Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Hız Sabitleyici (Cruise Control)

BurhanBatat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 4 ay sonra ...

2004 Model Mazda 3 Düz Vites sahibiyim. Aracıma 1 ay önce LPG taktırdım şimdi aracıma Hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Zonguldakta kaliteli servis olmadığı için bu işi bana yakın olan ANKARADA yaptırmak istiyorum. Acaba tavsiyeniz varmı ? yada Zonguldak yakınlarında takabilecek bir yer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

hız sabitleyici takılıyor ama çok maliyetli. 2 bin lira civarıymış.

sadece 2010 modellerde cuzi bir rakama takılabiliryormuş.

2004 Model Mazda 3 Düz Vites sahibiyim. Aracıma 1 ay önce LPG taktırdım şimdi aracıma Hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Zonguldakta kaliteli servis olmadığı için bu işi bana yakın olan ANKARADA yaptırmak istiyorum. Acaba tavsiyeniz varmı ? yada Zonguldak yakınlarında takabilecek bir yer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 modellerde aksesuar olarak alabiliyorsun, katalogtaki fiyatı 300 küsür civarıydı artı işçilik verirsin.Yeni modelde ucuz olmasının sebebi bence bağlantıları hazırdır.Eski modelleri bilmiyorum.

acaba pahalı olan cihazmı işçilikmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eski kasa mazda 3'lerde gaz teli varsa biraz zahmetli olabiliyor gaz telli araca cruise control takma işlemi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni kasalar nasıl, gaz teli yok mu ?

eski kasa mazda 3'lerde gaz teli varsa biraz zahmetli olabiliyor gaz telli araca cruise control takma işlemi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şahsuvaroğlundan cem abiyle konuşmuştuk biz, bende 2009 mazda 3 var çok pahalı olmadığını biliyorum.istanbulda olsan tavsiye ederdim.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de 2004 model mazda 3'um vardı ve ben de cruise control taktırmayı çok istemiştim.

Bizim arabalarda gaz teli olduğundan orjinal mazda 3 cruise control takılamıyor. Gaz tellilere başka nasıl takılıyor onu da bilmiyorum.

Eğer gaz teli olmasaydı, çok şık direksiyona takılan hız sabitleme düğmelerini ve fren devresini 150$'a alıp yola keyiffle çıkacaktık:(

http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=45816.0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şahsuvaroğlundan cem abiyle konuşmuştuk biz, bende 2009 mazda 3 var çok pahalı olmadığını biliyorum.istanbulda olsan tavsiye ederdim.

Bendede 2009 mazda 3 var, ortalama ne kadar olduğunu hatırlıyormusun ? İstanbuldayım =)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 yıl sonra ...

Arkadaşlar yabancı bir forum sitesinde linkteki konuyu buldum. Adam hız sabitleyici olmayan 2006 model Mazda 3 aracına fren switch'i ve kontrol düğmeleri alarak orjinali gibi bir hız sabitleyici yapmış. Acaba Türkiye'deki araçlarada bu uygulamayı yapabilir miyiz? Araçlarda bu sistem için bir altyapı var mı ?

Eğer yapılabiliyorsa hemen malzemeleri sipariş edicem :)

http://www.mazda3forums.com/352-technical-information-faqs-how-tos-installations/243917-installing-cruise-non-equiped-model-info-pics-procedure-here-56k-death.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...