Jump to content

Film cam ve polisler....

madenough
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1,5 senedir film camla bir çok yerde dolaştım trafik kontrolüydü vs. idi bir çok kez de çevirdiler fakat bugün (ki daha evvelden de aynı yerde çevirmişlerdi) asaiş çevirmesinde yani sadece kimliğe baktılar ruhsata bile bakmadılar bende bir sorun çıkmadı arabada da silah vs. gibi bişey bulunmadığı için öle bir sorunda çıkmadı fakat sağa çek trafiği bekle dedi sivil bir vatandaş (polis yani ) çek dediği yerde öyle bir yerdiki dayanamadım kaçtım tabi izmirde bir arkadaşın başına gelen olay ve yaşadıklarıda aklıma gelince dedim ben tüyim anadolu yakasında hasanpaşa dan e5 çıkan yolda... ordan da direk köprüye girip eve geldim  :tey: merak ettiklerim 1. benimle uğraşırlar mı ? ben pek sanmıyorum ama oldu ki uğraşırlarsa ne yapabilirler bir bilen var mı acaba  :fiuw: birde filmleri söktürsem mi diye düşünmeyede başladım çünkü olmadık bir zamanda olmadık bir yerde başıma gelirse diye ... esasında adam normal şartlarda muhtemelen beni yollayacaktı ama bir golfe takmış heralde egzos + film cam vardı onda önüne geç trafiği bekle dedi... neyse ters bir gelişme olursa tekrar bildiririm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 68
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• OveRMinD

6

• Selman

7

• madenough

9

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Sivil polis ne kadar karışır ve karışabilir bilmiyorum.Normalde trafik polisi ilgilenir bu konular ile. ??? Sivil  trafik polis ise takibi olabilir ancak diye düşünüyorum.Bence haybeye filmi söktürme.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu durumda yapacağı en iyi ihtimalle plakanı trafik polisine bildirmek. Onların da yapacağı ruhsat adresinden seni bulmak olabilir diye mantık yürütüyorum sadece. Ama hiçte ihtimal vermiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu durumda yapacağı en iyi ihtimalle plakanı trafik polisine bildirmek. Onların da yapacağı ruhsat adresinden seni bulmak olabilir diye mantık yürütüyorum sadece. Ama hiçte ihtimal vermiyorum.

abi hayatta uğraşmazlar öyle bişeyle,en fazlası plakaya ceza yazmışlardır  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Walla bende öyle biliyorum uyarma vs.yetkisi ama çek kenara egzos var  filim var uğraşmaz bence sivil.Ancak asaiş bakımından huylanmış olabilir.Yani filim milim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten film konusu trafikten çok asayiş için, ancak bütün polisler aynı yetkiye sahip, aralarında ayırım yok, şu olabilir ceza maddelerini falan trafikçi kadar bilmediği içindir sizin dedikleriniz.... Kısacası yetki eşit, bilgi düzeyi farklı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten film konusu trafikten çok asayiş için, ancak bütün polisler aynı yetkiye sahip, aralarında ayırım yok, şu olabilir ceza maddelerini falan trafikçi kadar bilmediği içindir sizin dedikleriniz.... Kısacası yetki eşit, bilgi düzeyi farklı...

abi asayiş polisi ceza maddesini bilse ne olur,ceza kesme yetkisi yok ki onlarda  8:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya adamlar ruhsata bakmadılar plakayı bile almamışlardır bir tek ehliyet kontrolünden belki adımı ordan ruhsatı ordan plakayı vs. vs. uğraşırlarsa bulurlar ama başkada bişey yapabileceklerini bende sanmıyorum o konuda rahatım ayrıcana polislerin işi gücü yokta gelip benim gibi garibanla mı uğraşıcaklar muhaha bende bişey olcağını sanmıyorum ama bugün trafiğe çıkmam daha 1 daha da ordan geçmem  :tey: zaten adamda dedim ya birader bunun yasak olma sebebi senin içerdekini görememen değil mi dedim bak rahat rahat görebiliyorsun bırak uğraştırma beni dedim yok dedi bak o beklio geç önünde bekle dedi iyi dedim geçtim önüne adamlarla 50 metre fark var arka plaka çamurlu okuma ihtimalleri yok kimsenin bana baktığı yok... reisi aradım dedim desturu veriomusun (babamı yani) o da saolsun verdi desturu  :tey:

