BurhanBatat

Speed Lock Sistemi

Bu konuda 22 ileti var

speed lock sistemini takan bayimiz varmı acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Speed lock nedir ? Arattım da bulamadım birşey :) Sanırım kapı anahtarı ile ilgili bir modifiye :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araba belli bir km geçince kapıların otomatik kilitlenmesi gibi duruyor sanki ama...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

speedlock araç hareket edince kapıları kilitleyen, motoru durdurunca da kapıları açan sistemin adı Burak ın mazda6 sında var aynı sistem

bu da linki

http://kolayurl.com/1ra

Edit : Link kısaltıldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

makyajlı mazda3 lere sonradan bir kit ile orjinal CC de takılabiliyor sanırsam...Kit içinde direksiyon butonları bilem geliyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim mazdaya taktırdığım alarmda ayarları stop ettiğimde otomatik olarak açılmaya ayarlattım araba stop edilince kapılar otomatik açılıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Speedlock sistemi araba belli bir hıza geldıgınde kapıları otomatık kıtlıyor kontagı kapattıgınız zaman kapılar acılıyor cc falan deyıl yanı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben seyir esnasında kapıların otomatik olarak kilitlenmesine karşıyım.Allah korusun kaza geçirdiğimizde bizi içeriden en kısa zamanda çıkarabilmeleri gerekiyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben seyir esnasında kapıların otomatik olarak kilitlenmesine karşıyım.Allah korusun kaza geçirdiğimizde bizi içeriden en kısa zamanda çıkarabilmeleri gerekiyor..

motor kapandıgı anda kapı kilitleri açılır Serkan abi, Allah korusun öyle bir durumda zaten aracın motoru stop ediceğinden kilitde açılacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motor kapandıgı anda kapı kilitleri açılır Serkan abi, Allah korusun öyle bir durumda zaten aracın motoru stop ediceğinden kilitde açılacak

katılıyorum... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaza anında yakıt akışını kesen sistemler olduğu için araçlarda eskiden olduğu gibi yangın riski çok az. Dolayısıyla "kaza anında bizi içeriden en kısa zamanda çıkarabilmeleri gerekiyor"a katılmıyorum. Ayrıca kaza anında arabadan çıkarılma hızı, (özellikle İstanbu'da) kapıların kilitli olmamasından dolayı kapkaça, hırsızlığa ya da saldırıya uğramanızdan daha önemli değil. Bir saldırı ya da gasp olayında emin olun kazadan daha büyük bir travma yaşanması söz konusudur. Bir de şu da var ki; kaza anında kapıyı açmak için camı kırmak da bir yöntem.

yunus bunu sadece yangın olarak düşünme çünkü kaza anında hava yastıklarıdan çıkan gaz yüzünden içeride göz gözü görmüyor. benim başıma geldi arabanın stop bile etmediği hafif bir kaza yaptım.. kaza anında iki hava yastığı açıldı içeride o yaşadığım şokla beraber çıkan gazdan dolayı ne etrafı görebidim nede nefes alabildim. el yordamıyla kapıyı açıp dışarıya çıktım ama ciğerlerim saatlerce yanmıştı. ayrıca bunu benzer bir çok tehlike var o yüzden bende kapıların kilitlenmesine karşıyım.. ihtiyaç durumunda kendim kilitlerim diye düşünüyorum. ama bence şöyle bir sistem geliştirilmeli. araç çalıştığında kilitlenecek stop ettiğinde kilit açılacak  ancak her daim kapılar içeriden açılabilecek kapılar açıkda olsa kilitlide olsa bence bu şekilde daha sağlıklı olurdu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

...ancak her daim kapılar içeriden açılabilecek kapılar açıkda olsa kilitlide olsa bence bu şekilde daha sağlıklı olurdu

benim gordugum, honda haric cogu arabada kapi kilitli de olsa iceriden ikinci hamlede aciliyor. ancak hondalarda kiliti açmanız gerekiyor kapiyi icerden acmak icin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ama yine de her an "acaba biri kapıyı açıp silah dayıcak mı" korkusu kadar değildir diye düşünüyorum. Bu arada size de geçmiş olsun.

Yeni Mazda 3'lerde de öyle, iki hamlede açılmıyor. İlla ki kilidi açmak lazım.

haydaa. ben aciliyodu diye hatirliyorum. yanlis mi hatirliorum yoksa 2010 - 2011 farki mi var?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Acaba o kapısı kilitli olsa da iki hamlede açılanlar yeni kasanın ilk gelen modelleri mi? Hani 4 camı da otomatik açılıp kapanabilen modeller.

ben de onun icin sordum. benim aracim 2010 du. aciliyodu diye hatirliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim araç 2010 eski modellerden, kumandadan camlar açılan tip, kapılar kilitliyken açılmıyo, illa ki kilidi açmak gerekiyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben de onun icin sordum. benim aracim 2010 du. aciliyodu diye hatirliyorum.

Benim m3 dört kapı sunroof uzaktan kumandadan açılabilen seriden ama kapı kilitli olduğunda kilidi açmadan kapı açılmıyor. iki hamle olmuyor yani...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.