burakdu

Ön Camın Oldugu Yerden Gelen Ses?

Arkadaslar merhaba,benım mazda 3 te oncelerı cok fark etmedıgım sımdılerde kulagıma takılan bır ses duyuyorum.ses bozuk bır satıha gırdıgımde on camın oldugu bolumden gelıyor.sankı on gogus cama degıyormus gıbı hafıf bır cıt cıt  seklınde.oncelerı araba sogukken genlesmeden olacagını dusundum ama uzun kullandıktan sonra yanı arabanın ıcı fazlasıyla sıcak olduktan sonra da ses devam edıyor.baska bır forumdan da bır mazda 3 sahıbının bu tarzda bır ses duydugunu okudugumu hatırlıyorum.sızınkılerde de var mı boyle bır ses?yoksa kronık bır sorun mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O dediğin sesin aynısı bendede geliyor,genelde stabilize yollarda duyuyorum.Elini dörtlü flaşör düğmesinin üst tarafına,yani üfleme ızgaralarının üzerine bastırırsan ses kesiliyor.Ama bir çözüm bulamadım henüz. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

murat o zaman ses konsoldakı bır hatadan kaynaklanıyor olabılır.acaba bu sesı duyup ta servıse soran var mı aramızda?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ses bağzen Cama yapışık Ogs,perk sensörü göstergesi vb şeylerden kanaklanıyor.Bende en azından öyle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benzer bir problem uyumsuz Bülent'te vardı sanırım ve serviste halletmişlerdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benzer bir problem uyumsuz Bülent'te vardı sanırım ve serviste halletmişlerdi.

bendeki ses kasisten geçerken geliyordu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ahanda aynı ses bendede var ilk farkettim camcıya gittim adam camı içerden bi itti hoop cam boşta :) çıkardık tekrar takıldı kesildi bayadır o ses bu aralar gine başladı bida göstercem 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bendekı ses de kasıslere gırerken ve arabanın saga sola yalpa yaptıgı bozuk yollarda oluyor.bulent sendekı sesı nasıl halletmıslerdı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bendekı ses de kasıslere gırerken ve arabanın saga sola yalpa yaptıgı bozuk yollarda oluyor.bulent sendekı sesı nasıl halletmıslerdı?

aynen araç kasıldıgında olan bi sesti ve bi an çaat edip duruyordu ön camın sol tarafından geliyordu,

sol taraf silecek motorunun arkasında şasinin 2 parçasını birleştiren civata gevşemiş sıkıladılar geçti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.