Jump to content

Motordan Gelen Ses (92-97)

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim Tombak sabah çalışınca, motordan "zıy zıy zıy" diye bir ses geliyor.

Bu 1 dakika sonra kesiliyor. Dinlemediğim, gergisini kontrol etmediğim kayış, kasnak vs. kalmadı. Aklıma bir tek triger geliyor. Sizce bu önemli midir?

Bu durum, akşam iş çıkışında çalıştırıldığında olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

benimkinde de ilk çalıştırmada V kayışından fena cayırtılar geliyor ama iki gaz verince düzeliyor. seninkinde de benzer bir durum olabilir mi agam. eğer ses senin tahmininde söylediğin gibi triggerden geliyorsa, elbette ciddi sonuçlar doğurabilir. bir de illa kayıştan ses gelecek diye bir şey yok. trigger bilyasından da geliyor olabilir. bilya kilitlerse o zaman otomatikman kayışı kopartacaktır. sana İzmit yolu gözüküyor gibi geldi bana :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hay bin kunduz! Ağam dema böyle.

Daha yeni değişmişti triger takımı 1000km olmadı. (Dayko tk.)

Bende bi yanlışlık vardır kesin.

Avunma mode : ON

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Agam böyle ses tarifiyle soruna çözüm bulunabileceğini hiç sanmıyorum. O yüzden sana İzmit yolu görünüyor dedim. Gel buraya gidelim bizim kuzenin oraya. Dinlesin motoru, kayışları, bilyaları v.s. ondan sonra bakalım ne oluyor ne bitiyor diye :) Diyeceksin ki neden kendi arabanın kayış gerginliğini düzelttirmiyorsun? Kışın yine kendiliğinden gerilecek nasıl olsa, fizik kurallarına fazlaca karışmak istemiyorum şahsen :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Tombak sabah çalışınca, motordan "zıy zıy zıy" diye bir ses geliyor.

Bu 1 dakika sonra kesiliyor. Dinlemediğim, gergisini kontrol etmediğim kayış, kasnak vs. kalmadı. Aklıma bir tek triger geliyor. Sizce bu önemli midir?

Bu durum, akşam iş çıkışında çalıştırıldığında olmuyor.

Gökhan Aga sana basit bir şey önereyim, bir kutu WD 40 ya da muadili al, bütün o gördüğün kayış-kasnak oynar parçaların oralara sık bakalım kesilecek mi ses? Oldu oldu, olmadı çay demleriz....:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gökhan Aga sana basit bir şey önereyim, bir kutu WD 40 ya da muadili al, bütün o gördüğün kayış-kasnak oynar parçaların oralara sık bakalım kesilecek mi ses? Oldu oldu, olmadı çay demleriz....:D

Abi, büyüksün. :D  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Agam böyle ses tarifiyle soruna çözüm bulunabileceğini hiç sanmıyorum. O yüzden sana İzmit yolu görünüyor dedim. Gel buraya gidelim bizim kuzenin oraya. Dinlesin motoru, kayışları, bilyaları v.s. ondan sonra bakalım ne oluyor ne bitiyor diye :) Diyeceksin ki neden kendi arabanın kayış gerginliğini düzelttirmiyorsun? Kışın yine kendiliğinden gerilecek nasıl olsa, fizik kurallarına fazlaca karışmak istemiyorum şahsen :D

Ağam kısmetse gelmek istiyorum ama şu aralar biraz zor.

Düzelme: Yazım hatası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

wd 40 kaygan yağ özelliğini sahip bir madde kayışlara zararı olur.Abi tam ses yaparken bir ufak şise su al yanına ve dıştaki kasnaklara doğru dök kesilirse dıştaki kayışlardan gevşek olan vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

wd 40 kaygan yağ özelliğini sahip bir madde kayışlara zararı olur.Abi tam ses yaparken bir ufak şise su al yanına ve dıştaki kasnaklara doğru dök kesilirse dıştaki kayışlardan gevşek olan vardır.

Teşekkür ederim. Birde bunu deneyeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...