Jump to content

Mazda 323 Jant Lastik Önerisi

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracım kırmızı renk ve 15 jant almayı düşünüyorum lastikte karar veremedim internetteki hesap makinasını kullanarak tur sayısını bozmadan lastiği genişleterek daha iyi bi yol tutusu sağlamak için 195 / 50 / 15 düşünüyorum sizce nasıl olur 15 yerine 14 jant mı tercih etsem konfor & yol tutusu .

Orjinal lastik ölcüsü 175 / 70 / 13

http://www.dragturk.com/HesapMakinalari.asp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

175*70*13 = 195*50*15

14 takacaksan hiç değişme daha iyi.

15 de konfor epeyce azalıyor. ya 13 kalsın ya da 15 yap, 14 için verdiğin paraya yazık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

175*70*13 = 195*50*15

14 takacaksan hiç değişme daha iyi.

15 de konfor epeyce azalıyor. ya 13 kalsın ya da 15 yap, 14 için verdiğin paraya yazık.

yol tutusu falan nasıl olur konfordan vazgeçmeye değer mi .

bir de 13 jant çeşidi pek yok 15 de daha cok çeşit var ve daha güzel jantlar var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

yol tutusu falan nasıl olur konfordan vazgeçmeye değer mi .

bir de 13 jant çeşidi pek yok 15 de daha cok çeşit var ve daha güzel jantlar var

öyle aman aman bir değişme olmaz. yani yol tutuşunu arttıracağım onun için bu değişimi yapıyorum diyorsan kendini kandırırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki bi kaybım olur mu yol tutusunda 15 yaptığımda ben su halinden cok memnunum firen olsun yol tutusu olsun cok güzel 15 yaptığımda kayıp olur mu bunlarda önceden 80 le girdiğim viraja 60 la girebilmek gibi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastikleri 185 55 15 almaya karar verdim    195 50 15 in yanağı az olduğu için konfor vs cok azalacağından sırf spor bi görünüm elde etmek için bunları göze alamam

185 55 15 hem orjinale daha yakında yanağıda o kadar ince değil.

sizce nasıl olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

merhabalar şuan arabamda 7 yıllık michelin energy saver lastikler var olukları dahi çatlamış durumda değiştirmek istiyorum. aklımda iki seçenek var.

1- michelin energy saver

2-goodyear efficientgrip compact

yokohamalarıda methediyolar ama buralarda bulamadım internettende almak istemiyorum ama gerçekten çok iyilastikse internettende alabilirim.

lastik ebatlarım 185-65-14 . malum araçlarımız japon yol sesi alıyor ve sert araçlar bu yuzden yumuşaklık ve gürültü düzeyine dikkat ediyorum adac testlerinde goodyearın başarısını gördüm. bugun mişlene 170, goodyeara 160 lira fiyat soyledi bi lastikçi.

değerli yorumlarınızı bekliyorum 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik alırken ilgili değerlere bakınız bütün performans seviyeleri vede yakıt sarfiyatı az olan lastiği tercih ediniz, unutmadan hız indeksinede dikkat ediniz,  T-H-V gibi indeks değerleri vardır, sanırım 14 janta en ideal H serisidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yokohamaların yuvarlanma direnci fazla buda yakıtı artırır tabı diğer özelliklerde geri kalır yanı yok. mişlen ve goodyeardan uygun olunı alıp geçecem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

slm arkadaslar daha önce bahsettiğim gibi aracımda 7-8 yıllık mişlenler vardı 175-65-14.

dört adet 185-65-14 googyear taktırdım.

aracımda yumusama ve ufak tıkırtıların kaybolması konfor yol tutuş artılarını hissettim yalnız performansta çokda az olsa benim hissedebildiğim bir kayıp oluştu.

