Jump to content

Cenevre'de Makyajlı Dizel CX-7 , i-stop lu 2.0 ve 2.3 Yeni Mazda3ler tanıtıldı

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cenevre’de Mazda

Mazda, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni Mazda3 serisinin iki yeni modelini ve makyajlanan dizel motorlu SUV CX-7’nin dünya prömiyerini gerçekleştirdi

090305-Mazda-CX-7.hlarge.jpg

Yeni 3 serisinde Mazda3 MPS ve rölantide durma teknolojisine sahip çevre dostu MZR 2.0 litre DISI i-stop benzinli motor versiyonları tanıtıldı.

Mazda3 MPS'de yüksek performanslı 260 bg gücünde 2.3 litre turbo benzinli motor kullanılmış. Güncellenmiş yeni benzinli motor 100 km'de yaklaşık yarım litre daha az benzin yakıyor. Yeni Mazda3 MPS dünyanın ilk ve tek nanoteknoloji katalitik konvertörüne sahip.

Mazda’nın yeni rölantide durma sistemi i-stop, MZR 2.0-litre benzinli motor versiyonunda standart olarak sunuluyor. Sistem, yanma enerjisini motoru tekrar çalıştırmak için kullanan dünyanın tek rölantide durma sistemi özelliğini taşıyor. Kullanılan bu teknoloji sayesinde sistem, rakiplerinden daha hızlı devreye giriyor. i-stop teknolojisine sahip Mazda3 yaklaşık %14 oranında daha az yakıt sarfediyor.

Mazda’nın makyajlanan spor crossover SUV modeli CX-7’ye dizel motor seçeneği eklendi. Makyajlanan tasarımıyla üst sınıf bir görünüm kazanan CX-7 yeni teknolojileriyle daha ekonomik ve keyifli bir sürüş hedefliyor.

Makyajlanan CX-7’de kullanılan, yeni 2.2 litre turbo diesel common-rail motor, 173 bg gücünde ve 400 Nm tork üretiyor. Seçici katalitik indirgeme sistemine (SCR) sahip motor 100 km’de ortalama 7,5 litre yakıt tüketiyor ve 199gr/km değerinde CO2 salıma sahip.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24943459/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah gelirde, millet kompakt SUV görür. Ama 2.2L nasıl olur bilemem.

Daha akşam Azerbaycan'ı gösteriyordu haberlerde. Spiker sokakta röportaj yapıyordu halkla,

arkadan 2 tane CX-7 geçti. Arkadaş Azeriler kadar değiliz be.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah gelirde, millet kompakt SUV görür. Ama 2.2L nasıl olur bilemem.

Daha akşam Azerbaycan'ı gösteriyordu haberlerde. Spiker sokakta röportaj yapıyordu halkla,

arkadan 2 tane CX-7 geçti. Arkadaş Azeriler kadar değiliz be.

Aman olmayalım abi azeri kızları aksarayda cirit atıyo :D o arkadan CX7.yle gezenler yüzünden...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

canlı canlı gördüm defalarca, gayet güzeldi bence.. beyazı cok hosuma gitmisti.. tabi makyajsız halinden bahsediyorum.. fazla bi değişiklik yokmus aslında ama yinede önceki biraz daa ii gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

cx-9 un 120000 tl'den başlayan fiyatlara sahip olduğunu düşünürsek 75-80000 tl arasında bir fiyat bekliyorum ben

bende öyle tahmin ediyorum ama umarım kianın yaptığı gibi 1.6 turbolu motor getirip düşük vergi dilimiyle 50 60 bin civarı fiyatla şatışa sunarlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...