mühürlü olmadığını filan duymuştum. APP plaka alabiliyor muyuz? Yani yasal olarak? Ben şimdi ilk plakamı APP plaka istesem ne yapmam lazım? Nereden nasıl alınır? Bu konu hakkında da bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uygulama ilden ile değişiyor, Ankara için fikrim yok, İzmir'de şöyle oluyor, araç sahıs aracı ise bizzat kendisinin, şirket aracı ise imza sirkülerinde bulunan birisinin bizzat gidip en üst yetkiliye yani müdür ya da yardımcısına maruzatını açıklaması gerekiyor özel harf ve rakamlar için. Bunun dışında takipçiler ancak sıradakiler arasından düzgünce birinin seçilmesini halledebiliyorlar.

Kayıtlı olmayan yani boştaki plakalar resmen boştadır ama fiilen emniyet ya da istihbarat tarafından kullanılıyor olabilir, garantisi yok.

App uygulaması da ilden ile değişiyor, sanırım pek yardımcı olamadım buradan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorgulamada kayıt bulunamadı diyorsa plaka boştadır ve aracı aldığınız bayiyle konuşursanız muhtemelen plaka konusunda size yardımcı olacaklardır. App plakayla ilgili konunun linki;

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer başlıkta iş muhabbete dönüp konudan şaşmıştı okudum tüm sayfaları sonuç alamadım. Sanırım bu başlık da aynı yolda ilerliyor :)

Yok mu bilen?

Cevap yazan herkese teşekkürler.

Pztsi gidicem bakalım emniyete. Görücez bizi neler bekliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracı aldığınız bayideki satış elemanı sormadımı  özel bir  harf sayı gruplu plaka istiyormusunuz diye.

istediğin gruptaki plaka doluysa ona yakın bir plaka ayarlayabilirler.

app ise tam bir karmaşa mühür konusunda her yer farklı davranıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ben sana yardımcı olayım hemen bende aracımın plaka harflerini kendim seçtim aracı alırken belirtiyorsun şu harfler olsun diye eğer o seri de boş varsa senin için muameleci arkadaşlar hallediyor  benim araç normalde bahçelievler ya da bakırköy trafik şubeye kayıtlı olması gerekirken aradığım harfler beşiktaş şubede bulunduğu için tescili oradan yapıldı, yani senin tek başına yapabileceğin bir iş değil muameleciye vereceksin büyük ihtimal halleder ben 2 sene önce 200 ytl vermiştim, app plakaya gelince bildigim kadarıyla her yerde yasak ama yine muameleciler vasıtasıyla tanınması gereken uygun yerdeki insanlar sayesinde çift mühürlü app alabiliyorsun geçen gün tesisat çektirirken konuşuldu bu konu eleman 170 ytl veriyoruz app için demişti...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...