Jump to content

Mazda 323 Marş Problemi Hakkında

Guest White satan 323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest White satan 323

merhabalar, ben 20 gün önce 1992 model 323 aldım, ama sabahları araç marş basmıyor, 2-3 denemeden sonra marş alıyor,ve devir 1000 e 5-8 dakikada çıkıyor, yani arbamı zar zor çalıştırıp hemen gidemiorum. devir 1000 e gelmeden gaza biraz fazla basınca araç istop ediyor. neden kaynaklanır ve ne yapmam gerekir sizce? Tşk ediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 96
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• NoooFearrrr

6

• domestos

15

• VolkanSrky

25

Guest mustafa_g

hayır lpg yok şu anda, varmıs ama söktürmüşler..

o zaman problem çok büyük ihtimalle otomatik jiglededir.

sana servis yolu görünüyor (veya bildiğin iyi bir karbüratörcü)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

:@ bana marş kömürünü değiştirirsen düzelir demişlerdi ama??

marş motorunun kömürü ilk çalıştırma için geçerli, peki sonra marş motoru devreden çıktığındaki problemi de kömüre mi bağlıyorlar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest White satan 323

dediğim gibi araç 2-3 denemeden sonra çalışıyor, komurleri değiştirsem araç hemen çalışır, ve devrini biraz yükselttirsem aracın, olur mu :)???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest White satan 323

ben durumumu anlatınca bana, marş motoru kömürünü değiştiproblem kalmaz demişlerdi.:@  bide bu kömürler nekadardır ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ben durumumu anlatınca bana, marş motoru kömürünü değiştiproblem kalmaz demişlerdi.:@  bide bu kömürler nekadardır ?

bak şimdi;

araç geç çalışıyor diyorsun. sadece bu olmuş olsa evet dedikleri gibi marş motorunun kömürlerine baktır diyebiliriz.

ama sen diyorsun ki; hem geç çelışıyor hem de çalıştıktan sonra 1000 devire geç geliyor. yani ben bundan motor düşük devirle çalışıyor olarak anlıyorum. o zaman, otomatik jiglede bir problem var ki soğuk motoru ilk çalıştırmada ihtiyaç duyduğu zengin karışımı yapamıyor. ve yine jiglede bir problem var ki normalde soğuk havalarda 2000-2500 devirde motoru bir süre çalıştırıp ısıtıp sonra devreden çıkan jigle bunu yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu otomatik jigleden banada lazım yaw :) Benimkinden komple sökmüşler o parçayı. (Servis öyle dedi) Soğukta çalışmama olayını benim araçta yapıyor. Gaz pedalına basarak çalıştırıyorum bende.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Komple karbirüratörlü olarak bulunabilir sanırım.

Ben araştırıcamda ankarayı, ekonomide ona yer ayıramadım henüz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ben araştırdım heryeri, ama jigleyi bulman çok çok zor dediler, ve fiyatıda çok fazlaymıs... :@

önce bir servise giderek (Meb Başayar servis müdürü Tolga Bey sitemize üyedir) arızanın tam teşhisini koydurmalısın. ben otomatik jigle dedim diye illaki ondan olacak diye bir kural yok ki :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...