Jump to content

Fırçasız süngersiz ilaçla dış yıkama

Guest helin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu akşam arkadaşımın yeni açtığı oto yıkamadaydım. Bu arada ne denir ki oto yıkama dükkanına :D  Oto kuaförü müdür adı?? Neyse, fırçasız ve süngersiz ilaçla dış yıkama oluyor. Şöyleki, arabaya hiç su tutmadan, tabancayla ilacı püskürtüyor, yaklaşık olarak 10 dakika arabanın ilacı emmesi bekleniyor ve sonra yine tabancayla su püskürtülerek yıkanıyor ve kurulanıyor. İlacın içine cila da katıyorlarmış ve araba gayet gıcır gıcır parlıyor. Hoş hava karanlık olduğu için benim kızımın ne kadar parladığını pek göremedim ama diğer arkadaşların arabalarından biliyorum. Hakkaten güneş vurdukça normal yıkamayla bu ilaçlı yıkamanın farkını bariz şekilde anlıyorsunuz. Yarın da zamanım olursa cila yaptıracağım.

Bu arada yarın kızımın fotoğraf çekimleri de var :D Arkadaş dükkanı yeni açtı ve bilirsiniz yıkamacıların içlerine araba posterleri asarlar. Her yerde olan posterlerdense benim ve bir kaç daha tanıdığının arabasının fotoğrafları çekilecek, brandaya basılacak ve o şekilde asılacak.. E tabiki dükkanın müşterilerini de bizim mazda3'ün posteri artıracak 8:)Yarınki çekimlerden sonra bir kaç fotoğraf gönderirim 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Mücahit

8

• SWeeT6six6

6

• X-Pace

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

evet bencede_o kadar kiri pası, camurundan tut kus pisliğine kadar fırcayla zor cıkan lekeleri hiç ovalamadan zahmetsizce söken kimyasal karısım ya da camasır suyu diyelim direk ;) bence boyayıda rahatca asındırır_cila işin göz aldatması bence, boyaya verilen kalıcı zarar belli olmasın diye içine cilada ekliyorlar işte :jedi:_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mücahit Abi, öyle diyorlar doğru. Ama şimdi arkadaşa "Yıkatamam, ilaç zarar veriyor" diyemem. O yüzden yıkatmam gerekiyordu. Zaten Karamürsel'e çok sık da gelemiyorum, ancak haftasonları. Yani nerdeyse 2 ayda 1 yıkatırım. İşte ben de gıcır gıcır oldu diye kendimi avutuyorum ilacın zararına bahane olaraktan :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolasın İzzet Abi'm :) Yarın bir de çekilsin şöyle fotoğraflar profesyonel bir fotoğrafçının elinden :D

evet bencede_o kadar kiri pası, camurundan tut kus pisliğine kadar fırcayla zor cıkan lekeleri hiç ovalamadan zahmetsizce söken kimyasal karısım ya da camasır suyu diyelim direk ;) bence boyayıda rahatca asındırır_cila işin göz aldatması bence, boyaya verilen kalıcı zarar belli olmasın diye içine cilada ekliyorlar işte :jedi:_

Doğru söylüyorsun İrfan. Ama dediğim gibi benim durum farklı şimdi maalesef.. Ben de ilk defa yaptırdım.. Bakalım gidişat nasıl olacak ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mücahit Abi, öyle diyorlar doğru. Ama şimdi arkadaşa "Yıkatamam, ilaç zarar veriyor" diyemem. O yüzden yıkatmam gerekiyordu. Zaten Karamürsel'e çok sık da gelemiyorum, ancak haftasonları. Yani nerdeyse 2 ayda 1 yıkatırım. İşte ben de gıcır gıcır oldu diye kendimi avutuyorum ilacın zararına bahane olaraktan :D

Arkadaşınsa seni anlayacaktır.Ben biraz titizim benim arabayı süngerle yıka o maddeden sıkma dersin olur biter.Arkadaşında anlayışla karşılayacaktır çünki oda biliyordur gerçeği
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolasın İzzet Abi'm :) Yarın bir de çekilsin şöyle fotoğraflar profesyonel bir fotoğrafçının elinden :D

ooff ne şahane olur onuda koyarız ana sayfayı süsler resimler  O0
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama kötü bir şey olsa bana asla yapmaz öyle bir şey.. Hani neyse söyler, kötü olsa yapmayalım senin arabayı der. O yüzden rahatım ben de Mücahit Abi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama kötü bir şey olsa bana asla yapmaz öyle bir şey.. Hani neyse söyler, kötü olsa yapmayalım senin arabayı der. O yüzden rahatım ben de Mücahit Abi.

