Jump to content

Mazda626 ma LPG mi taktırdım

whiteboy1661
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selma arkadaşlar, lpg taktırdım aracıma. mazda 626 1998 sedan... ve direk k.maraş ankara arası gittim geldim. 160-170 ve bazen 200 e kadar tırmanmama rağmen hızda araç 154 krş yaktı, 65 ytl koyuyorum otobanda 398 km yol yapıyorum.. müthiş geldi performans eskisi gibi. lpg nin markası vento easyjett italyan tüp beyni yok direk dağıtıcılı ısıtmalı sistem, orjinal parçası gib duruyor, yorumlarınınz benim için önemli arkadaşlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

93 model 626 2.0 malum su gibi benzin harcıyo Lpg taktırdım.En iyisi dediler.Tartarini taktırdık.Araba teklemeye,gaz yememeye başladı.Tamircileri dolaşmaya başladık.Öncesinde Lpg taktırdığım  yere defalarca gidip ayar yaptırdım.Herkes çok biliyo ya.Kimi bujileri değiştir,kimi gaz kelebeği temizlet kimi hava filtresi,kimi motor inecek derken,en son sigorta kutusu da temizlendi.Değişen bir şey yok.Bıktım adamlara sürekli aynı şeyleri anlatmaktan.Sonra arabayı çalıştırırken devir ibresi sürekli hareket halinde araba derin nefes alıyo sanki.Keşfettiğim birşey var.O da çalıştırdıktan sonra gaz verip hararet göstergesinin yarıya kadar gelmesini beklemek.Bunu yapınca araba normal çalışıyo.Hiç bir problem çıkarmıyo.Soğuk sıcak havayla ilgisi yok.Çünkü 30 derecede de aynı 0 derecede de aynı.

Artık doğru mu yanlış mı yapıyorum bilemiyorum ama yapacak birşeyim kalmadı.

90 model 626.da lpg takılı benim sabahları motor ısınana kadar bi titreme oluyo ancak 2 veya 3 dakika kadar sürüyo en fazla yani o teklemeyi de benim araçta jikle var onu çekip hiç beklemeden yola çıkıyorum yani 2-3 dk. sonra jikleyi kendim indiriyorum hiçbir sorun kalmıyor ancak benzinde ilk çalıştırmada hiç tekleme yok size tavsiyem aracı motor soğukken bi benzinde çalıştırın bakın bakalım aynı teklemeyi yapacak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

rakamlar çok düşük valla...

bende de var lpg,landirenzo marka ama yakıt km.de minimum 26 kuruş oluyor.

otomatik şanzuman olmasından ötürü bu denli farkedermi acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Hayırlı olsun hocam. Ah ne mükemmel arabadır o 626'lar. İlk arabam ilk göz ağrım 98 bir 626 idi. Sunroofa kadar full bir araçtı. 2 sene içinde en ufak problem vermedi. Beni hiç üzmedi. LPG'de de sorun olmaz inşallah hocam. Bence mazdanın en sağlam motorlarından biridir. 2.0 benzinli motoru ve 136 Hp gücüyle yine bana mısın demez. Güle güle kullanın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

90 model 626.da lpg takılı benim sabahları motor ısınana kadar bi titreme oluyo ancak 2 veya 3 dakika kadar sürüyo en fazla yani o teklemeyi de benim araçta jikle var onu çekip hiç beklemeden yola çıkıyorum yani 2-3 dk. sonra jikleyi kendim indiriyorum hiçbir sorun kalmıyor ancak benzinde ilk çalıştırmada hiç tekleme yok size tavsiyem aracı motor soğukken bi benzinde çalıştırın bakın bakalım aynı teklemeyi yapacak mı?

hocam lpg ,benzine oranla çok daha az töleransa sahip. sorunsuz lpg için, sorunsuz ateşleme ve hava sitimen ihtiyaç duyuyor. yani rütin bakımları iyi yapılmış bir arabada lpgde sorun yaşamazsınız. Bende 9 626 var, çok sorun yaşadım araba çok bakımsız olduğu için. Bir ara 15 kuruşa kadar düştü yakışı şimdi yine içiyor :) hava akışmetre, boğaz kelebek vs. değişeceğiz bakalım nasıl olacak.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Fatih tam anlatamadım ben.

100 km de arabalarınız kaç metreküp gaz yakıyor. Bunu yazan yok. Varsa yoksa kuruş yazılmış dedim ben.

Yani özetle; 100km.de kaç metreküp yakıyor şu 626lar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ehehe m3 görünce aklım kuzuya gitti  :2funny:

abi pompadan metreküp almıyoruz, lt yazıyor  . 11-12 lt yakar şehir içi .uzun yolda 10 lt altına inecektir. bizim emektar ayın 6'sında gelecek, ben elazığ'a döndüm de araba dönemedi :)) gelince senin için lt bazında yazayım. şuan sadece yeni kuzunun verilerini tutuyorum ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...