Jump to content

Göstergede Yanıp Sönen Anahtar Sembolü

Disturbia80
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar,

30.000 bakımı yapılmış, 33.000'deki 2006 Mazda3'te kontağı kapattığımda servis sembolü olduğunu sandığım "araba içinde ing. anahtarı" sembolü yanıp sönüyor, araba çalıştığında sönüyor. 2. el olarak  aldığımdan kitapçığım yok, olan varsa yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sitede birçok kullanıcıda kullanım klavuzu var. Bir toplantıya katılıp arkadaşlarla tanıştıktan sonra muhtemelen bir fotokopisini çektirmek için birinden kısa süreliğine ödünç alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Ama eğer arzu ederseniz US Spec 2006 Mazda3'un kullanıcı klavuzuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

http://www.coloradomazdaclub.com/technical/documents/mazda_3_owners_manual_2006.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunun ücreti karşılığında satılması gerekir aslında kaybedenler için, ya da en azından Türkçe kılavuzun indirilebileceği bir link olmalı, tam olarak bilmiyorum kanunu ama mantık böyle bir zorlamanın olmasını gerektiriyor ithalatçı ya da üretici üzerinde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunu Mazda ya sormuştum abi. Onlar yeni arabalar için bu klavuzların hazırlandığını ve eğer istenirse ücret karşılığında talep edilebileceğini (kimden talep edeceğiz bilmiyorum ) ama eski arabalar için ellerinden hiçbirşey gelmediğini, zira Mermerler'in bu kılavuzların türkçe tercümelerini kendilerine vermediğini söylediler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba,

Bugün aracımı park edip kumandası ile kilitledikten sonra gösterge panelinde kırmızı uyarı ışığı içerinde anahtar işareti olan Güvenlik ışığı lambası yanıp sönmeye başladı 2 sn arayla yanıp sönüyor, kitapcığı okudum fakat fazla bir bilgi yer almıyor veya anlayamadım.

Daha önce bu tür sorun la karşılaşan varmı acaba. 

*Kontağı çevirdiğimde ışık sönüyor.

*Kontak kapalı ve kilitlediğimde ışık yanıp sönmeye başlıyor.

Teşekkürler, 

Mehmet Evren

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan ilgine cok teşekkür ederim, Başlığı açmadan önce bayağı bir aradım fakat sanırım açılmış olan konu gözümden kaçmış.

Bu arada daha önce bu uyarı ışığı yanmıyordu :) açıklamanızdan sonra olaya muvaffak oldum.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Bunu Mazda ya sormuştum abi. Onlar yeni arabalar için bu klavuzların hazırlandığını ve eğer istenirse ücret karşılığında talep edilebileceğini (kimden talep edeceğiz bilmiyorum ) ama eski arabalar için ellerinden hiçbirşey gelmediğini, zira Mermerler'in bu kılavuzların türkçe tercümelerini kendilerine vermediğini söylediler..

2006 mazda 3 aracıma Türkçe kılavuz bulmak için 3 servis (Samsundayım burda servisde yok.) müşteri hizmetleri dahil aradım temin edemedim. Elinde olan arkadaşlara duyrulu; Renkli fotokopi kitapçık halinde çoğaltıp bana gönderecek biri varsa varsa minnettar olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

bende de aynı sorun var kontagı kapatınca yanıp sönüyor.sanki önceden yapmıyordu yeni başladı gibi geliyor.aracı yeni aldım.mazda 3 2005 dynamic.bu bir arızamıdır çözümü nedir yardımcı olurmusunuz? :(

sorun yok abi o normal bişey. asıl yanmıyosa sıkıntı vardır.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yusuf kardeş saol içimi rahatlattın.arabayı alalı 2-3 gün oldu ben anca fark ettim o zaman :=)

aynen abi onu yeni görmüşsünüz yoksa o arabayı kapattığınız anda yanmaya başlar.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yusuf kardeş saol içimi rahatlattın.arabayı alalı 2-3 gün oldu ben anca fark ettim o zaman :=)

hayırlı uğurlu olsun demeyi unutmuşum :) Allah kaza bela vermesin
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Merhaba arkadaslar, az önce fark ettim tüm kapılar kilitli camlar kapalı olmasına rağmen bu ikaz sürekli yanıp sonuyor. Bir fikri olan var mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Immobilizer isigini mi kastediyorsun? Kapilar kilitli derken arac calisir durumda mi yoksa arac stop etikten sonra mi? Motor durduktan sonra bir sure yanip sonmesi normal.  Benim aracta parkedip kapilari kilitledikten sonra 20 saniye boyunca yanip sonuyor sonra kayboluyor. Motor calisir durumdayken yanip sonuyorsa bir sorun vardir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön konsolda derken devir saati ile km saati arasında kalan bölgede yanıp sönüyor. Normaldir endişeye gerek yok. Süresini şuan hatırlamıyorum ama sönüyor uzun bir süre sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Canuck hocam, motor durduktan sonra yanıp sonuyor. Yaklaşık 1 saat oldu yanıp sonuyor.

Edit:

Meg hocam, km saatinin altında ki uyari . Kitapçıktan baktım. Guvenlik Gosterge Işıgı olarak geciyor.Canuck'un dedigi gibi immobilizer ve çift kilit sisteminde uyarı veriyormus. Normalde aracı stop ettikten sonra, kapıları kilitleyene kadar yanar sonerdi. Umarım dediğin gibi olur sabaha söner. Pek sonecege de benzemiyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bir ara bayağı takmıştım. Bazen hiç dikkatimi çekmiyordu hemen sönüyordu sanıyorumki. Bazen de 3-4 saat sonra bakıyordum sönmüyordu. Fakat sabah baktığımda sönmüş oluyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.mazdaclubtr.com/topic/5024-göstergede-yanıp-sönen-anahtar-sembolü/

Burada konu acilmis, tatlıya bağlanmış. Daha önce araca dikkat etmemistim, normal bir durummus. Konu fazlalığı için ozur sayın adminler, ilginiz için teşekkürler canuck ve meg.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

3.nesil mazda 3 tede bu ışık stop ettikten sonra yanıp sönüyor. Garip olan şuki daha önceden yoktu böyle bişe ... Son iki üç haftadır böyle.... Bu bir sorunmudur yoksa normalmidir anlayamadım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...