Tamam senin kafan rahatsa sorun yok  :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

goldwing gibi , hempel gibi firmaların uyguladıkları kimyasallar genellikle organik esaslı ve %87s'i doğaya geri dönebiliyor. Bu tip kaliteli ve patentli firmaların uyguladıkları ürünler araca zarar vermiyor ayrıca (0.001mm) kalınlığında teflon ve seramik bazlı katman oluşturarak koruma sağlıyor. zaten bu işi profesyönel olarak yapan iş yerleri gerekli belgeleri bulundururlar , her hangi bir hasar durumunda da öderler. ama çin malı fln piyasaya çıktıysa da onu kullanıyorlarsa bilemem :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arkadaşım bana yalvarsa arabamı o şekilde yıkatmam vallaha  ;D yazık günah boyaya  :-\

Yahu ben zaten arabamı 1 bilemedin 2 ayda yıkatıyorum, isterse deterjanla yıkasınlar. :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bora'ya katılıyorum.Bende bu sistem ile yıkıyorum.Ayıptır söylenesi bizim oraya Porsche,Merso vs son model Cipler yıkatıyor.Bizim kıytırık m3 zarar gelecek diye mi tırsacağız.Boyaya zararlı maddeler kullanılmıyor.Ama yinede dandik yıkamacılarda dikkat etmekte fayda var bunlar ne kullanıyor mechul.Bazı patentli markalar var bunlara dikkat edilsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yahu ben zaten arabamı 1 bilemedin 2 ayda yıkatıyorum, isterse deterjanla yıkasınlar. :tey:

bende 1 bilemedin 2 günde bir yıkatıyorum Özhan abi  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Helin yıkamacılar şu an için kötü birşey olduğunu kabul etmiyorlar. Daha doğrusu; piyasada kötülerin de olduğunu ama hepsinin kötü olmadığını söylüyorlar.

Sadece şunu sorayım. Bu ilaç kimyasalı aklı olan birşey mi? Yani ben boya ile kiri ayırırım, kiri çıkarır boyaya zarar vermem diyebilir mi?

Şu an bu sistem çok yeni ama 1-2 yıl sonra, zararları ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Şunu da belirteyim; bir kere ilaçlı yıkattım, sonra Sonax'ta yıkatmaya başladım. Sonax'ta iki katı para alıyorlar ama araba da iki katı temiz ve parlak oluyor. Kullandıkları cilalı şampuan hem daha kaliteli hem de zararsız.

Kendi adıma konuşayım; babamın oğlu olsa arabama kıyıp da ilaçlı yıkamaya sokmam. Sonuçta yıkamacılar da bu işin sonucunu henüz bilemezler; çünkü çok yeni bir sistem...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşlar bence aşırı hassas davranıyorsunuz bu ilaçlu yıkamaya..tamam kabul içinde kimyasal barındırıyodur elbet ama bizim boyalarında üzerinde vernik gibi bir koruyucu katman var..yani elinizle ve gözünüzle bunu hissedebilirsiniz..o nedenle sanmıyorum ki öyle 1-2 kere yıkandı diye eyvah gitti arabamın boyası diye düşünmemeli..

bir örnek vereyim (ki belki izmir buluşmasına gelecek) 06 astra`sı olan bir arkadaşım var ve inanılmaz titizdir..arabasını kendi yıkar daha paspaslarına ayak basılmamıştır..malesefki aracının yakınında kaynak gibi birşey yapmışlar ve komple arka cam,sol arka cam ve birazda sol ön camda garip yanık gibi yapışmış lekeler var..hiçbir şekilde çıkartamadı bu maddeyi ve serviste camın değişmesi gerektiğini söylemişler..ancak boyada bir gram leke iz vs. yok..yani o kaynak makinesinden çıkan zerrecikler boyaya zarar verememiş..neden?çünkü boyanın zaten bir koruması var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...