Jump to content

Karlı bir Ankara Gününde

VOLEN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Ankaraya yeni yerleştim 2006 model Mazda 3 DAYNEMİC ' im var... Ankaraya Bodrumdan geldim... Tahmin edebileceğiniz gibi Bodrumda Kar görmeyeli cok zaman olmustu ( 5-6 sene kadar :D )

Neyse sabah işe gitmek için uyandım... Kahvaltımı yaptım kafamı dışarıya birde uzatdım ki... Her taraf bembeyaz... Eşim araba ile gitmememi söğledi bense herzamanki gibi kafamın dikine gitdim :) Arabamın yanına geldiğimde kapının donduğunu hissetdim neyse arabaya bindim, sileceklerimi calıstırmak istedim o da ne.. Silecekler sözde calısıyor ama camın üzerinde hiç bir etkisi yok :2funny: Üşüye üşüye aşağıya indim ön camı temizledim, ya Allah bismillah diyerek çalıştırdım ve yola cıktım.. Daha dakka bir gol bir, sokak arasında drift yapıyorum istemeden :D Lastiklerim o kadar kötüki, hafif bir rampada aracı durdurduğum anda tekrar ilerlemem mümkün değil, çok tehlikeli oluyor... Her neyse ana yola sonunda ulaştım Ana yollar tuzlanmış tertemiz... Belediye sabaha kadar iyi çalışmış anlaşılan. Benım iş yerim ulusta ulusa vardım, aracımı iş yerimin arkasındaki oto parka sokmak istedim... Çok küçük dar bir yol Allah sizi inandırsın 1 saat neredeyse o ara yoldaki minicik bir rampayı cıkabilmek için uğraştım. Neyse bu konunun modifiye ile ne alakası var diyerek sinirlenen arkadaşlar vardır konuyu bağlayayım Arkadaslar...

Bana 4 tane lastik ve 4 tane 18 '' jant lazım... Arabam sedefli kırmızı istediğim beyendiğim bir kaç jant var ama ankarada lastik konusunda bilgim sıfır. Çevredeki esnafları biraz dolaştım ne tavsiye edersiniz diye her biri kafasına göre kendi satdığı mallardan önerdiler her kafadan ayrı bir ses çıktı. Bir karara varamadığım gibi iyicede kafam karıştı. Gösterişli ve 4 mevsim kabaca kullanabileceğim bir lastik tavsiye ederseniz cok sevinirim. Birde jant konusundada tavsiyelere açığım. Şimdiden ilginiz için cok teşekgür ederim.

Volkan Gören

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 53
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

8

• M.E.G

7

• emredeler

14

• VOLEN

16

Popüler Günler

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

lastik seçiminde her kafadan bir ses çıkar burda :) ben hankook derim bir başkası nokian der ve bu uzar gider volkan kardeş :) sitede bi araştır lastik konusu var oradan az çok bilgi edinirsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik konusunda pek bilgin olmadığın belli.Kışın genellikle jantlar küçültülür.Sen ise 18 yapmaya niyetlisin.!8 lik jantlarla baya bir sorun yaşarsın kışın Ankarada.Benim tavsiyem güzel bir kışlık lastik al.Yaza doğru jant ve lastik yenilersin.

Ben örneğin Petlas lastik aldım.Tanesi 100 YTL civarı.Başka formlarda Ankarada yaşayıp kullananlar var.Genelde olumlu yorumlar var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslına bakarsan bende sadece lastik almayı düşünmeye başladım... Bu arada jantlar büyüdükce neden kışın kullanımında zorluk yada problem oluyor ? Beni aydınlatırsan sevinirim. ??? Bride saçma kaçabilir ama  bu borbed mi ne tam yazılışınıda bilmiyorum BMW lerin eski modellerinde sıkca rastlanan jant lar var mazdaya nasıl olur acaba ? Bir fikri olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslına bakarsan bende sadece lastik almayı düşünmeye başladım... Bu arada jantlar büyüdükce neden kışın kullanımında zorluk yada problem oluyor ? Beni aydınlatırsan sevinirim.  ???

Benimde Ç

çok öyle engin bilgim yok.Fakat işi bilen herkes onu öneriyorBurdaki arkadaşlar daha iyi anlatır.Sanırsam kütle olarak daha çok yere temas ettiği için.Bendede 17 lik jant var,birde orjinal 15 lik jantlar var.Kış lastiği taktırıken 15 liklere taktırdım.4 mevsim yerine bence dediğim gibi kış lastiği taktırdır.Yaza doğru jant ve lastik en akıllacası bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında bana güzel fikir verdin bende öle yapayım ne de olsa elimde orjinal jantlar var o jantlara dediğin gibi sağlam bir kış lastiği almak lazım yaza doğruda baharda felan gösterişli şık lastik ve jantlar alınabilir. Bende kış boyunca modifiye işlemlerini arabanın dışından ziyade içine yaparım... LCD olayını felan gördüm cok deli olmus... Aynısından istiyorum. aman nazar deymesinde adama  :nazar: bu arada jantların çapıyla ilgili kışın kullanışlı olmaması konusunu biraz araştıracağım. Arkadalkar arasında bu konuda görüş bildirecek olanlarda lütfen yardımcı olmaktan çekinmesinler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kışın genellikle yere basan yüzeyi dar ve yanak genişliği fazla olan lastik kullanılır.Yere basan yüzeyinin dar seçilmesinin sebebi lastiğin yere basan yüzeyini azaltarak basıncı artırma olayı yani daha iyi yol tutuş sağlamak.Yanak genişliğinin fazla olması ise araçta oluşan titreşimi azaltarak konforu artırmaya yöneliktir .kışın yollar bozuk olduğundan konfor istiyorsan gerekli.Benim bildiklerim bu kadar daha deneyimli arkadaşlar daha iyi açıklayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hazır Ankara ve kar kelimeleri bir araya gelmişken sorayım; yarın veya Çarşamba günü Ankara'ya gidebilirim. Yolda mahsur kalma ihtimalim yüksek midir? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hazır Ankara ve kar kelimeleri bir araya gelmişken sorayım; yarın veya Çarşamba günü Ankara'ya gidebilirim. Yolda mahsur kalma ihtimalim yüksek midir? :D

valla ben yarın sabahtan muş a gidiom. benim kadar riskli değildir senin durumun heralde :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adamın konusu nerelere gelmiş :D :D Sen bu azimle yolda falan kalmazsın Emre :D azimle sıçan(fare anlamında) taşı delermiş :D :D :D

Konuyu dağıtmıyoruz, aksine araba lastiği, Ankara ve karla ilgili sorularımıza devam ediyoruz. Benim Doblo'da önlerde Michelin kışlık, arkalar Bridgestone yazlık lastikler var. Gitmeden arkaları da değiştirsek mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu dağıtmıyoruz, aksine araba lastiği, Ankara ve karla ilgili sorularımıza devam ediyoruz. Benim Doblo'da önlerde Michelin kışlık, arkalar Bridgestone yazlık lastikler var. Gitmeden arkaları da değiştirsek mi acaba?

şahsi fikrim kesinlikle değişmenden yana çünkü arka aniden savrulabiliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...