Jump to content

LPG Sıcak Su Hortumları (90-94)

Guest vet323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

sevgili mazdaclub dostlarım aracım 91 model 323 hb ve aracımda lpg vardı ama ben söktüm beyini.sizden öğrenmek istediğim lpg beyinine giden sıcak su borularının tam olarak nereden cıkıp geldiğini bana anlatmanız hatta görsel fotoğraf olarak gösterebilecek olan varsa daha da memnun olurum.ilginiz için şimdiden teşekkür ederim..saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış bilmiyorsam kalorifer peteğine paralel (ya da seri )bağlanıyor.  ??? Hafta sonu benim arabada nasıl bağlandığını fotoğraflayıp, eklerim  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hortum radyatörden çıkan hortum kesilerek, diğeri hortum da radyatöre dönen hortum kesilerek araya T koyup bağlanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracımda kalerifere giden hortumlara hiç dokunulmamış. baska biryerden iki hortum sadece lpg beynine özel gidiyor.bende anlayamadım neyin hortumunu alıp beyine verdiler..bilgileriniz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest _Akhan_

motora önden bakarsak distribütörün altından geçen bakır bir boru var ucuna kalorifer hortumu bağlanıyor oda direk kalorifer peteğine giriyor bu suyun dönüş hortumu diğeri ise hava filtresinin sol altında kalıyor emme manifoltundan çıkıyor direk peteğe giriyor buda suyun motordan çıkıp peteğe girdiği hortum resim çekebilrsem eklerim:) başka biyerden özel hortum geliyor diyorsan senin yapacağın beyini aradan çıkarıp hortumları birleştirmek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tam anlattığım şekilde kalorifer boruları takip etmiştim daha önce ve onlarda herhangi bir işlem yapılmamış beyine giden borular bahsettiğiniz kalorifere giden bakır borunun hemen altına doğru bir yerden cıkıyor ve geri dönüşüde orada.ben beyini sokunce zaten ikisini birbirine bağladım ama yinede merak ediyorum ne olduklarını mutlaka orjinal durumlarında bir işe yaramak için konulmuştur o boru çıkışları oraya..sizin aracınızda bahsettiğim yerde nasıl bir boru düzeneği kurulu hiç dikkat ettinizmi acaba..cevabınız için teşekkür ederim ayrıca.saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motordan emme manifoltuna ordan su geçiyor hepsi bu normali çıktığı gibi sola eğimli L şeklinde bir boru, bir birine eklediysen sorun yok:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

bildiğim kadarıyla lpg regülatörüne giden hortumlar emme manifoldunu ısıtmak için kullanılan suyu taşıyorlar yapılması gereken hortumu uç uca eklemek yada 20 cm boyunda dirsek hortumla lpg regülatör hortumlarını iptal etmek. Ama emme manifoldu sıcak su beslemesini asla kesmeyin yakıt(benzin) içeride donarak buz kütleleri oluşturabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...