film camı söktürme muhabbeti de şimdik bugün işim gücüm yoktu ... ama öyle bir günde denk gelirki ... ızdırap çekerim ... ya şu filmleri ruhsata nasıl işletiriz ya ben çok uğraştım tanıdık polis vs. de buldum ama yok öle bişey dedi bugünde ruhsata işli mi dedi ... illa bir bakan falan mı tanımak lazım işletebilmek için acaba  :2funny:

zaten şimdilik bişey yapacağımda yok benim

bu arada adam zaten trafik ekibi çağırmıştı onu bekle diodu bir yandan da milleti durduruyordu... aynen volkanın dediği gibi gariban golf sürücüsüyle bana da çobanlık yapıodu ama golfün şöförü tam garibandı çünkü onun kaçma şansı yoktu önünde satılık bir kartal vardı bende onun önündeydim direkte e-5 e çıkan viraj... gazladım kaçtım o sonra ne yaptı bilemiorum ama bir ara birbirimize melum melum bakıoduk  :o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya şu filmleri ruhsata nasıl işletiriz ya ben çok uğraştım tanıdık polis vs. de buldum ama yok öle bişey dedi bugünde ruhsata işli mi dedi ... illa bir bakan falan mı tanımak lazım işletebilmek için acaba  :2funny:

malesef ruhsata işletmene imkan yok,bu ancak heyet raporuyla mümkün ki o raporu almakta imkansız gibi bişey bi rahatsızlığın yoksa  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafik zabıtasının, görev ve yetki sınırı ile genel zabıtanın trafik hizmetlerini yürütmeye ilişkin yetkisi

MADDE 6- Trafik zabıtası ve genel zabıtanın görev ve yetki sınırı;

a) Trafik zabıtası;

(Birinci fıkra mülga: 17.10.1996-4199/4 md.)

Trafik zabıtasının asli görevi trafik hizmetlerini yürütmektir.

Trafik zabıtası görevi sırasında karşılaştığı acil ve zorunlu hallerde genel zabıta görevi yapmakla da yetkilidir.

Mülki idare amirlerince, emniyet ve asayiş bakımından zorunlu görülen haller dışında, trafik zabıtasına genel zabıta görevi verilemez, araç, gereç ve özel teçhizatı trafik hizmetleri dışında kullanılamaz.

B)(Değişik: 17.10.1996-4199/4 md./Değiştirilerek kabul: 25.05.1997-4262/1 md.)

Genel Zabıta;

Trafik zabıtasının bulunmadığı veya yeterli olmadığı yerlerde polis; polisin ve trafik teşkilatının görev alanı dışında kalan yerlerde de Jandarma, trafik eğitimi almış subay, astsubay ve uzman jandarmalar eliyle yönetmelikte belirtilen esas ve usullere uygun olarak trafiği düzenlemeye ve trafik suçlarına el koymaya görevli ve yetkilidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafik zabıtasının bulunmadığı veya yeterli olmadığı yerlerde polis;  polisin ve trafik teşkilatının görev alanı dışında kalan yerlerde de Jandarma, trafik eğitimi almış subay,  astsubay ve uzman jandarmalar eliyle yönetmelikte  belirtilen esas ve usullere uygun olarak trafiği düzenlemeye ve trafik suçlarına el koymaya görevli ve yetkilidir.

abi normal bi durum değil ki bu,trafik polisinin olmadığı yerlerde diyo...dağ başı değil ki burası KARŞIYAKA  8:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

malesef ruhsata işletmene imkan yok,bu ancak heyet raporuyla mümkün ki o raporu almakta imkansız gibi bişey bi rahatsızlığın yoksa  ;)

heyet raporu mu cilt kanseriyim diye kaıt alsam işimi görürü mü ehueuhe onu alabilirim gibime geliyorda  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan bulunmadığı yer demek, o anda bulunmadığı yer demektir....

abi ''o an bulunmadığı'' değil ciddiden biliyorum bu işi,burda demek istediği şey trafik polisinin ceza kesme ve kazaları yorumlama yetkisi bulunmadığı yerler...neresi buralar;örneğin benzinlikler,alışveriş merkezlerinin otoparkı v.s...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

heyet raporu mu cilt kanseriyim diye kaıt alsam işimi görürü mü ehueuhe onu alabilirim gibime geliyorda  :D

onu alırsan işletebilirsin sorunsuzca  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...