Jump to content

Neden Mazda

Guest Burak18
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

benim için;

çünkü tipi hoşuma gidiyor.

bi otomobil dünyanın en güvenli, en konforlu, en sağlam arabası olsa da güzel değilse yani en azından benim hişuma gitmese şööyle bakınca zerre işim olmaz. ben güzel seviyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugüne dek canını alsam dahi beni yolda bırakmayan, 2-3 yaşındaki rakiplerine performansta nal toplatan, tüketimde güncel dizelleri kıskandıran, 4wd araçların giremediği süratlerde güvenle viraja girip çıkabildiğim, bana göre bir otomobilden fazlası, sadık bir dost olan, tüm bunlara ek olarak ;

Eşimin ömrü hayatında hiçbir araba hakkında hiçbir yorum yapmamış olan, 60 küsür yaşında yengesi arabam için 'kanatlanıp uçacak gibi duruyor' yorumu yaptığında, mahallenin tüm çocuk-gençlerinin idolü olan, akşam eve dönerken hepsinin oyunu işi gücü bırakıp dönüp iç geçirerek bakıp, 'abi büyüyünce ben de bundan alabilir miyim' diye sorduğunda,girdiğim her petrol istasyonunda satmayı düşünür müsün diye etrafımı sardıklarında, ve bu bahsettiğimin 18 yaşında, orta sınıf bir araç olması gerçeği ile birleştiğinde sorunun cevabı ortaya çıkar. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Baldızda 2009 polo var, aracıma bindi, inerken far açık sinyali yandı, bu benim arabada niye yok dedi :)

Neden Mazda Otobanda mercedes dışında tokatlamadığım araç yok nerdeyse :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sorunun cevabını anlatmaya ne kelimelerim yeter ne duygularım ne düşüncelerim :)

mazdadan şu sıralar tek isteğim keşke bir ticari araç tasarlasa ya :D

Hayırdır barışım ticarisini napacaksın öyle bi dedin ki merak ettim:)) Ticari derken doblo kasa gibi mi , bt 'de fazlasıyla iş görüyor yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırdır barışım ticarisini napacaksın öyle bi dedin ki merak ettim:)) Ticari derken doblo kasa gibi mi , bt 'de fazlasıyla iş görüyor yani

Önceden minibüs , panelvan , glass van , tek kabin tek tekerli kamyonet, tek kabin çift tekerli kamyonetleri vardı fakat en son 2007 de satıldı sonra gelmedi.. Muhtemelen ticari dediği araçlar bunlar olacak..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olabilir belki de:)  Bu arada bende kendi şahsi düşüncemi yazayım . Yol arkadaşı önemlidir. Mazda araçları da gerçekten çok özel ve ruhlu arabalar. Büyük oyuncağı gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En olmadık yerde ve zamanda lpg den ötürü suyu boşaltıp atiker gibi ızdırabını senin deyip bir gram susuz gemileri yakarak sanayiye olan 6-7km yolu hararet tavanda gittiğim halde ne conta yakması nede en ufak başka bir problem çıkarmadı.maşallahı var taş taşşşşş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayalim olan Lantise 2001 yılında sahip olma şansım varken, etrafımızda bulunan kendine araba ustası, bilmem ne ustası, galerici vs diyen insanların mazda alınmaz elinde patlar çok yakar falan fişmekan laflarından dolayı, evden gerekli maddi desteği alamayınca gidip sıfır Şahin almıştım  :kafa:

2012 yılına kadar o Şahin'i kullandım araba kazada pert olunca, şu geciken hayeli bi geçekleştireyim artık dedim.

7 ay önce başladım Lantis aramaya, ilk baktığım Lantis'in fiyatı 20 bin liraydı pahalıydı sorunsuzdur herhalde bu kadar pahalı olduğuna göre mantığı ile gittim aracın başına tam bir şok yaşadım benim eski şahin bundan kat ve kat performanslıydı.

