Jump to content

Balata ve Disk Değişimi Ortak Konu

chuey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sanırım Türkiyedeki mazda3 lerde zaten standart olarak fabrika çıkışı ate balata kullanılıyor, yalnız burada seleflerine göre daha pahalı olması yüzünden bende dahil bir çok kullanıcı değiştirme zamanında farklı marka balatalar taktı.

esas sormak istediğin soru nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet dedigin gibi ATE balatalar biraz pahali digerlerine göre, aslinda sormak istedigim kalitesi ve dayanikliligi, sence deger mi o kadar para vermeye???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet dedigin gibi ATE balatalar biraz pahali digerlerine göre, aslinda sormak istedigim kalitesi ve dayanikliligi, sence deger mi o kadar para vermeye???

...yalnız burada seleflerine göre daha pahalı olması yüzünden bende dahil bir çok kullanıcı değiştirme zamanında farklı marka balatalar taktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

selamlar mazdacilar arkadaslar normal bi hizda bisey yok ama asiri hizdan sonra frenlerde cizz diye surtunme sesi geliyor islak oldugundan dusundum suan havalar iyi yine yapiyor sizce sebebi nedir ? balatalari degistirmem yeterli olacakmi yoksa diskleride degistirmem gerekiyormu ?

birde frenlerde olan parcalar balatalar pabucla birlikte bide diskler oluyor degilmi yoksa degisecek baska parcalari varmi (kablo vs gibi) yoksa sadece bunlarmi kendi degistirme imkanimiz varmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fren balatalarınızı kontrol ettirmeniz yeterli, siz değiştiremezsiniz diyemem ama uğraştığınıza değmez, cam suyu koymak falan gibi kolay birşey değil çünkü, sanayide göstermeniz lehinize olur. Eğer gerekliyse disklerde traşlanır, servistekiler sizi aydınlatacaktır. Bu arada bizim araçta da balatalardan ses geliyordu, orjinalini taktık halen ses geliyor. :) Ses her zaman kesilmeyebilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

selam arkadaslar  4 gün önce komple balatalari degistirdim arka aynalar cok kötü görunuyordu aldiris etmedim ama. almanyada yasiyorum ve türkiyede yeni yeni yeseren eski vize yeni tüv burda cok önemli tüv yoksa yada tüvden gecemediysen halin harap neyseki bana az vurdu vurgun :) sadece aynalar kötü dedi simdi ben ayna siparis ettim ama sorum su balatalar günlük yeni ayna takinca eski balatalarda is görurmu ?

tamirci burda dedi bana paslari falan temizler dedi yeni balata ama cok az gitti lekeler falan bunun sebebi baska sey olabilirmi kampana yada baska bi sebeb yani tutmuyormuda fren paslar duruyor yada paslarin temizlenmesi uzun zamanmi aliyor gerci temizlemesine gerek kalmadi yeni ayna aldim ama icimde kaldi tutmuyor olabilirmi? ama sizden ustalardan ricam tüv belasini atlatmam icin önemli olan aynlari degistirdigimde papuclarida degistirmem gereklimi yoksa gün papuc idare edermi geri takilsa ^

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı az kullanıyorsanız o pasları hep yapar, hergün kullandığınız halde pas yapıyorsa sorun vardır.

arabayi alali 3 ay oldu hemen hemen hergün kisa mesafede olsa gidiyorum dedigim gibi papuclari yani balatalari degistirdim ama sorun yasadik tüv le simdi aynalari taksak olur degilmi 4 gün önce takilan balatalar ben öyle bisey duymustum eger diskler degisirse balatalarda degisir diye 4 günluk balata icinde ayni sey gecerlimi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elbetteki hayir oyle sey olur mu. Soyle birsey var her 3 takim balata ile 1 takim disk degisir. Ancak hemen muayeneye girmeyin araci kullanin 1-2 hafta diskler alissin. Yeni takilan diskler alismadan muayeneye girerseniz fren testinden gecemez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Marka olarak tek soyleyebilceğim şey servise gidip balatalarınızı satın alın işçiliği dışarıda yaptırın ki daha uygun olur, zaten balata değişimi çok zor bir işlem değil 1 kaç saat anca sürer (Sadece ön balatalar)

Yan sanayi parçalara pek güven olmuyor, düşük kalitede parçalar ve balatada önemli bir konu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar 626 GLX fren balatalarımı ve de gerkirse  diskleri de değiştirmek istiyorum da yakın zamanda değiştiren var mı serviste yada servis dışında marka olarak önerisi olan varsa sevinirim , servis mi daha iyidir yoksa servis dşarıda değiştirmek mi acaba servis dışında olacak ise benim kararsız kaldığım iki marka var TRW yada VALEO bunlardan kullanan varsa tavsiyesi olarak hangisini önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Şu anda aracımın üzerinde orijinal Japan Tocico var ve inanılmaz memnunum. Bitmek üzere diye geçen sene 1 takım aldım fakat takmayı hiç canım istemiyor doğrusu. çünkü üzerindeki balatalar kadar memnun olmayacağım gibi geliyor. Balatalarım bitti yeni aldığım balataların markası bendix eğer takarsam sonuçları bildiririm.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevap için teşekkür ederim. dün itibariyle tocico balatalarım demirine kadar bitmiş bulunmaktadır :D ses gelmeye başladı artık yarın mecbur takacağız bendixleri sonuçları bildiririm. iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...