Jump to content

Direksiyon simidi

mazda22
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar 91 model 323 üm var ve direksiyon simidi çok ince geliyo bana rahat değil yani. piyasadaki dandik zonta tipi direksiyonlardan da takmak istemiyorum. yeni model mazdaların direksiyonları bunlara uyarmı acaba yada tavsiye edebileceğiniz yakışıklı bi direksiyon varmı? hatta foto falan varsa süper olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınıza başka modelin direksiyonu uymaz ama spor tip direksiyon takabilirsiniz ekstra göbek takarak.

aşağıdaki resimde Mustafa abinin 97 323 familia'sında takılı

264_02_03_08_1_28_42_0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

sadece direksiyon değişimi olmuyor, aynı zamanda göbek denilen parçanın da değişmesi gerekiyor.

http://www.sahibinden.com/monza_spor_direksiyonWQQaXQQ7067019WQQpXQQdisplayitem&keyword=direksiyon%20g%C3%B6be%C4%9Fi

http://www.sahibinden.com/spor_direksiyon_gobegi_WQQaXQQ4670307WQQpXQQdisplayitem

satıcıya mutlaka ama mutlaka aracının tam olarak marka/modelini bildirmen gerekiyor. eski (yani 90-94 arası 323'lerin) direksiyon göbekleri aynı zamanda Kia Sephia ile aynıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

peki bu spor direksiyonları takınca herhangi bi değişiklik olurmu yani sertleşme yada daha yumuşama gibi

daha küçük çaplı olduğu için çoğu kişi kullanırken zorluk çeker ama bir süre sonra alışılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

edirnede satılanlar biraz dandikçe gene bi istanbul yapıcaz heralde. bu arada benim direksiyonu çevirirken alttan bi sürtünme sesi geliyo onuda halletmiş oluruz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 9 ay sonra ...

ben çok aradım orjinal direksiyon ama 120-130liradan bahsediyorlar, neymiş efendim 0 gibiymiş yırtık pürüz kopuk yokmus vs vs, spor direksiyon taksam daha ucuza mal olcak ama ergonomik tasarım kullanımı etkilicek o sebep ilen :D kalsın böyle dedim mazdanın kendi direksiyonları çok rahat ve de yormuyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Peki direksiyonumuzu deri ile kaplatamaz mıyız ? kaplanırsa nerde olur  aceb...?

döşemecilere gidebilirsin, deri kaplanabilir ama ben orjinalini seviyorum ince olması oldukça kullanışlı tabi keyif ve ergonomikliği size kalmış, fiyat ve kullanım yönünden uygun bi direksiyon kafama yatarsa değiştirme düşüncem de var tabi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabanın direksiyonunu(orjinal) fareler kemirmiş gibi orası kopuk burası yırtık. Üzerinde 10 tl ye takılan kılıflardan var.hiç güzel değil özellikle bazen kayıyor direksiyonu tutmuyor. ayrıca çok kalın. spor direksiyon alayım dedim, hiç kimse tavsiye etmiyor. Sürüş rahatını bozar ve kalitesizi tehlikeli olur diyorlar. satan adamda aynısını söyledi. 30 tl ye var. 10 tl de göbek al sana sıfır direksiyon. orjinal direksiyon hurdacıdan bulunur oda çok düşük ihtimal. yan sanayisi yok. Eğer direksiyon yırtık pırtık olmuşsa en güzeli sanırım deriyle kaplatmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Wukill kardeşEvet biraz şanslıyım diyebilirim. Kafamda tavan ve yer döşemelerini değiştirmek var fiyat  konusunu aydınlata bilirsem...

bugün yazarım. Bir ara konuşmuştuk koltukları deri döşeme yapsam diye uygun fiyat söylemişti......yaparsam resimlerini koyarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

çok küçük olmayan, orjinal ölçülere yakın kaliteli direksiyonlar var.

fiyatları yaklaşık 140-150 den başlıyor.

bir diğer ihtimal ise üzerinde bağcıklı sarma kılıflar var. ben şuan spor direksiyonu söküp orjinalini taktım ve üzerine de bu sarmalı kılıftan sardım. gayet de memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok küçük olmayan, orjinal ölçülere yakın kaliteli direksiyonlar var.

fiyatları yaklaşık 140-150 den başlıyor.

bir diğer ihtimal ise üzerinde bağcıklı sarma kılıflar var. ben şuan spor direksiyonu söküp orjinalini taktım ve üzerine de bu sarmalı kılıftan sardım. gayet de memnunum.

abi paraya kıyabilsem momo alıcam hem ergonomik hemde kaliteli 120TL falan ama o kadar para veresim yok :D, kaplama olayına gelince pek bilgili değilim ama aracını döşemecilere götürenler var forum içinde ararsanız net cevaplar alırsın ne desem yalan olucak
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...