Mazdalar böyle bişey herhalde deyip tüm hevesim kırıldı almadım o aracı. Bir ay ara verdim ilan bakmaya vazgeçmiş gibi bişey oldum anlayacağınız, sonra tesadüfen oturduğum semte yakın bi yerde ilan gördüm gittim bindim kullandım olay budur dedim müthiş performans tam aradığım gibi ama dışı çok bakımsızdı onu da almadım.

Bu seferde araçda klima, abs, sunroof, hava yastığı arar oldum, bu hikaye 5 ay sürdü işte arada 3 tane daha Lantis baktım, 2 ay önce ankarada mutlu sonra ulaştım.

Özet: Aradığınız modelde temiz bir Mazda buldunuz mu yapışın bırakmayın 3ü 5i aramayın bile. Hayalinizi de kulaktan dolma şehir efsaneleri yüzünden hiç bir zaman ertelemeyin. Mazda tank gibi sağlam tüy gibi konforludur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

parasına göre en geniş, en sportif sürüşe sahip ve az sorunlu olduğu için. tabi yeterince param olsa 320 D  düşünürdüm. mazdanın içine aldığı lastik ve rüzgar sesi insanı uzun yolda kendinden soğutuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabadan anlayan o kadar çok ki... :) komşuda yeni kasa Mazda6 var, bir diğerini bundan alması için ikna ederken  araca baktığımızı  gören bir başkası  hiç tereddütsüz  " son sahibi olursun" dedi adama :) yani millet nasıl oluyorda bu kadar emin oluyor, biz niye olamıyoruz, araştırıp analiz ediyoruz, bizde bir gariplik var :)

Benim gördüğüm bu ülkede az yakan araçlar her daim satılıyor, çok şükür Mazdalar düşük tüketimde de ilk sıralarda artık...Tasarımı , kaliteyi,  konforu  bir kenara bırakın sadece az yaktığı için bile satılır bu araçlar... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

parasına göre en geniş, en sportif sürüşe sahip ve az sorunlu olduğu için. tabi yeterince param olsa 320 D  düşünürdüm. mazdanın içine aldığı lastik ve rüzgar sesi insanı uzun yolda kendinden soğutuyor.

Besbelliki aracınızın yalıtım konusunda sıkıntıları var..

Aracım 626 değil olmasınıda çok isterdim beyaz bi sw sinden.

97 lantisim var kesinlikle lastik sesi almıyor.kullandığınız lastik inanılmaz farkettiriyor.rüzgar sesine gelince fitilleri diri durumdayken asla rahatsız edecek düzeyde değil 200jm/h gitmiyorsanız keza yol seside aynı şekilde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2002 model arabanın fitilleri yeni gibi olmaz elbette ama herşeyden önce hem bu forumda hemde diğer forumlarda araştırdım. Mazdanın bolca yol sesi almasından şikayet eden çok kişi var. 2014 skyactive kullananlar dahi arka tekerlerin ordan yol sesi geldiğini yazmışlar.

Lantis şekil itibarıyla çok farklı bir araba cam çıtasıda yok zaten. Belki bizimkilerden daha iyidir yalıtımı belkide kulağın alışmıştır.

Benim kulak epey hassas ve başkasının arabasına binincede özellikle dikkat ederim seslere. rüzgar sesi diğer arabalara yakın ama alttan gelen yol sesi harbiden fena. Lastikle ilgisinide biliyorum yeni lastik aldığımda azalmıştı ama normal seviyelerden çok uzaktı yinede. Zaten yalıtım dışında genel olarak memnunum aracımdan. Hele 4000 devirden sonraki motor sesi insanı bir hoş ediyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış anlaşılmasın zıt gitmek için yazmadım.

