Jump to content

Mazda 6 Bakım Periyotları ve Fiyatları

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

69.000 olduğu , son bakımın üzerinden 6 ay geçtiği en son bakımda polen filtresi değişmediği için bugün EVO da bakıma gittim. Bu bahane ile de indirimi de kaçırmamış oldum.

4.5 LT Yağ 76,50

Tapa Pulu 2,06

Polen Filtresi  48,59

Yağ Filtresi 12,77

Hava filtresi 25,32

Arka balata takımı 73,02

2 bijon 19,86

2 saplama 16,88

İşçilik 60

Toplam 335,00

İndirim 71,52

KDV 47,43

Toplam 310 TL

Bir önceki bakımda da sağ ön tekerde 2 saplama 2 bijon kaybetmiştim :) Metal yorguluğu sanırım.

İşin ilginç tarafı otomatik arabada arka balatadan önce ön balatanın yıpranmış olması. Orijinali ile yarı yarıya kalınlık farkı vardı. Balatalar 40.000 de değişmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun prezidente.

Bende saplamaları merak etmiştim. Ama en ilginci arka balatalar. Ne iş? Çokmu el yanlama yapıyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun prezidente.

Bende saplamaları merak etmiştim. Ama en ilginci arka balatalar. Ne iş? Çokmu el yanlama yapıyorsun?

Ben değil de hanım yapıyor olabilir :) Acaba el freninde bir ayarsızlık vardı da onun mu kurbanı oldum ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Detay fiyatları yazdım. Sabahattin Bey'e servis ve sıcak karşılama, Selvihan Hanım'a da çay için tekrar teşekkürler.

Bu ara her serviste gözüme en çok batan cam suyunu son anda fark edip istemiyorum diyerek bu sıkıntıdan da kurtuldum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güle güle kullan. :)

Balataların markası nedir?

Sağolasın. AK gibi birşeyler yazıyordu ama bir marka göremedim. Çıkanda da takılanda da Mazda yazıyordu :) Çok da önemli değil, bir öncekilerin takımı 200 küsür lira idi bunlar 70 TL :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada bazı detayları vermek istiyorum.

Özellikle hava ve polen filtrelerinde eskiye nazaran farklılıklar var. Daha önce çoğunlukla Merser de yaptırdığım için bakımları ve onlar da çoğunlukla Mermerler'in deposu ile çalıştıkları için Japonyadan gelen ve nisbeten daha pahalı yedek parçaları kullanıyorlardı.

Dün aracıma takılan hava filtresi ve polenn filtresi fiyat olarak biraz daha ucuz ama eskisinin bir alt kalitesi diyebiliriz.

Sonuçta ikisi de orijinal Mazda yedek parçası ama sanırım Avrupa Japonya ya göre aynı ürün ve markanın farklı bir modelini kullanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bijon ve saplamalar hariç aynısını bende 2-3 bin km önce yaptırmıştım, ilave olarak amortisörleride değiştirmiştim.. hepsi ve işçilik dahil 270 tl gibi tutmuştu, gözünü seveyim özel servisin :D :D . ama benim şansıma bi parçacı buldum oradan alıyorum herşeyi, amortisörün çiftini 110, arka balatayı 40 tl ye almıştım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

para var huzur var ;D

Bazı sitelerde öyle biliniyor madem namımız yürüsün :D

allah daha çok versin :D :D :D

Amin , hepimize :) ama şunu da belirtmek isterim.  Yolda eşimin, çocuklarımın ve benim canımı emanet ettiğim araçtaki hayati parçaları dışarıdan almaya içim el vermez. O sebepten çok da önemsemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi sen vavinin lastiklerini servis dışında bir yerde değiştirmiştin değil mi

Lastiği serviste değiştirmiyorlar zaten :) Her halukarda lastik-jant değişimi lastikçide yapılıyor. Benim kasdettiğim orijinal yedek parçalar. Özellikle yürüyem aksamdakiler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiği serviste değiştirmiyorlar zaten :) Her halukarda lastik-jant değişimi lastikçide yapılıyor. Benim kasdettiğim orijinal yedek parçalar. Özellikle yürüyem aksamdakiler..

bijonların dışarıda bilinçsiz sıkmadan kırılmıştır demek için sordum abi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bijonların dışarıda bilinçsiz sıkmadan kırılmıştır demek için sordum abi

Hmm anladım.. Olabilir. Kış lastiklerini her zamanki lastikçimde değiştirdim ama bundan önceki bakımımda da bijon serviste kırılmıştı. Bijon ve saplamaların kırılma sebebi çıkartılamaması. Çıkartılamayıp zorlanınca kırıldı. Muhtemelen bir kaynama olmuş. Daha önceki (sağ ön tekerde) kırıklar da aynı sebeptendi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fazla sıkılınca bijon  somunlarının dişleri kilitleniyor abi sökerkende kırılıyor  :hi: çok gelirdi başıma servisteyken  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...