Jump to content

Motor Gürültüsü (Arıza) Hakkında (90-94)

Guest oscarcem
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest oscarcem

arkadaşlar merhaba 91 model 323 hb mazdam motor devri 2500 de baya bir gürültü yapıyor. sanki 5000 de çalışır gibi.Yağ değişimini komple yapıp şu bor maddesi dediklerinden koydum ama hiç bir etkisi olmadı.acaba sarun ne olabilir? görüş ve önerilerinizi bekliyorum. ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

merhaba arkadaşlar benim sorunum şöyle:arabayı bi kaç ustaya gösterdim bana yataktan ses geldiğini söylediler ama arabanın ne performansından şikayetim var nede motor kısmından mesela yağ eksiltmiyo artı bide geçenlerde şehir dışına gittim ve 170 kadar hız yaptım bi lastikler kötü olduğu için sallama vardı onun dışın da bi sorun yoktu.460 km yol yaptım sizce bu sorun olurmu.bide sanki böyle bi ses varmış gibi gürültülü çalışıyo anlayamadım.ilginize....

edit: başlık değiştirildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Ankara'da yetkili servis Meb Başayar'a gidip ses hakkında net bir bilgi alabilirsin.

Buradan çok da fazla yardımcı olunabileceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

arkadaşlar merhaba 91 model 323 hb mazdam motor devri 2500 de baya bir gürültü yapıyor. sanki 5000 de çalışır gibi.Yağ değişimini komple yapıp şu bor maddesi dediklerinden koydum ama hiç bir etkisi olmadı.acaba sarun ne olabilir? görüş ve önerilerinizi bekliyorum. ???

slm izmirden ben  ; bendede 91 hb var,sanırım arkadaşım senin problemini anlamamış elbette manifolt ta kaynama yanma korozlanma conta erimesi gibi problem var ise egzos la alakalı motor sesi anormailliği olabilir ama gene sanırım egzos sesiyle motor sesini ayırtedebiliyosundur!!!mootordaki gürültülü çalışma şikayetini forumda paylaşmak istiyorsun kanımca evet benim araçtada var bu ben sıfırdan motor yaptırdığım halde beklentim sıfır araçtagki ses tonu idi:S lakin yanıldım malesef benim arafçta traktör gibi çalışıyor ,sübap ayarı yaptırmam gerekli km.sini bekliyorum onun için ama sübap sesi farklı bildiğim kadarıyla tik lik lik lik die gelio sübap sesi o ayrı birde motor gürültülü çalışıyor bunun için gerçetgten japonlarla haşırneşir olmuş bir ustaya danışmam gerekecek benimde bence sende öyle yap şimdilik  görüşmek umuduyla tegkrar
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar aracım ilk kalkışta gaza biraz yüklenince uğultu yapıyor sadece 3000 devrin üstüne çıkınca yapıyor vede bu beni çok rahatsız ediyor aracım 93 model 323 sedan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu ugultu sesıne gore degısır ılk calıstıgındamı yapıyo sonra kesılıomu sadece 3000 den sonra  bıraz ses yapar zaten ama pıstonlardan falanda olabılır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sadece 3000 devirden sonra yapıyor vede genelde birinci viteste çok belirgin ses boğuk bir ses mazda özel servis vardı götürdüm avansıyla oynadı biraz düzelir gibi olmuştu ama devam ediyor o ses birde aracım çok yakıyor ne yaptıysam olmadı 20tl lpg ile 50km anca yapıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

neden olabilirki bujiler buji kablolarını yeni değiştim lpg ci heryeri kontrol etti kaçakta bulamadık onlar ayarlarını yapıyor ama hiç bişey değişmiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20tl  lpg ile 100 km yapmanız lazım en az, lpg ayarında, mikserde ve ya benzer bir parçada sıkıntı olabilir, benzinde çalıştırıp denediniz mi hiç? sadece lpg'de mi yapıyor sesi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz kesicinizide kontrol ettiniz mi? burda bir aracta bozulan gaz kesici yuzunden depodaki gaz bosalıyordu benzer bir durum olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

selamlar arkadaşlar bir kaç hafta oldu aracı alalı,aracın tüm yağ bölümlerini değiştirdim filitrelerini.dikkatimi çeken olay aracın içine gelen ses motordaki uğultunun araacın içinde yankılanması canımı gerçekten çok sıkıyor,direksiyon pompasından geldiğini söyledi usta,ilk etapta klima kompresöründen dedi komprösü iptal ettik ses yine geldi,bu seferde direksiyon pompasından dedi,ne kadar doğrudur bilinmez ama,ustanın bu yaklaşımı canımı sıktı,suçlu olarak neden pahalı parçaları söyler anlamadım,bu uğultu sizce neden kaynakladır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyonu çevirince bir ugultu mu geliyor yoksa o ugultu hep mi geliyor benim tam olarak anlamadıgım nokta bu ?? Yağ az ise ugultu yapar life yada krikoya kaldırıp indirseniz çok nadir ama ses yapar daha sonra yağ koyulan kabın kapagını açıp kapatırsınız o ugultu geçer ben hep kapagı açıp kapatarak bu ugultuyu gideririm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyonu çevirince bir ugultu mu geliyor yoksa o ugultu hep mi geliyor benim tam olarak anlamadıgım nokta bu ?? Yağ az ise ugultu yapar life yada krikoya kaldırıp indirseniz çok nadir ama ses yapar daha sonra yağ koyulan kabın kapagını açıp kapatırsınız o ugultu geçer ben hep kapagı açıp kapatarak bu ugultuyu gideririm

sürekli gelen bir uğultu sanki motor içerideymiş gibi,komple bütün yağlarını değiştirdim,ses devamlı mevcut,kapak derken nerenin kapağından bahsettiniz hocam ?

ilgi için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

direksiyon hidrolik yağı koydugumuz yağdanlık kabının kapagını açıp kapatıyorum ben sorun çözülüyor ama sizin pompadan da yapıyor olabilir muhtemelen ustanız o kapagı defalarca açıp kapatarak acaba bundan mı demiştir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bendede benzer sıkıntı var,salı günü ustama gidip hallettirecem her şeyini kısmetse

sıkıntıyı hallettiğinizde cevap verirseniz sıkıntı nerede

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıkıntıyı hallettiğinizde cevap verirseniz sıkıntı nerede

aracımın herhangi bir problemi kalmadı,ama uğultuyu nereden yapıyormuş sormak aklıma gelmedi hiç

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...