quixotic

Mazda3 LPG Tüketim
Mazda 3 LPG Yakıt Tüketimi Ortak Konu

Bu konuda 523 ileti var

Bu konu hakkında forumda araştırma yaptım fakat pek tatmin edici bir sonuç bulamadım.

Kendi aracım mazda 3  1.6 otomatik vites lpg'li. şehir içi km'de 210 kuruş yakıyor. lpg litre fiyatı: 1.70 TL Sizce aracım çok mu yakıyor?

Sizin araçlarınız ne kadar yakıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dönüşümden sonra takriben 11-12 litre gaz yakması gerekir 100 km de yani km 210 kuruş normal görünüyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dönüşümden sonra takriben 11-12 litre gaz yakması gerekir 100 km de yani km 210 kuruş normal görünüyor..

21 kuruş daha normal olmazmı hacım :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aferim içlerinde en dikkatli sensin :D 10.000 rep D

okuyoruz heralde mesajları bu arada aferin sende iyi kıvırttın  :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oturun sıfır, kuruş hesabı yapanların forumu değil burası....:egy:

bize göre değil yani...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selman Abi boyle konusursan zenginler zumresi derler bize tabii :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selman Abi boyle konusursan zenginler zumresi derler bize tabii :D

öyle değilmiyik abi ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gazı nereden aldığınız da önemli...

shell, total ve opetle deneme yaptım hepsi aynı çıktı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

shell, total ve opetle deneme yaptım hepsi aynı çıktı

Genelde tavsiyeler Opet (OtoAygaz) ve İprazgaz'dan yana. Rakam çok fazla değil açıkçası fakat arabayı çok dip gaz yapmadan kullanıyorsanız biraz daha düşük olabilirdi. LPG servisine danışın isterseniz. Belki iyi bir kalibrasyonla yakıt tüketimi daha da düşebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben hep opetten alıyorum gazımı sehır ıcınde bı depoyla 65-70 arasına doluyor 340-360 km arası gıdıyorum sehır dısı ise 520-560 km arası degısıyor (klıma ve agırlıga gore ) yağımı opet lpg yağ kullanıyorum her bakımda bujılerımı muhakkat deyıstırıyorum ve 5.000de bır hava fılıtremı deyıstırıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kullanmaya gore degısıyo gecen hafta emrenın orda taktım 626ya uzun yolda 135 krs  yaktı :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kullanmaya gore degısıyo gecen hafta emrenın orda taktım 626ya uzun yolda 135 krs  yaktı :tey:

Lpg yada benzin tüketimi sürüş tarzı, şehir içi ve dışı, aracın bakım durumuna göre farklılık gösteriyor. Şehir içi 20 krş, şehirler arası 15 krş ortalama LPG tüketimi standart hale geldi benim mazda3  için. Sürüş stiline göre bu değerler +- 1-2 krş oynuyor. LPG sistemine geçtiğimden beri ekonomik sürüş stilinden vazgeçtiğimi farkettim son bir yıldır.  O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lpg yada benzin tüketimi sürüş tarzı, şehir içi ve dışı, aracın bakım durumuna göre farklılık gösteriyor. Şehir içi 20 krş, şehirler arası 15 krş ortalama LPG tüketimi standart hale geldi benim mazda3  için. Sürüş stiline göre bu değerler +- 1-2 krş oynuyor. LPG sistemine geçtiğimden beri ekonomik sürüş stilinden vazgeçtiğimi farkettim son bir yıldır.  O0

totalde ne kadar km yaptın lpg ile

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

totalde ne kadar km yaptın lpg ile

benim 10 bin oldu Bülent abi :D hala bi zararını görmedim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hangisi var sende marka olarak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne çabuk 10.000 yaptın yahu.. Kaç ay oldu ki taktıralı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hangisi var sende marka olarak

tartarini var abi enjektör sesi hariç süper çalışıo :D Ekimde taktırdım heralde Burak abi tam hatırlamıyorum ama taktırdıktan sonra çok gezdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.