uzun zamandır lastik sesinin yanısıra ufaktan bi uğultu geliyordu araçtan ben lastiklerin eskimiş olduğuna bağlamıştım yalnız sanırım durum öyle değil. şuan hala var dikkatli dinledim sol ön tekerden geliyor virajda artıyor. ben bilyadan şüpheleniyorum sizce tahminim doğru mudur şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakmak gerek lakin ben sanmıyorum, fren tertibatına baktır, en iyisi kaldırın lifte çalışır vede hareket halindeyken aşagıda usta baksın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaslar 1991 model bir mazda 323 aldim hb modeli aracim da 13 jant var 14 mu onerirsini 15 mi birde on ve arka tampon deistirmek istiyorum izmirde en iyi nerde yatirabilirm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 çok aşırı olur, ağır gelir, geniş tabandan dolayı sürtünme artar , yakıt artar, dar yanaktan dolayı konfor azalır, 15 lastik pahalıdır, sonuç olarak her açıdan zarar anlamına geliyor, ama 14 idealdir, 175-65-14 lastik kullanabilirisiniz, mazda da,  bu ebata kullanım  kitapçığında kullanılabilir en üst ebat olarak yer vermiştir.

Tamponlar hakkında bir fikrim yok lakin mazda 323 modifiye tampon yazarsanız google bir kaç kalıptan tampon yapan yer çıkıyor, bir çok model var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 çok aşırı olur, ağır gelir, geniş tabandan dolayı sürtünme artar , yakıt artar, dar yanaktan dolayı konfor azalır, 15 lastik pahalıdır, sonuç olarak her açıdan zarar anlamına geliyor, ama 14 idealdir, 175-65-14 lastik kullanabilirisiniz, mazda da,  bu ebata kullanım  kitapçığında kullanılabilir en üst ebat olarak yer vermiştir.

Tamponlar hakkında bir fikrim yok lakin mazda 323 modifiye tampon yazarsanız google bir kaç kalıptan tampon yapan yer çıkıyor, bir çok model var.

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim birde aracimi arkadan bastirsam sorun olurmu acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

slm arkadaslar 120 ile giderken direksiyon titremesini balans der anlarım da benım araçta 140dan sonra dıreksıyonda titreme başlıyor aşırı değil ama rahatsız edici. aracım 99 323 glx aracımın viraj kabiliyetini seviyorum daha önceki aracım 99 toyota terra idi yan rüzgarları çok alırdı ama toyota ile 170le giderenki hissi 323ümle 140la almaya başladım. iki aracıda bu şekilde test etmiş arkadaşımız var mı acaba sorun ne olabilir.

araçta sağa sola çekme dalma durumu kesinlikle yok. şimdiden teşekürler.  :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim birde aracimi arkadan bastirsam sorun olurmu acaba

Rica ederim, aracınıza yandan baktığınızda, tekerlek ile çamurluk tam öpüştü ayara kadar basabilirisiniz , onun dışında teker çamurluğa gömülürüse,  güzel durmaz bence , önerim bu yönde , tabii zevk size ait. 

slm arkadaslar 120 ile giderken direksiyon titremesini balans der anlarım da benım araçta 140dan sonra dıreksıyonda titreme başlıyor aşırı değil ama rahatsız edici. aracım 99 323 glx aracımın viraj kabiliyetini seviyorum daha önceki aracım 99 toyota terra idi yan rüzgarları çok alırdı ama toyota ile 170le giderenki hissi 323ümle 140la almaya başladım. iki aracıda bu şekilde test etmiş arkadaşımız var mı acaba sorun ne olabilir.

araçta sağa sola çekme dalma durumu kesinlikle yok. şimdiden teşekürler.  :krrsz:

İlla 120 ile gitmek gerekmez, balasa soktuğunuzda ayarsızlığı ortaya çıkacaktır, ve ben gene bu sorun için balans diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lastıklerı takalı ortalama 1 ay oldu o zaman balans yapılmıştı ama bazen ikinci balansa ihtiyaç duyuluyor aynı yere gidip bu olmamış diye beleş balansımı kontrol ettireyim  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...