Jump to content

Döşemedeki yağ nasıl çıkar?

gobris
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar, Birkac hafta once yag degisimi yapmistim. Artan yagi kutusyla bir posete koyup bagajima koymuslardi.

Gecenlerde bir baktim, yag kapagi meger tam kapanmamis. ben diyim 200-siz diyin 300 ml yag bagaj dosemesine akmis. Doseme de bir guzel cork cork emmis o yagi.

neyse..

Eve cikardim dosemeyi. Su falan fayda etmiyor haliyle.. Su tuttukca gokkusagi gibi renkler akiyor gidiyor ama, elini suruyorsun eller yag icinde kaliyor.

Netekim cikaramadim.

Bir puf noktasi var midir? Yoksa illa al gotur hali yikamaciya mi dersiniz :P

Simdi Ziebarta vs gotursem astari yuzudnen pahaliya gelir diye dusunmekeyim de..

Makinaya atsam bozulur gibime geliyor o doseme.. Preslenmis yun gibi birsey kendisi malumunuz oldugu uzere :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cosla vanish pembesine güvenin :D

reklamlarındaki gibiyse onu bi denemekte fayda vardır herhalde

bildiğimden yazmıyorum tamamen reklamlarına göre yazıyorum :D:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağ sökücü özelliği olan farklı ürünler var ama benim bildiğim genelde metal yüzeylerdekini temizlemek için olanlar. yine en mantıklısı sıvı bulaşık deterjanı gibi gözüküyor.

edit: ben görene kadar cevap vermişsin zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amway ürünleri içinde LOC diye bir zımbırtı var, benim hatun öve öve bitiremiyor. çıkartmadığı hiçbir leke yok diyor ama magnatec çıkartmak için denediğini hiç sanmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğin bagajda istepnenin üstüne koyulan, bagajı kaplayan döşeme değil mi ?

Evet. o doseme.. Kumas gibi birsey degil sanki, o yuzden dagilir diye de korkuyorum acikcasi. Bir de nasil emiciymis arkadas...Suyla yikama calismalarimdan sonra astim camasir teline aksin suyu suzsun iyice diye.

Sabah bi baktim. yarim kova su akmis altina koydugum kovaya.. Ama yanda bir kisma da yag damlamis epey bi miktar..

Yavas yavas siziyor yani. neyse. aksam kosla denemelerim olacak :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amway ürünleri içinde LOC diye bir zımbırtı var, benim hatun öve öve bitiremiyor. çıkartmadığı hiçbir leke yok diyor ama magnatec çıkartmak için denediğini hiç sanmıyorum :D

abi loc dehşet bi ürün bende tavsiye eddiyorum kesin çıkar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet. o doseme.. Kumas gibi birsey degil sanki, o yuzden dagilir diye de korkuyorum acikcasi. Bir de nasil emiciymis arkadas...Suyla yikama calismalarimdan sonra astim camasir teline aksin suyu suzsun iyice diye.

Sabah bi baktim. yarim kova su akmis altina koydugum kovaya.. Ama yanda bir kisma da yag damlamis epey bi miktar..

Yavas yavas siziyor yani. neyse. aksam kosla denemelerim olacak :P

O sadece döşeme değil süngerimsi bir yalıtım malzemesi de var sanırım. Aman dikkat et bozulursa ya zor bulursun ya da pahalıya mal olur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

aracınızın frenlerini temizlemede kullanılan balata spreyini döşemeye sıkıp bir bez yardımıyla bastırarak silin yeni gibi olacaktır.Mümkünse würth marka olsun.Kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...