Jump to content

205/50-17 Bridgestone Potenza Lastik

chuey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar. Gecenlerde ben yeni bridgestone potenza lastik aldim büyüklügü 205/50-17 acaba bu lastikler benim Mazda 626 1999 model arabama olur mu???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Merhaba arkadaslar. Gecenlerde ben yeni bridgestone potenza lastik aldim büyüklügü 205/50-17 acaba bu lastikler benim Mazda 626 1999 model arabama olur mu???

varsayalım olmadı.

o zaman ne yapacaksın?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayi alali 2 sene oldu, bu lastikleride gecen hafta aldim simdi elimde, lastikleri kullanilmis aldim cok az kilometre yapmis lastikler ucuza aldim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Lastikleri aldın da jant var mı elinde 17 inch ?

bu soruyu ben soracaktım ama macunu yerim diye soramadım :D

17" lastik aldığına göre vardır herhalde elinde o ebatta jant. yoksa neden alsın ki? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fondmetal 9a jantim var 17'lik ve icinde 205/45-17'lik lastik takili Nankang adinda korea lastigi, ve simdi ucuz oldugu icin brigestone potenza lastigini aldim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

17'lik jant zaten oluyor arabama ama lastikler biraz büyük gibi geldi bana...

45 yanak takılıyken lastik ile çamurluk kenarları arasında kalan bölüm (dodik denilen kısım) ne kadar açıklık var? ya da en kesin sonucu almak için sadece bir tane lastiği janta taktırıp araba üzerinde görmek gerek. yüke bindiğindeki esnemeyi de hesaba katarak deneme/yanılma yöntemini kullanabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17'lik jant zaten oluyor arabama ama lastikler biraz büyük gibi geldi bana...

Sana şöyle izah edeyim, benim arabadada 205 50 17 potenza var ve hiç bi sorun yaşamadım, yakında lastikleri değiştireceğim, bu sefer 225 45 17 almayı düşünüyorum. Bu bahsi geçen iki lastiğinde yanak kalınlıkları birbirine çok yakındır, çoğu insan bilmez ama işin aslı şudur: 205 50 17 deki 205 milimetredir, 17 inch tir, 50 ise lastiğin, yere değen tabanının uzunluğunun yüzde 50si genişliğinde bir yanak kalınlığına sahip olduğunu ifade eder, yani 205in yüzde 50sidir.

Yani 45 yanaklı veya 40 yanaklı bir lastik tabanının büyüklüğüne göre rahatlıkla 50 yanaklı bi lastikten daha büyük yanak kalınlığına sahip olabilir.

Umarım anlatabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...