Jump to content

Mazda6 yı test ettim.

Guest mustafa.smmm
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest mustafa.smmm

geçen hafta mazda bayisine uğradım. yeni mazda 6 test aracı vardı. şöyle bir gezinti yaptım.(en full modeli idi test aracı)

öncelikle aşırıyı beklentiye girmişim bunu itiraf edeyim.

aracın dış görüntüsü çok güzel ve etkileyici.

ön konsol da güzel fakat navigasyon ekranı olsa idi görünüş daha etkileyici olabilirdi.

benim cep telefonumda bile tüm türkiye haritası var. bu araçlara neden navigasyon koymazlar artık anlamış değilim.

neyse devam

direksiyon çok yumuşak ve rahattı.hızlanması da gayet güzel aracın. ne varki kabin içi gürültüsü hoşuma gitmedi.

daha sessiz bir araç beklerdim. ne de olsa d sınıfı bir araç daha sessiz olması gerekirdi.

aracın ergonomi sorunu olan bir kısmı yok.

fakat kabin i,çi gürültüsü ve lastik sesi beni hayal kırıklığına uğrattı.

bende önceki kasa mazda 6 olsa idi. onu satıp yeni mazda 6 yı almaya niyetlenmezdim açıkçası. eski kasa mazda 6 nın bir avantajıda alçak sürüş pozisyonudur. yeni araçlardaki yüksek oturuşu hiç sevmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yol ve teker sesi Japon arabalarında sanırım kronik. Mazda6 ya gelince eski Mazda6 kullanıcısı olarak ben de yenisinde sesin azalmasını bekliyordum ama değişiklik olmadığını görünce ben de biraz hayal kırıklığına uğradım ama burada bizim yollarımızın da payı var..

Yine de bu araçları her gördüğümde şeytan dürtüyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 6 ların kabin sesi ile ilgili bizim bir çalışmamız oldu.Aracın içeriden taban döşeme altına ve dışarıdan da bağlantı noktalarına yalıtım uyguladık.Sonuç oldukça iyi.Tabii bunun fabrikada yapılmaması,soru işareti :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani onu neden yapmazlar anlamış değilim.Araç üretirken hiç mi rakiplerine bakmıyorlar rakipleriyle karşılaştırmıyorlar.

üretim maliyetinden kısıyorlar ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 6 ların kabin sesi ile ilgili bizim bir çalışmamız oldu.Aracın içeriden taban döşeme altına ve dışarıdan da bağlantı noktalarına yalıtım uyguladık.Sonuç oldukça iyi.Tabii bunun fabrikada yapılmaması,soru işareti :D

Tolga, bu işlem ne kadara mâl oluyor müşteriye ? Aynı işlem diğer araçlara da uygulanabiliyor mu ve ne kadar sürede uygulanıyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tolga, bu işlem ne kadara mâl oluyor müşteriye ? Aynı işlem diğer araçlara da uygulanabiliyor mu ve ne kadar sürede uygulanıyor ?

Abi Mazda 6 iç yalıtım Kdv dahil 850 TL dış yalıtım da Kdv dahil 400 TL.Aynı uygulamayı Mazda 2 ve 3 için de yapıyoruz.

Ayrıca bu üç modele de bagajı içereden açmak isteyen müşterilerimiz için sürücü kokpitine çok şık düğme monte ediyoruz.Fiyatı 110 -130 TL arasında değişiyor.

Bu arada tabii ki mazdaclubtr dostlarına fiyatlarımız özel olacaktır :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tolga kabin sesini azaltmak için iç + dış yalıtım mı yapmak gerekiyor ?

Keşke yapım aşamalarının resimleri olsa da koysan siteye..

Bir de bu içten açma düğmesinin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı işlemi ziebartta da yapabiliyorlar ve ayrıca (bu uygulamayı kimse yaptımı bilmiyorum , mazda 3 lerdeki lastik sesini ön davlumbazların yerine focus davlumbazı koyuyorsun birebir uyuyor.. birde ziebart.. on numero ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ziebartta yapılacak tüm işlemler benim için bitmiştir.sanırım bir daha  geçmem kapı önlerinden..sadece isim satıyorlar artık..

Hayırdır Abi? paylaşsanda bizde öğrensek ve ona göre gitmesek ya da gitsek. (Bu haftasonu, iç temizliği yaptırtacaktım, yani sanırsam öyleydi :D )
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildigim kadarıyla turkıyedekı navıgasyonlu arac olarak calısabılen bıtek kıalar var onlarında navturk  mu ne onun gıbı bır sıstem kullandıgı ıcın calısıyormus audı bmw mercedes porsche ferrarı vs ne olursa olsun aracınız sımdılık turkıyede kullanılamıo navıgasyon sıstemı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani navigasyon için werilicek olan +opsiyon fıyatı bosa cıkmıs oluyor fabrıka cıkıs cogu aracında dvd oynatmada tv ızleme gıbı hatta cogu navıgasyonda mp3 calmanın bıle olmadıgını ona werılen paranın guzel gorunmesı dısında bosa gıdıcegını belırteyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildigim kadarıyla turkıyedekı navıgasyonlu arac olarak calısabılen bıtek kıalar var onlarında navturk  mu ne onun gıbı bır sıstem kullandıgı ıcın calısıyormus audı bmw mercedes porsche ferrarı vs ne olursa olsun aracınız sımdılık turkıyede kullanılamıo navıgasyon sıstemı.

Teknik bir açıklaması var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapım aşamasında maalesef resim çekmedim.Hem iç hem de dış yalıtım yapmak en doğrusu bence böylece işi şansa bırakmamış olursun.İç yalıtım için aracın içi neredeyse tamamen boşaltılıyor sadece ön göğüs kalıyor.Dış yalıtım için de altına özenle maske hazırlanıyor ki yanlış aksamlara yalıtım malzemesi deymesin.İşlemler neredeyse 1.5 günde tamamlanıyor.Biz patronumuzun arabasında denedik sonuç oldukça başarılı.

İçten açma düğmesinin resmini çeker öğleden sonra buraya koyarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırdır Abi? paylaşsanda bizde öğrensek ve ona göre gitmesek ya da gitsek. (Bu haftasonu, iç temizliği yaptırtacaktım, yani sanırsam öyleydi :D )

geçen sene yenibosnada yaptırdık boya koruma + iç temizlik vs..(bülentle beraber) valla verdiğim paraya değdimi..Hayır..aynı işi herhangi bir servisde de yaptırabilirdim..hemde 3 de 1 fiyatına..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...