gidacitarik

1991 Model Mazda 626 2.0 LPG Tüketimi

Merhaba ben yenı bır araba aldım eskı zamanda tutkunlarındandım ve sonunda aldım 1991 LPG li Mazda 626 Sedan. Arac 2000 motor.  Guncel olarak su zamanda ne kadar yakar sehırıcınde ve sehırdısında bılen arkdaslarım cevap beklıyorum sızlerden korkutucu mu acaba 2.0bır arac ıcın oncekı sahibi 200 yakıyor km dedi ama??? Sizce ne kadar dogru

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

20 kuruş yakması olası çünkü ;

20 kuruş demek ( LPG nin litresini bilmiyorum ama sanırım 1.70 gibi birşeydi ) 100 kmde 11.75 Lt gaz yakıyor demek

LPG benzinin %10 fazlasını yakıyorsa benzinde bu araç 10 LT yakar demektir ki bu da 2.0 bir araç için çok da anormal değil ama bir ihtimal biraz indirgenmiş bir rakam da olabilir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç karbüratörlü olduğu için iyi bir ustanın ayar yapması gerek. Net bir rakam diyemem ama 200 Krş normal bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba mazda 626 2.0 lpg li olan varmı ve bende 1991 model var yenı aldım yakıt tuketımı nedır net bılen yada kullanıcıları varmı aramızda ?sehırıcı sehırdısı tuketımı ve aracı yenı aldım  ıyı yapmısmıyım tavsıye edermısın parca sorunu yaasarmıyım? iyi gunler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.