Önceki araçlarımdan biri accent diğeri civic ti şuanda 2.araç olarak accord var ve yoğunca farklı araçlarla haşır neşirim lakin normal 323 leri bilemiyorum fakat genel olarak mazda mda yol ve lastik sesi konusunda hayli memnunum.bende gayet takımtılıyım yol sesi konusuna heleki accent ve accord gibi uç nokta araçlarda hayli kıyas edilmesi mümkün.yani öyle şikayet etmeyi gerektirecek bi ses bende söz konusu değil ha 626 larda kroniktir filan bilemem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden Mazda?

İlk aracım olduğu için, başka araçlarla kıyaslama imkanım yok, sürüş anlamında.

Ama yine de bakınca, arabanın içinde kendimi güvende hissettiriyor. Direksiyon hafif ve yumuşak, frenler güven verici. Sessiz çalışıyor, hatta sırf bu nedenle dalgınlaştığım anlar bile oluyor yolda. Yaşadığım ve çalıştığım yerde, yok denecek kadar az Mazda kullanıcısı var, bu da her nedense farklı hissettiriyor kendimi.  8)

Ve tasarımı çok şık..

Ben ve aracım sağlam kaldıkça, hiç mi hiç değiştirmeyi düşünmüyorum. Çünkü öyle bir ihtiyaç doğurmuyor bende. Tabii şu an için  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 8 ay sonra ...

5 yıldır mazda 3 2007 HB dynamic kullanıyorum. aracı almadan önce "çok yakar, yedek parçası çok pahalı, 2.eli çok kötü satamazsın" diye beni vazgeçirmeye çalışanlar oldu. umurumda bile olmadılar. bir arabanın sırf markası ford yada volkwagen diye 7000-8000 lira fazladan verip keriz durumuna düşmemi beklediler benden. evet aracımı satmadım. çünkü satmaya kıyamıyorum. satınca ne alacağım ben kardeşim? 8 hava yastığı, esp, asr, abs, sunroof vs olmayan yok arabamda zaten. Allah nazardan saklasın bakım dışında servise gitmişliğim yok. soruyorum tekrar neden satayım? ha satarım belki ilerde ama başka bir mazda için satarım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, kumsaati14 :

5 yıldır mazda 3 2007 HB dynamic kullanıyorum. aracı almadan önce "çok yakar, yedek parçası çok pahalı, 2.eli çok kötü satamazsın" diye beni vazgeçirmeye çalışanlar oldu. umurumda bile olmadılar. bir arabanın sırf markası ford yada volkwagen diye 7000-8000 lira fazladan verip keriz durumuna düşmemi beklediler benden. evet aracımı satmadım. çünkü satmaya kıyamıyorum. satınca ne alacağım ben kardeşim? 8 hava yastığı, esp, asr, abs, sunroof vs olmayan yok arabamda zaten. Allah nazardan saklasın bakım dışında servise gitmişliğim yok. soruyorum tekrar neden satayım? ha satarım belki ilerde ama başka bir mazda için satarım :)

"Keriz" durumunu hiç bir marka tercihi için, kabul etmiyorum. Bu zevk ve bütçe meselesidir.

Kimisi 2.el satmak için otomobil alır.

Kimisi logosuna tav olur, imaj için alır.

Kimisi hiç bir beklentisi yoktur, ayağımı yerden kessin diye alır.

Kimisi satış sonrası hizmet ağı için alır.

Kimisi keyif almak, binmek için alır..

Vs..

Hepsi birer tercihtir..Zevkler ve renkler görecelidir. Haliyle bu tercihlerin hiç birisi kimseyi "Keriz" yapmaz.

Mazda'yı tercih etme sebeplerim arasında. Dışarıda yığınla Fluence, Focus ve Jetta görme sebebimde vardır. Ama bu modelleri alanlara da niye aldın, Kızılay'ın Dağıttığı Otomobiller bunlar, keriz misin demem. :D:geyik:

Hayırlı olsun kazasız belasız kullan inşallah derim. :nazar:

Bende sizin gibiyim şu an. Mazda'mı satsam yine birinci önceliğim Mazda'dır. Tek kötü tarafı bu Mazda'nın...Fena alışkanlık yapıyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...