Jump to content

Birkaç Konuda Bilgi . Mazda 3 Harita Lambası, Ampul Tipleri

Juen
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhabalar engin bilgilerinizden faydalanmak istiyorum :)

Mazda 3 2009 makyajlı kasa için öndeki harita lambaları parklarla aynı mıdır ?? T10 dipsiz ampul diye geçiyor sanırım ???

Arka koltuklardaki tavan lambası kaç mm'lik olanlardan ?

Son olarakta benim aracın hava filtresi çıkışı kaç mm ?? Yada direk flanş mı gerekiyor ? ( Açık hava filtresi için soruyorum)

Bunlarda teyid amaçlı doğru mu biliyorum diyerekten :D

Sisler H11, farlar H7, bijon ölçüsü 4x100

Şimdiden teşekkürler.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamamı aracın kullanma klavuzunda yazıyor :D

2009 lar 4 bijonmu çıktı :D

Yanlış biliyorum heralde bijon aralığını :D Aracın üstündede dikkat etmedim 5 bijon mu :D

Ben Mazda6 ma aşağıdaki ürünü aldım. Hem park hem de harita lambalarında kullandım. İşin gerçeği görüntü güzel oldu ama ışığın aydınlatması özellikle iç mekanda azaldı.

http://www.tuningpiyasa.com/pinfo.asp?pid=187

13845762_0.jpg

Bilgilendirme için teşekkürler.

Bunlar önlerdeki tavan lambasına uyuyor sadece sanırım, arkadakiler farklı camından gördüğüm kadarıyla tipini anladım fakat 31mm olanları var 36mm olanları vs. boyutları değişiyor ama buda kullanma klavuzunda yazıyordur sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda6 da durum değişik mi bilmiyorum ama benim ön de arka da aynı ampul. Yani T10 kullandım.

Ama şunu söyliyim arkadakiler biraz içeri gömülü görünüyor muhafazasından dolayı. O yanıltıyor olabilir..

Bu arada evet 5 bijon :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda6 da durum değişik mi bilmiyorum ama benim ön de arka da aynı ampul. Yani T10 kullandım.

Ama şunu söyliyim arkadakiler biraz içeri gömülü görünüyor muhafazasından dolayı. O yanıltıyor olabilir..

Bu arada evet 5 bijon :D

Hmm belkide içerde gömülü olmasından dolayı ben yanılmışımdır daha detaylı inceliyeyim :D

5 bijon öylemi :S ( tam rezil olduk :D )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

klavuza bakmanda fayda var benim başıma geldi öyle bir durum uyar dedikleri ampullerin yakından alakası  yoktu,

sisler h11

uzunlar 9005

kısalar h7

bijonlar 5X114.3 imiş

bagaj ışığı (sedan) - tavan harita lambası ön  - park lambaları - plaka lambaları   5 watt  w5w

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resimlere baksaydın bari önce :D

2660_14_04_09_11_25_21.jpeg

Dün akşam çok yorgundum konuyu açarken hiç aklıma gelmedi valla :D

Resimlerimde onaylanmış konu açayım eve gidince arabayı tanıtma amaçlı 1000km yaptım hala foruma koyamadım :)

klavuza bakmanda fayda var benim başıma geldi öyle bir durum uyar dedikleri ampullerin yakından alakası  yoktu,

sisler h11

uzunlar 9005

kısalar h7

bijonlar 5X114.3 imiş

bagaj ışığı (sedan) - tavan harita lambası ön  - park lambaları - plaka lambaları   5 watt  w5w

Çok teşekkürler, eve gidince kılavuza bakıcam hemen ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...