whiteboy1661

Araç muayeneden geçmedi

arkadaşlar, aracım 1998 626, aracım muayeneden  arka stabilizatör hasarlı diye geçmedi, yaw bu stabilizatör nedir anlamadım. yardımcı olabilirmisiniz hakkında bilgisi olan varsa , teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla aracın aşağı yukarı ve sağa sola yalpalanmasını kontrol ediyor.Daha stabil bir sürüş sağlıyor yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Stabilizatörler bir aracın şerit stabilitesini ve dolayısıyla sürüş davranımını iyileştirir. Aynı zamanda aracın şahlanma eğilimini ve yan sallanma hareketlerini azaltırlar. İyileştirilen şerit stabilitesi viraj almayı daha güvenli ve daha konforlu hale getirir. Bunun için her iki tekerlek bağlantısı yay çeliğinden yapılmış U biçiminde bir demirle bağlanır. Böylece tek tarafta oluşan kaldıraç kuvvetleri karşıdaki tarafa dengeleyici bir etki yapar. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler arkadaşlar, konuyu anladığım ve aracımda böyle bir özellik bulunduğu için memnunda oldum ayrıca :)  fakat ben bu hasarı nasıl ve nerde yaptıracam, daha doğrusu yine parça almak zorunda kalcammı, nasıl olcak acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler arkadaşlar, konuyu anladığım ve aracımda böyle bir özellik bulunduğu için memnunda oldum ayrıca :)  fakat ben bu hasarı nasıl ve nerde yaptıracam, daha doğrusu yine parça almak zorunda kalcammı, nasıl olcak acaba?

bi servise git bence gerekli bilgiyi alırsın :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk işin yakın çevrende yetkili mazda servisi varsa bi göstermek olsun eğer yoksa

mazdadan anlayan bi özel servise aracını götürüp fikir alabilirsin  :)  

eğer kaskon varsa anlaşmalı bir servise gidip beyan vererekte yaptırabilirsin  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.