Jump to content

Mazda 3 LPG Tüketimi ( Sarfiyatı )

sudef
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün ilk depomu bitirdim ve yeniden fulledim.40 Litre LPG ile tamamı şehir içi ve normal(pekde yavaş sayılmaz) kullanımla 400 km yol gitti arkadaşlar.LPG litre fiyatı 1.370 TL'den alındı,bence şehir içi için çok güzel bir rakam.Ayrıca benzinliden hiçbir farkı yok,ben sevmeye başladım bu işi... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi güle güle kullan arabanın performansında bir düşme veya yokuşlarda bayılma oluyormu

Düz yolda hiçbirşey farkedemezsin ama çok dik rampalarda %5 kadar bir kayıp var ama hissetmek bile zor yani.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız bu değer zam gelmeden önceydi,dün Shell Gaz'da 1.470'den fulledim depoyu. :)

Valla Burak Pazar gününe ayarlamaya çalışıyorum aslında ama kısmet bakalım,belki bir sürpriz yaparız. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün ilk depomu bitirdim ve yeniden fulledim.40 Litre LPG ile tamamı şehir içi ve normal(pekde yavaş sayılmaz) kullanımla 400 km yol gitti arkadaşlar.LPG litre fiyatı 1.370 TL'den alındı,bence şehir içi için çok güzel bir rakam.Ayrıca benzinliden hiçbir farkı yok,ben sevmeye başladım bu işi... :)

Ben ucuz gaz almıyorum. Lpg dönüşümü yapılırken serviste "düşük oktanlı oluyor ucuz gazlar, 3-5 lira fazla ver herzaman AYGAZ al " demişlerdi. Ucuz gaz filtreleri çabuk bozuyormuş. Ama kulanan arkadaşlarım var hiçbir sorun olmadığını söylüyorlar. İzmir de 1.70 TL/litre fiyatı. Benim mazda da 30 litre gaz ile 290-300 km gidiyor. Uzun yolda 90-100 km sabit hızla çok az yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...