Jump to content

MTV ( motorlu taşıtlar vergisi ) nasıl daha az ödenir ?

Guest helin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

kendi kendimi tekrarlamaktan nefret ediyorum :D

Yeteri kadar açık yazmamışsın demek ki abi :D Ben bu yazıyı okuyunca anladım olayı :D Köşeli benimkisi :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar kasko bedeli 2004 mazda6 sport için 27750 yazıyor %5 i 1387ytl yapıyor buda 1340 dan fazla olduğu için yararlanamıyormuyum?

sport olmazsa (sanırım deri koltuksuz olan model) kasko bedeli 26650 %5 i 1332ytl 1340 ın altı olduğu için bir alt kademedenmi ödüyor böyleyse üzülürüm yaa:(

doğrumu hesapladım yardım lütfen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bülentçim nasılsın?

ben anlatiyim abi Bülent abiden ses yok :D

Toyota avensis 2.0 lt 99 model aracın kasko bedeli  13.500 TL

13500 ün %5 ini alırsak 675 TL yapıyor.

bu aracın vergisi ise 788 TL olduğu için ve vergisi kasko bedelini aştığı için bir düşük vergiden ödüyor yani 510 TL :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hmmm. Kısacası 2003 ve yukarı 2.0lık arabalardan bazılarında bayağı işe yarar bu.

Ama Mazdacı olan bizler için 6 larda birşey olmuyor demekki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hmmm. Kısacası 2003 ve yukarı 2.0lık arabalardan bazılarında bayağı işe yarar bu.

Ama Mazdacı olan bizler için 6 larda birşey olmuyor demekki.

2002 ve daha düşük model 2.0 motor bazı araçlarda geçiyor abi.Örneğin 2000 model 626 da aynı şey oluyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün aldığım bilgiye göre, bu kanun zaten senelerdir varmış.. kişi kendisi gidip dilekçe verip yaralanması gerekiyormuş.. O yüzden de çoğu insan bilmiyor demekki.. yeni çıkan birşey değilmiş yani.. bu durumda senelerdir fazla vergi ödeyenlere üzüldüm şimdi :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Benim arabanın kasko bedeline göre hesapladığımızda  Ocak ayına göre %5 in üstünde değilken şimdi %5 in üstünde kalıyor. Bu durumda yararlanabiliyorum ama birinci taksit ne olacak ? 2. taksitte bu mahsup mu edilecek ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazıda geçmişe yönelikte alınabiliyor diyor ama denim zaten ilk defa böyle bir durum olacak eğer Temmuz ayındaki ödemede geçerli olursa.

Neyse sigortacımdan o belgeyi alayım da ondan sonra belli olur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolasın Mustafa,

Bu durumda  1340 / 2 = 670 ilk ödediğin taksit

bir alt kademe 865 , 865 - 670 = 195 TL ödeyeceğim :D . Aradaki fark ile de oturma grubunun bir taksitini öderim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

demekki burak abi neymiş? ölücü olmayacak mışsın :D

Kavganıza beni karıştırmayın, konuyu da bulandırmayın 2 sayfa mesajı zor sildim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Hayallerim sona erdi.

Öğrendiğimiz kadarı ile Ocak 2009 daki değerler ;

http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Kasko%20Deger%20Listesi saydasında ;

2009 Yili Motorlu Tasitlar Vergisi için Geçerli Olan Ocak 2009 Kasko Deger Listesi

yazan penceredeki değerler geçerliymiş orada da 1000 TL lik bir fark ile vergi indirimini kaçırdık, darısı 2010 senesine inşallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...