Jump to content

99 Model 323 HB F GLX . Hız sabitleyici takılabilir mi?

iap54
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

323 hb F GLx 99 model arabamıza Cruise Control (Hız sabitleyici) Taktırabilir miyiz? Olursa fiyatı ne kadar olur? Aynı arabanın 2001 modelinde gördüm çünkü...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güzel soru bildiğim kadarıyla şöyle söyliyim fabrikasyon çıkışlı olan araçlardaki gibi tek tuşlu elekronik bir sistem yapılabileceğini sanmıyorum yapılsa bile çok pahalı olur ama bende bir zamanlar bizim araba için araştırmıştım yabancı forumlarda okuduğum üzere onun yerine manuel bi sistemle gaz pedalına bir kol takıyorlar ve direksiyonun sol altından uzatıyorlar çektiğinizde gazı sabitliyor böyle bşi olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O nasıl oluyor? uzun bir kol bacaklarımızın arasından mı geçecek? Tam anlayamadım. Bide hıza nasıl ayarlanacak o? Diğer forumlarda okudgum kadarıyla, gaz kelebeği elektronik olan araclara takılabiliyormuş. Yani gaza bastığımız mekanik telle değil de elektronik bir sistemle motora iletiliyorsa bu elektronik gaz kelebeği var demekmiş... Benimkinde galiba telle iletiliyor...Aracın markasını verdim zaten baslıkta...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok bacaklarınızın arasından değil sol taraftan çıkıyor kol

ben o zmn çok fazla veri bulamamıştım vazgeçmiştim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet babam da demişti pedallara basarken ayağımız çarpacak sonra araba kökleyecek gazı sonra uğraş dur trafikte :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

içimi kararttınız sağolun :) Ayrıca bu forumda msjlarıma cvp geldiği zaman email gelmiyor. Ondan geç yazdım. Başka donanım derken mesela hangilerini kastettiniz öğrenebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

içimi kararttınız sağolun :) Ayrıca bu forumda msjlarıma cvp geldiği zaman email gelmiyor. Ondan geç yazdım. Başka donanım derken mesela hangilerini kastettiniz öğrenebilir miyim?

Selman Abi söylemiş Profildeki Haberdar Edilme ayarlarından düzenleniyor ama bunun yanında gelen mesajların spam a düşmediğine emin olmanız lazım. Bu konu ile ilgili Forum Yardım linkinde bazı açıklamalar bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eskiden çok vardı bu tip şeyler.Bence araştırılsa onno usta gibi birine falan sorulsa yanıt alınabilir. 90 larda çok modaydı. her araca uyan kitler vardı gaz telini sabitleyen ve tüm pedallarda sensörleri olan bunlara dokunulunca sistemi devre dışı bırakan şeyler vardı. Bence aramak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Yahu bizim 1970 model traktörde bile hız sabitleyici var. :) Eve gelirken çekiyorum el gazını, ayaklarımı da topluyorum oh ne rahat. Hem istediğim hızda da sabitleyebiliyorum... (Fotoğraf paylaşırım sizin için). Aslında bi traktördeki bu el gazı sistemine bakıyorum, bi de benim arabanın gaz teline gaz pedalına falan hain hain bakıyorum :) Bi fikri olan yok mu? O sistem benim arabaya nasıl yapılır?

Mesela direksiyonun altına bu el gazı olayından koyup istediğimiz hızda el gazıyla kullanamaz mıyız? Gaz telinden de bi tel çekeriz oraya falan... Yukarda bi arkadaş buna benzer bir şey demişti aslında (da beğenmemiştim).

(Malzeme sıkıntım yok. Bizim evin garajı oto servis garajı gibi. Siz beyin fırtınası yapın hatta şema falan çizin yeter. Usta da bulurum bizim köyden :) )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Yahu bizim 1970 model traktörde bile hız sabitleyici var. :) .........

yoo olmayacak iş değil. kaldı ki bu sistemin bir benzerini özürlü araçları için yapıyorlar.

motosiklet elciği takılıp, elden gazlı yapıyorlar.

al işte sana ip ucu. bundan sonrasını kendin geliştirebilirsin :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alın traktördeki hız sabitleyici :)

DSCF1425.JPG

DSCF1426.JPG

DSCF1427.JPG

Arabaya bu sistem uydurulur ama kesecez biçecez falan ona kıyamaz insan işte. Bagaj iç kaplamasının vidası içten kırılmış. Dışarıdan bi saç cıvatasıyla sabitle dedim ustaya da yaptıramadım adama bi türlü. Arabanın orijinalliğini bozma abi diye diretti durdu :) Yazık yeni araba diyor ama araba 99 model...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

sonradan yaptıramazsınız ya böyle kullanacak yada aracı değişeceksiniz.

Yok be abi olur da insan kıyamaz. ama olsaydı bi murat 131im neler yapardım ona. keserdim biçerdim gene de uydururdum bi hız sabitleyici. sonradan olur yani. olmaz diye bişey yok. kıyamayınca olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...