Jump to content

LPG de sorun var

kayax
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arakadaşlar herkeze iyi formlar. ben yaklaşık 1,5 ay önce lavato marka sıralı sistem lpg taktırdım. 1500 km yol yaptım. araçta benzinden gaza geçişte hiç problem yok. ancak lpg  takıldığı günden beri;

mesela 2. viteste bir kavşaktan geçerken ayağımı normal olarak gazdan çekiyorum araç devirden ister istemez devirden düşüyor, kavşağı geçtikten sonra gaza bastığımdan araç bir kaç sefer sanki gaz bitmiş gibi tekliyor daha sonra topluyor ancak ben bu arada bu duruma gıçık oluyorum. bu sorunu gazı taktırdığım yere üç defa söyledim. her defasında aracı bilgisayara bağlayıp bir ayar yapıyorlar deneme sürüşü yapıyorum problem yok ancak bir müddet sonra yine aynı şeyi tekrarlıyor.

bu sorun 3 ve 4 vitese  giderkende yapıyor.

acaba sorun bende mi yoksa lpg de mi?

sizlerce bu durum neden olabilir ne yapabilirim. yorumlarınızı bekliyorum.

tşk.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lovato'nun yazılımında map bölümü var, usta kucağına laptopu alacak ve birlikte yola çıkacaksınız. Sorun kendini belli ettiği anda map sayfasında enjeksiyon zamanı ve devirle orantılı hareket eden topun olduğu bölgenin yakıt değeri kontrol edilecek. Tabii en başta ayağınızı gazdan çekince aracın regülatör ve manifold basıncı düşüp düşmüyor mu buna bakılmalı. Yani iyi bir yol kalibrasyonu ile sorun çözülür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok teşekkür ederim.  :tey: sizin tavsiyenizi damla otogaz yetkilileri el görüşeceğim. umarım dikkate alırlar. aksi halde  :kafa:

bu arada siz lpg işi ile mi uğraşıyorsunuz.?

saygılar.  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, aynı yazılıma sahip başka bir ürünün Türkiye Distribütörüyüz :) Yola çıkmadan yoldaki sorun görülmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bende ılk taktırdıgımda oyle olmustu servısten cıkmıstım test surusu ıcın gaz yemıyordu gaza basınca sacmalıyordu falan sonra servıse donunce usta bılg. bagladı maslakta bı turladık bı ayarlar gırdı canavar oldu sımdı benzınden hıcbır farkı yok arabanın gazda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

emre beyin tavsiyelerini dikkate alarak gazı monte ettirdiğim damla otogaza gittim. usta kucağına laptopu aldı gezdik dolaştık hiç bir sorun yok her şey normal gözüküyor dediler. gaz ayarını biraz artırdı. (işin dorusu o günde çok fazla teklemedi.) biraz düzelir gibi oldu. ancak sorun hala devam ediyor dikkat ettim devir saati 2000 ila 2500 civarlarındayken bu tekleme işini yapıyor. 3000 ne yaklaşırken düzeliyor.

aynı gün mebbaşayara gittim tolga bey ile tanıştım sağolsun çok iyi ilgilendi kendisine yeniden buradan teşekkür etmek isityorum. bujileri değişse iyi olur dedi. yakın zamanda deştireceğim.

acaba buji veya kablolarından bu tekleme işini yaparmı.

görüş ve önerilerinizi bekliyorum. tşk 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...